Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Biedronki

Nasze grupy

Grupa "Biedronki"

nauczyciele: Justyna Sowińska, Magdalena Wąsewicz

konsultacje: środa 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
8.00 - 8.15 lub 11.30 - 11.45 j. angielski
10.15 - 10.30 religia

wtorek
10.15 - 10.30 religia
12.00 - 12.30 zabawy z piłką

środa
8.00 - 8.15 lub 11.30 - 11.45 j. angielski
13.30 - 14.00 rytmika

CZERWIEC

Wycieczka do kina

Wycieczka do Cinema City - z okazji zbliżających się wakacji w kinie mieliśmy spotkanie ze Strażą Miejską nt. bezpiecznych wakacji. Obejrzeliśmy także film opowiadający o przygodach "Traktorka Florka".

Dzień Sportu

W tym dniu wzięliśmy udział w 5 konkurencjach. Wszystkie zaliczyliśmy na szóstkę, za co otrzymaliśmy dyplom i medale.

Baba Luda

Wycieczka do Baba Ludy - mogliśmy poznać i dotknąć różne zwierzęta: owce, kozy świnie. Poznaliśmy jak nasze pra, prababcie prały, nosiły wodę ze studni. Zjedliśmy śniadanie na świeżym powietrzu, goniliśmy ogromne bańki i świetnie się bawiliśmy.

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, Mateuszek z rodzicami zaprosił nas na szaloną zabawę. Było dmuchane boisko, ogromne klocki, pyszny i zdrowy poczęstunek, ale przede wszystkim była wata cukrowa. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

Dzień Dziecka.
WsteczPlayDalej

KWIECIEŃ

Wiosenne rytmy

5 kwietnia wszystkie grupy śpiewały, tańczyły albo mówiły wiersze o wiośnie. Nasza grupa zaśpiewała i zatańczyła piosenkę pt.: "Wiosenny walczyk". W nagrodę dostaliśmy pamiątkowy dyplom.

Zajęcia otwarte

W kwietniu odbyły się zajęcia, w czasie których nasi rodzice mieli okazję zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się,
jak wiele i już potrafimy zrobić. Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach.

Przedstawienie teatralne

16 kwietnia wzięliśmy udział w przedstawieniu "Pisklę i nowy przyjaciel - co się dzieje na wsi". W przedstawieniu wzięły udział dzieci z naszej grupy: Krzyś, Nadia i Marianka, gratulujemy!

Kwiatki, bratki i stokrotki.....
17 kwietnia sadziliśmy kwiatki, nasze przedszkolne parapety znów będą wyglądać przepięknie!

Dzień Ziemi

19 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Podczas spotkania obejrzeliśmy teatrzyk w wykonaniu dzieci z gr. Mrówek, wiersz o ekologii w wykonaniu gr. Biedronek, ale przede wszystkim wszyscy dobrze się bawili przy piosence Majki Jeżowskiej pt. "Moja planeta". Na zakończenie złożyliśmy przyrzeczenie, że będziemy segregować śmieci, dbać o przyrodę i sprawić aby Ziemia była szczęśliwa.

Wiosenne rytmy
WsteczPlayDalej

MARZEC

Zabawy z wierszem

W tym miesiącu zapoznaliśmy się z utworami Janiny Porazińskiej. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepiękne rekwizyty do wiersza i recytowały wyuczony tekst autorki. Brawo!

Wiosenne porządki w kąciku lalek
Praliśmy ubranka naszych lalek i zawieszaliśmy je na lince. Ale było przy tym zabawy.....

Wiosenne sadzenie - owies
Jak co roku siejemy w doniczkach zboże. Dbamy o nie i obserwujemy jak rośnie.

Audycja muzyczna

Tym razem pan Jarek zapoznał nas z jazzem. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Powitanie wiosny
WIOSNA - w końcu do nas przyszła. Wybraliśmy się do parku z kolorowymi kwiatami, aby zaczarować wiosnę i aby zima już do nas nie wróciła.

Bezpieczni na drodze

22.03. Spotkanie z policjantem, a właściwie policjantką. Pani opowiadała nam jak należy zachować się na drodze, oraz o konieczności zapinania pasów.

Muzeum Etnograficzne

27.03 byliśmy na wycieczce w Muzeum Etnograficznego. Zobaczyliśmy jak mieszkali kiedyś ludzie, jak ozdabiali swoje chaty na Święta Wielkanocne, szukaliśmy jajek w ogródkach i dobrze się bawiliśmy.

Śniadanie Wielkanocne

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. W Wielką Środę dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki. W tym roku także odwiedził nas wyjątkowy gość - zajączek wielkanocny. Przybył z koszem słodkich upominków dla dzieci.

Cała Polska Czyta Dzieciom
28.03 Mama Bartka przeczytała nam ciekawe wiersze o zwierzętach. Dziękujemy i zapraszamy innych rodziców.

Zabawy z wierszem
WsteczPlayDalej

LUTY

"Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie"

Dzieci poznały różne typy akordeonów: guziowy, klawiszowy, melodykę, a także wysłuchały ukraińskich pieśni ludowych i poznały tradycyjny strój kozaka.

Zajęcia otwarte

Na początku lutego przyszli na zajęcia otwarte rodzice. Wspólnie uczyliśmy się piosenki pt. "Tak się zachmurzyło". Dotykaliśmy wzoru z waty, malowaliśmy na kaszy i palcem na kartce. Ale przede wszystkim uczyliśmy się piosenki, a rodzice nam w tym pomagali. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym masażykiem.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

"Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie"
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ


"Wiem, jak bezpiecznie bawić się zimą"

W styczniu uczestniczyliśmy w spotkaniu pod nazwą "Wiem, jak bezpiecznie bawić się zimą". Pani ze Straży Miejskiej zapoznała nas z zasadami bezpieczeństwa, których musimy przestrzegać podczas zimowych szaleństw. Dziękujemy.

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu odwiedzili nas dziadkowie i babcie. Przygotowaliśmy krótkie przedstawienie, nauczyliśmy się piosenek i tańców ludowych. Było bardzo miło. Do zobaczenia za rok.

Zimowe zabawy

W końcu dotarła do nas zima! Rzucaliśmy się śnieżkami, robiliśmy na śniegu anioły i oczywiście ulepiliśmy bałwana. Niestety szybko nam się popsuł, ale najważniejsze,że wszyscy dobrze się bawili.

Przedstawienie "Zaczarowany ołówek"

25.01.Uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatru z Krakowa "Zaczarowany ołówek". Było bardzo śmiesznie. W przedstawieniu brały udział dzieci z naszej grupy. Może w przyszłości będą znanymi aktorami....

"Wiem, jak bezpiecznie bawić się zimą"
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ


List do Świętego Mikołaja

Na początku grudnia napisaliśmy, a właściwie narysowaliśmy list do Św. Mikołaja. Wrzuciliśmy je do skrzynki i przy okazji zobaczyliśmy, gdzie pracuje listonosz.

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole już w nocy, czego dowodem były pozostawione w naszych butach lizaki i list. Jednak to nie był koniec niespodzianek, po rozwiązaniu kilku zadań na korytarzu znaleźliśmy prezent. Otrzymaliśmy wspaniałe zabawki. Dziękujemy Mikołaju, do zobaczenia za rok.

Spotkanie z Cecylką
To było kolejne cudowne spotkanie z Cecylką Knedelek.

Przedstawienie "O bombce co z choinki spadła"
W grudniu obejrzeliśmy bardzo ciekawe przedstawienie o przygodach pewnej małej bombeczki.


Święta tuż, tuż...
Przygotowanie do świąt - ozdabialiśmy bombki i malowaliśmy aniołki.

Pieczenie pierników
W poniedziałek 18.12 piekliśmy piękne pierniczki.

Świąteczne spotkanie z rodzicami i Mikołajem

Z okazji Świat Bożego Narodzenia zaprezentowaliśmy rodzicom przygotowany program artystyczny. W tym dniu odwiedził nasz również Św. Mikołaj. Do zobaczenia za rok.

List do Świętego Mikołaja
WsteczPlayDalej

LISTOPAD

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W tym dniu odwiedziły nas dzieci z Żabek i Zajączków. W krótkich scenkach, wierszykach i piosence pokazały nam do czego każde dziecko ma prawo.

Święto Niepodległości

Z tej okazji odbył się w naszym przedszkolu apel. Zaśpiewaliśmy "Ułanów", a także powiedzieliśmy wiersz o fladze.

Dzień Pluszowego Misia
Był to dzień zabawy z ulubionym pluszakiem.


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

Cała Polska Czyta Dzieciom

W październiku poznajemy twórczość Jana Brzechwy. Mama Marcela przeczytała nam kilka wierszy. Zasłuchane miny dzieci mówią wszystko....... Zapraszamy innych rodziców do wzięcia udziału w akcji Cała Polska czyta dzieciom!


Jesienne zabawy na placu zabaw
Korzystamy z ostatnich ciepłych dni i wesoło bawimy się wspólnie na naszym placu zabaw.


Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Chcemy być zdrowi, więc pijemy soki. Najlepsze są te, które zrobiliśmy sami....

Ćwiczenia oddechowe
Codzienne ćwiczenia nie muszą być nudne...

Spotkanie z leśnikiem - 18.10.2017

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów. W trakcie spotkania z dziećmi Pan Leśnik zaprezentował dzieciom mundur leśnika, zapoznał dzieci ze swoją pracą i środowiskiem lasu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Dzieci lubią gofry

Odwiedziła nas mama Mateuszka, która przygotowała dla nas najsmaczniejsze na świecie gofry z dodatkami.Było smacznie i słodko.

Cała Polska Czyta Dzieciom
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ


Dzień przedszkolaka

We wrześniu wszystkie przedszkolaki w Polsce miały swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wraz z grupą Jeżyków bawiliśmy się na sali gimnastycznej: tańczyliśmy z balonami i szarfami, panie wymalowały nam buzie, a na koniec otrzymaliśmy medale.

Sprzątanie Świata

Każdy przedszolak wie, że o naszą planetę trzeba dbać, nasza grupa wzięła więc udział w akcji Sprzątanie Świata.

Dzień Przedszkolaka
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego