Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Biedronki

Nasze grupy

Grupa "Biedronki"

nauczyciele: Justyna Sowińska, Magdalena Wąsewicz

konsultacje: środa 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
8.00 - 8.15 lub 11.30 - 11.45 j. angielski
10.15 - 10.30 religia

wtorek
10.15 - 10.30 religia
12.00 - 12.30 zabawy z piłką

środa
8.00 - 8.15 lub 11.30 - 11.45 j. angielski
13.30 - 14.00 rytmika


MARZEC

WsteczPlayDalej

WIOSNA - w końcu do nas przyszła. Wybraliśmy się do parku z kolorowymi kwiatami, aby zaczarować wiosnę i aby zima już do nas nie wróciła.

Audycja muzyczna - tym razem pan Jarek zapoznał nas z jazzem. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jak co roku siejemy w doniczkach zboże. Dbamy o nie i obserwujemy jak rośnie.

Wiosenne porządki w kąciku lalek - praliśmy ubranka naszych lalek i zawieszaliśmy je na lince. Ale było przy tym zabawy.....

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W tym miesiącu zapoznaliśmy się z utworami Janiny Porazińskiej. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepiękne rekwizyty do wiersza i recytowały wyuczony tekst autorki. Brawo!

LUTY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Na początku lutego przyszli na zajęcia otwarte rodzice. Wspólnie uczyliśmy się piosenki pt. "Tak się zachmurzyło". Dotykaliśmy wzoru z waty, malowaliśmy na kaszy i palcem na kartce. Ale przede wszystkim uczyliśmy się piosenki, a rodzice nam w tym pomagali. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym masażykiem.

STYCZEŃ

Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie" - dzieci poznały różne typy akordeonów: guziowy, klawiszowy, melodykę, a także wysłuchały ukraińskich pieśni ludowych i poznały tradycyjny strój kozaka.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

25.01.Uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatru z Krakowa "Zaczarowany ołówek". Było bardzo śmiesznie. W przedstawieniu brały udział dzieci z naszej grupy. Może w przyszłości będą znanymi aktorami....

W końcu dotarła do nas zima! Rzucaliśmy się śnieżkami, robiliśmy na śniegu anioły i oczywiście ulepiliśmy bałwana. Niestety szybko nam się popsuł, ale najważniejsze,że wszyscy dobrze się bawili

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W styczniu odwiedzili nas dziadkowie i babcie. Przygotowaliśmy krótkie przedstawienie, nauczyliśmy się piosenek i tańców ludowych. Było bardzo miło. Do zobaczenia za rok.

W styczniu uczestniczyliśmy w spotkaniu pod nazwą "Wiem, jak bezpiecznie bawić się zimą". Pani ze Straży Miejskiej zapoznała nas z zasadami bezpieczeństwa, których musimy przestrzegać podczas zimowych szaleństw. Dziękujemy.

WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

WsteczPlayDalej


Świąteczne spotkanie z rodzicami i Mikołajem.

W poniedziałek 18.12 piekliśmy piękne pierniczki.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Przygotowanie do świąt - ozdabialiśmy bombki i malowaliśmy aniołki.


Przedstawienie "O bombce co z choinki spadła".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

To było kolejne cudowne spotkanie z Cecylką Knedelek.

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole już w nocy, czego dowodem były pozostawione w naszych butach lizaki i list. Jednak to nie był koniec niespodzianek, po rozwiązaniu kilku zadań na korytarzu znaleźliśmy prezent. Otrzymaliśmy wspaniałe zabawki. Dziękujemy Mikołaju, do zobaczenia za rok.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Na początku grudnia napisaliśmy, a właściwie narysowaliśmy list do Św. Mikołaja. Wrzuciliśmy je do skrzynki i przy okazji zobaczyliśmy gdzie pracuje listonasz.

LISTOPAD

Dzień Pluszowego Misia - to dzień zabawy z ulubionym pluszakiem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się w naszym przedszkolu apel. Zaśpiewaliśmy "Ułanów", a także powiedzieliśmy wiersz o fladze.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - odwiedziły nas dzieci z Żabek i Zajączków. W krótkich scenkach, wierszykach i piosence pokazały nam do czego każde dziecko ma prawo.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Odwiedziła nas mama Mateuszka, która przygotowała dla nas najsmaczniejsze na świecie gofry z dodatkami.Było smacznie i słodko.

PAŹDZIERNIK

Spotkanie z leśnikiem - 18.10.2017

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Codzienne ćwiczenia nie muszą być nudne...

Chcemy być zdrowi, więc pijemy soki. Najlepsze są te, które zrobiliśmy sami....


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jesienne zabawy na placu zabaw.

Cała Polska czyta dzieciom


W październiku poznajemy twórczość Jana Brzechwy. Mama Marcela przeczytała nam kilka wierszy. Zasłuchane miny dzieci mówią wszystko....... Zapraszamy innych rodziców do wzięcia udziału w akcji Cała Polska czyta dzieciom!

WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

WsteczPlayDalej

Sprzątanie Świata

We wrześniu wszystkie przedszkolaki w Polsce miały swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wraz z grupą Jeżyków bawiliśmy się na sali gimnastycznej: tańczyliśmy z balonami i szarfami, panie wymalowały nam buzie, a na koniec otrzymaliśmy medale.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedziec | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego