Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Krasnale

Nasze grupy

Grupa "Krasnale"

nauczyciele: Małgorzata Pawłowska,
Katarzyna Dwojak - Zakrocka


konsultacje: wtorek 15:45 – 16:15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek:
12:15 – 12:45 j. angielski
13:30 – 14:00 zabawy z piłką
wtorek:
14:30 – 15:00 j. ang. dod.
środa:
13:00 – 13:30 rytmika
14:45 – 15:30 basen
czwartek:
10.15 – 10:45 flażolety
13:00 – 13:30 Szkoła pamięci
piątek:
11:45 – 12:15 j.angielski


LISTOPAD

WYSTAWA RĘKODZIEŁA
5 listopada Członkinie Zespołu Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" przygotowały dla dzieci wystawę pt. "Sztuka ludowa regionu".

WYCIECZKA WORD

13 listopada byliśmy na wycieczce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzieci poznały rodzinkę znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, nakazu i zakazu. Ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez.

WYCIECZKA DO WOJSKA
14 listopada Tata Antka zorganizował dla nas wycieczkę do 12 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Oglądaliśmy salę tradycji 12WOG położoną w XIX wiecznym Forcie XIII im. gen. Karola Otto Kniaziewicza. W Forcie spotkaliśmy nietoperze szykujące się do snu zimowego.

Wycieczka do WORD.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

TEATR
8 października w naszym przedszkolu zawitali aktorzy Teatru "Magma" z przedstawieniem pt.: "Kolory jesieni".

DZIEŃ DRZEWA
10 października wraz z zaproszonymi gośćmi - p. Marią z LOP i leśniczego z Cierpiszewa p. Daniela, obchodziliśmy Dni Drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o drzewach, jak ważne są dla nas , zwierząt i środowiska. Dzieci z grupy "Mrówki" zilustrowały nam wiersz "Dąb". Przy pomocy naszych gości i Pani dyrektor Wspólnie z naszą p. dyrektor, nauczycielami i przybyłymi gośćmi zasadziliśmy przed przedszkolem trzy dęby "Przedszkolaki - Niepodległej", na pamiątkę odzyskania niepodległości.

ROZMOWY O SZTUCE
24 października byliśmy w Muzeum Okręgowym i zwiedzaliśmy wystawę "Malarstwa i rzeźby polskiej od 1945 do roku 2010". Udało nam się zwiedzić pracę małych artystów w naszym wieku i trochę starszych.

RODZIC W ROLI EKSPERTA
30 października odwiedziła nas mama Igora przygotowała dla nas jak zawsze mnóstwo fajnej i ciekawej zabawy. Robiliśmy jesienne firanki, i grupowego zwierzaka, którego nazwaliśmy "liściak", bawilismy się także w zabawę "Zgadnij co mam na myśli".

Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSCE
W dniu 31.10.2018 odbyła się audycja muzyczna pt. ,,Z wizytą w Wielkopolsce". Mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się wiele ciekawych informacji związanych z tym regionem. O tym wszystkim opowiedzieli nam nasi koledzy i koleżanki z grupy "Zajączki" i "Sówki" wspólnie z Fundacją Wszyscy Tworzymy Sztukę.

Teatr.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

WESOŁE ZABAWY
Po wakacjach się widzimy i znów razem się bawimy.

WIZYTA W PIEKARNI

27 września byliśmy w piekarni na u piekarza P. Kowalskiego. Mogliśmy zobaczyć piece piekarnicze, maszyny do robienia kwasu i ciasta na chleb. Obserwowaliśmy piekarza w pracy, specjalnie dla nas pokazał jak robi się rogaliki i bułki kajzerki. Dla uważny były nagrody w postaci czapek piekarskich a dla wszystkich poczęstunek- różnego rodzaju ciasteczka.

ZABAWY Z LITERKĄ

Wiemy co to głoska a co litera. Dzisiaj uważnie przyglądaliśmy się literce A, a. Wyszukiwaliśmy wyrazy z ta literką. Pani poprosiła nas o utworzenie z nas wielkiej i małej literki A, a. Było dużo śmiechu i zabawy. Po południu kreśliliśmy po śladzie szlaczki i literkę A, a.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci obejrzały przedstawienie teatralne na podstawie wiersza pt. "Rzepka" J. Tuwima przygotowane przez nasze Panie w Szkole Podstawowej nr 14.

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
21 września braliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata" i z tej okazji wybraliśmy się do pobliskiego parku, aby tam posprzątać. Krasnale obejrzały także film edukacyjny pt. "Inżynierka Wilczyca" o tematyce segregacji śmieci.


Wesołe zabawy.
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego