Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Biedronki

Nasze grupy

Grupa "Biedronki"

nauczyciele: Małgorzata Pawłowska, Katarzyna Dwojak - Zakrocka

konsultacje: środa 15.45 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:
10.25 - 10.40 religia

wtorek:
13.00 - 13.15 angielski
13.15 - 13.30 rytmika

środa:

9.00 - 9.15 zumba

czwartek:
13.00 - 13.15 angielski
13.20 - 13.35 religia

Teatr Zaczarowany Świat "Tuba Dei i Anioły"

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień Patrona

20.04 w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Toruniu odbył się XIII Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej "Wesoły Pałacyk", w którym pięcioro dzieci z naszej grupy miało zaszczyt śpiewać. Dzieci śpiewały piosenkę "Czysty świat"

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

12.04 odbyła się prelekcja zorganizowana przez Straż Miejską "Czy mogę bawić się z tym psem"

Śniadanie Wielkanocne w towarzystwie dzieci z grupy "Misie".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Warsztaty Wielkanocne "Wielkanoc na Kujawach" - poznaliśmy Kujawskie stroje ludowe, dowiedzieliśmy się jak obchodzono Wielkanoc na Kujawach i robiliśmy własne mazurki.

Zajęcia otwarte pt. " Zabawy małych kucharzy"

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Kolejna wizyta wbibliotece na Żwirki i Wigury. Poznaliśmy nową książkę pt. " O dzieciach, które kochają książki" i robiliśmy obrazki tych dzieci z gotowych elementów, a później mogliśmy się jeszcze pobawić - było super.

Serdeczne podziękowania dla Pań bibliotekarek, które zorganizowały dla nas te zajęcia.

Mama Antka opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała nam swoje wyroby. Mama Antosia jest lalkarką i robi lalki z naturalnych materiałów metodą filcowania z runa owczego.

Serdeczne podziękowania dla mamy Antosia za poświęcony nam czas i chęć opowiedzenia nam o swojej pracy i pasji.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wiosenne Rytmy

Mama Helenki i Igora zorganizowały dla nas wspaniałe doświadczenia i eksperymenty. Obserwowaliśmy jak mieszają się kolory z wodą, był wybuch wulkanu oraz doświadczenia z powietrzem. Robiliśmy morze w butelkach oraz własną lampę z lawą. Było ciekawie i ekscytująco.

Serdzecznie dziękujemy mamie Helenki i Igora za wspaniałą zabawę i doświadczenia.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20 marca wycieczka do biblioteki przy ul. Żwirki i Wigury poznaliśmy "Wielką historię małej kreski", robiliśmy wiosenne kwiaty i rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kasi, która przygotowała dla nas zajęcia.


23 marca obchodziliśmy "Dzień zielony". Zrobiło się u nas zielono i smakowicie, zapach zielonych warzyw wypełnił całą salę, przygotowaliśmy pyszne sałatki, a później je zjedliśmy. zrobiło się u nas zielono i smakowicie, zapach zielonych warzyw wypełnił całą salę, przygotowaliśmy pyszne sałatki, a później je zjedliśmy.zrobiło się u nas zielono i smakowicie, zapach zielonych warzyw wypełnił całą salę, przygotowaliśmy pyszne sałatki, a później je zjedliśmy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wystawa konkursowych kapeluszy pt. "Kapelusz Pani Wiosny", Julia (Biedronki) i Amelia ( Misie) Helsztajn zajęły II miejsce gratulujemy i bardzo się cieszymy.

Teatr muzyczny. Spektakl "Afrykańska przygoda".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Pisanie światłem" - warsztaty.

Karnawał w przedszkolu -

stroimy więc sale.

Ma być w nich bajkowo,

przytulnie, wspaniale...

Zabawa w przedszkolu,

wesoła zabawa.

Niech trwa jak najdłużej

wspaniały karnawał.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

23.02.2017 "Dzień Niebieski" - przenieśliśmy się do wioski Smerfów, tańczyliśmy przy smerfnych hitach, mieliśmy smerfne zawody, oraz piliśmy smerfny napój. Było niebiesko i smerfnie :-)

20.02.2017 Odwiedzili nas Strażnicy Miejscy i opowiadali nam o bezpicznych zimowych zabawach. Mielismy gości, przyszły do nas dzieci z grupy "Zajaczki".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

26.01.2017 "Dzień Biały" - ponownie odwiedziła nas Pani Dominika Wiśniewska - mama Igora, zorganizowała nam wspaniałe zabawy z kolorem białym. Malowaliśmy klejem, cukrem i ryżem płatki śniegu, chodziliśmy po lodzie i po górach oraz świetnie bawiliśmy wodą, maką, cukrem i ryżem. Było super.

Dziękujemy Pani Dominiko.

Park „Mrozem Malowany”- wybraliśmy się na spacer do parku , aby zobaczyć jak mróz pomalował drzewa i krzewy.

WsteczPlayDalej

20.01.2017 Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie – z okazji ich święta przygotowaliśmy dla nich występ i prezenty.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

13.12.2016 wycieczka do zakładu krawieckiego.

Z okazji Barbórki mieliśmy specjalnego gościa Pana Janusza, który kiedyś pracował w kopalni i postanowił nam o tym opowiedzieć. Dowiedzieliśmy się jak wygląda strój górnika i jego praca.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Kolejny kolorowy dzień – Dzień szary.
Cały tydzień mówiliśmy o szarudze jesiennej – stworzyliśmy szary obraz.

Prawa dziecka

Odwiedziły nas inne dzieci z naszego przedszkola
„Mrówki” i „Jeżyki”. Pięciolatki z „Mrówek”
przygotowały dla nas scenki dramowe dotyczące naszych emocji i praw do nich.
Na końcu pani Natalia przeczytała nam bajkę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

30 listopada odwiedziła nas pani Dominika Wiśniewska.
Ozdabialiśmy styropianowe bombki kolorowymi gwiazdkami, koralikami i brokatem. Sprawiło nam to wiele radości i na naszych twarzach zagościł uśmiech, poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy pani Dominice Wiśniewskiej, która poświęciła swój czas specjalnie dla nas.

Pierwszy śnieg już w listopadzie – pierwsze zabawy ze śniegiem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

22 listopada byliśmy na wycieczce w Urzędzie Pocztowym.
Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje poczta, a pan listonosz opowiedział nam o swojej pracy.
Kupiliśmy znaczek i wysłaliśmy list do Świętego Mikołaja.

7.11.2016 byliśmy ponownie w Ogrodzie Zoobotanicznym na zajęciu pt. „W ptasiej stołówce”. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o ptakach, które zostają u nas na zimę. Robiliśmy kulki do jedzenia dla ptaków ze smalcu i różnorodnych ziarenek. Kulki zabraliśmy do przedszkola i przechowujemy je w lodówce. Jak spadnie śnieg wywiesimy je przy karmniku na terenie naszego przedszkola.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6 grudnia pojawiły się w naszym przedszkolu Mikołaje?

Kolejne wyjście do Biblioteki miało miejsce 21.11.16.
Poznaliśmy bajkę o życiu w głębinach morskich. Po wysłuchaniu bajki tworzyliśmy głębiny morskie – wykorzystaliśmy do tego farby, kolorowe papiery, kredki i pisaki. Musimy się pochwalić, że drogę do i z biblioteki przebyliśmy pieszo – Pani była z nas dumna.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

10.11.16 spacerkiem przez osiedle dotarliśmy do Biblioteki na ul. Okólnej. Przywitała nas bardzo miła Pani, która oprowadziła nas po bibliotece. Przeczytała nam bajkę o misiu, który lubił się przytulać ze wszystkimi zwierzętami w lesie, my również poprzytulaliśmy się do siebie. Następnie kolorowaliśmy kolorowanki z bohaterami z różnych bajek oraz rozwiązaliśmy trudny labirynt.

27.10.16 obchodziliśmy w naszym przedszkolu kolejny kolorowy dzień- Dzień Pomarańczowy. Dzieci wraz z rodzicami wykonali bardzo ciekawe kukiełki z pomarańczowych owoców i warzyw. Zgromadziliśmy bardzo duzo przedmiotów w kolorze pomarańczowym co widać na zdjęciach…

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

07.10.2016 byliśmy na wycieczce w Aptece "Pod Słońcem", oglądaliśmy jak wygląda apteka. Dowiedzieliśmy się co można kupić w aptece, jakie mamy rodzaje leków, i że niektóre leki są tylko na receptę. Pani Farmaceutka pokazywała nam leki, które robi się w aptece. Widzieliśmy jak wyglądają recepty i już wiemy, że leki można brać tylko pod nadzorem dorosłych, bo zażycie niewłaściwej dawki lub nieodpowiedniego leku może nam bardzo zaszkodzić.

29.09.2016 mieliśmy w naszym przedszkolu "Dzień czerwony", przygotowaliśmy w sali dekoracje w kolorze czerwonym, ubraliśmy się na czerwono i nawet jedliśmy drugie śniadanie, które składało się z czerwonych potraw. Bawiliśmy się i nawet wyruszyliśmy na spacer do pobliskiego parku w poszukiwaniu koloru czerwonego, towarzyszyły nam czerwone balony.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

22 września odbyliśmy pierwszą wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego na lekcję pt: "Moje domowe zoo".
Mieliśmy okazje poznać z bliska kilka zwierząt domowych takich, jak świnka morska "Zuzia", szynszyla "Tupcie", myszki, chomiki a nawet węża.

20.09 2016 w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka
wszystkie dzieci , między innymi, wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Muzyka z bajek". Dzieci miały okazję przypomnieć sobie budowę skrzypiec oraz kontrabasu. Fotorelacje w zakładce wydarzenia.

16 września braliśmy udział w "Akcji Sprzątania Świata".
Tego dnia zagościły w naszej sali dzieci z grupy "Jeżyki"- wspólnie śpiewaliśmy i segregowaliśmy śmieci. Razem też poszliśmy sprzątać Park.

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego