Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Krasnale

Nasze grupy

Grupa "Krasnale"

nauczyciele: Dorota Truszczyńska, Katarzyna Szewczak

konsultacje: poniedziałek, wtorek 15.45 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:
10.45 - 11.15 angielski
11.40 - 12.10 religia

środa:
10.15 - 10.45 angielski
11.00 - 11.30 religia

czwartek:
13.00 - 13.30 piłka nożna

piątek:
11.30 - 12.00 angielski
14.45 - 15.15 rytmika

Ostatnio w przedszkolu rozmawialiśmy o Polsce. Dziesięcioro z nas przygotowało prezentacje - opowiadaliśmy o różnych regionach naszej ojczyzny. Dzięki zaangażowaniu dzieci i ich rodziców poznaliśmy Małopolskę, Podkarpacie, Kujawy, Pomorze, Kaszuby, Mazury i Dolny Śląsk. To były bardzo interesujące "podróże"!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W ramach obchodów Dnia Patrona Krasnale, wraz z innymi grupami starszaków, wzięły udział w pieszym rajdzie po Rudaku "Śladami pomników przyrody". Poznaliśmy wiele interesujących wiadomości na temat pomników przyrody ożywionej i nieożywionej rozmieszczonych na terenie tej dzielnicy Torunia. Widzieliśmy na przykład głaz narzutowy, który jest największym głazem narzutowym na Ziemi Chełmińskiej, ma 2,1 m wysokości, 12,7 m obwodu. Jako pomnik przyrody został zarejestrowany w 1980 roku. Jest to jedyny pomnik przyrody nieożywionej na terenie Torunia. Podczas naszej wyprawy znaleźliśmy też czas na piknik i swobodną zabawę na świeżym powietrzu.

Na początku kwietnia Krasnale wzięły udział w Przedszkolnym Przeglądzie Instrumentacji WIOSENNE RYTMY. Dzieci bardzo starannie i z dużym zaangażowaniem przygotowały się do tego występu między innymi samodzielnie wykonując instrumenty z plastikowych butelek. Krasnale zagrały do piosenki "Message in a bottle" The Police. We wszystkich przygotowaniach pomagała nam pani Natalia, która odbywała w naszej grupie studenckie praktyki.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wreszcie nadeszła! 21 marca uroczyście pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę

Dzień Niebieski

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień Biały

28 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach "Chemicznego srebrzenia bombek". Poznaliśmy dawną metodę zdobienia bombek (przez wypełnianie ich prawdziwym srebrem) a także barwiliśmy zewnętrzne bombki przez ich lakierowanie. Bardzo nam się podobało!!!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zajęcia gospodarcze.

Do naszego przedszkola zawitała Modra Sova, a my z radością wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych "Malowana bombka szklana". W trakcie zajęć własnoręcznie stworzyliśmy kreatywnego bałwanka. Samodzielnie malowaliśmy bombkę farbami, nadając jej bożonarodzeniowy charakter, następnie zdobiliśmy ją wybranymi świątecznymi dekoracjami. Ubraliśmy bałwanka w szalik oraz kapelusz i włożyliśmy do specjalnego pudełka.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, wspólnie z innymi grupami starszaków, wzięliśmy udział w uroczystym apelu. Wyjątkowym Gościem tego spotkania był żołnierz - tata Marysi z grupy Wiewiórki. Były piosenki, wiersze i tańce, a Krasnale zaśpiewały piosenkę "Nasza Wisła".

Kurtyna w górę! Rozpoczął się spektakl "Legendy toruńskie", na który Krasnale wybrały się do Teatru Baj Pomorski.
Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znaleźliśmy w spektaklu teatralnym.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Kolejny kolorowy dzień już za nami. Tym razem w naszych działaniach dominował POMARAŃCZOWY. Była to znakomita okazja, by zaprezentować nasze kulinarne umiejętności - wspólnie przygotowaliśmy pomarańczową galaretkę i wspaniałe muffinki z ciasta marchewkowego. Okazało się, że bycie kucharzem nie jest wcale takie proste (ręczne rozdrabnianie marchewki na tarce wymagało od nas sporo siły i sprytu) ale przynosi wiele satysfakcji, zwłaszcza, gdy aromat wypiekanych babeczek roznosi się po całym przedszkolu. Miły poranek zwieńczyliśmy pomarańczową ucztą, na której, oprócz przygotowanych przez nas wypieków i deserów, nie zabrakło chrupiącej marchewki oraz soczystych mandarynek i pomarańczy.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu POMARAŃCZOWEGO DNIA!

29.09.2016r. dzieci z grupy Krasnale włączyły się do obchodów ogólnoprzedszkolnego DNIA CZERWONEGO! Z tego powodu wszystkie Krasnale przybyły do przedszkola ubrane na czerwono. W sali zgromadziliśmy zasobną kolekcję przedmiotów w tym kolorze. A nasze zabawy oraz twórczość plastyczna, również nabrały czerwonej barwy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zabawy w nowej sali.

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego