Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Krasnale

Nasze grupy

Grupa "Krasnale"

nauczyciele: Małgorzata Pawłowska,
Katarzyna Dwojak - Zakrocka


konsultacje: wtorek 15:45 – 16:15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek:
12:15 – 12:45 j. angielski
13:30 – 14:00 zabawy z piłką
wtorek:
14:30 – 15:00 j. ang. dod.
środa:
13:00 – 13:30 rytmika
14:45 – 15:30 basen
czwartek:
10.15 – 10:45 flażolety
13:00 – 13:30 Szkoła pamięci
piątek:
11:45 – 12:15 j.angielski

MARZEC

W DOMU MIKOŁAJA KOPERNIKA

1 marca wybraliśmy się do muzeum M. Kopernika mieszczące się w jego domu. W drodze do muzeum poszliśmy sprawdzić czy Krzywa Wieża jest krzywa- test udał się jest krzywa.
W muzeum nasi koledzy i koleżanki weszli w rolę rodziny Mikołaja Kopernika. Zwiedzaliśmy kolejne piętra domu, na samym strychu był super film.


KONCERT W SZAFARNI
W marcu poznaliśmy wielkiego polaka Fryderyka Chopina i jego muzykę. Wybraliśmy się wraz z "Motylami" do Szafarni, gdzie mały Frycek spędzał tam wakacje. Byliśmy na koncercie, dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Fryderyku.


W domu Mikołaja Kopernika.
WsteczPlayDalej

LUTY

WYCIECZKA DO MUZEUM
5 lutego poszliśmy na wycieczkę do Muzeum Tonyego Halika na zajęcia dydaktyczne pt. "Walizka pełna marzeń". Oglądaliśmy wystawę stałą pt. "Pasja podróżowania". Poznaliśmy takie pojęcia jak: tykwa, sombrero, ponczo, yerba, marakasy, kalimba i dowiedzieliśmy z jakich kontynentów pochodzą.

BAL
6 lutego odbył się Bal karnawałowy- bawiła się z nami Pippi Langstrumpf.

ZABAWY W NASZEJ GRUPIE OD JESIENI DO ZIMY
Chętnie konstruujemy z różnego rodzaju materiału, poznaliśmy matę do kodowania i chętnie kodujemy. Bardzo lubimy zabawy z piłką z panem Adrianem.

WYCIECZKA DO BAJU POMORSKIEGO
8 lutego byliśmy w Teatrze Baj Pomorski na spektaklu pt. "Literkowo".


Wycieczka do muzeum.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ


SPOTKANIE Z POLICJANTEM
10.01 odbyło się spotkanie z Panią Policjantką pt. "Bezpieczna droga do przedszkola".

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ
17. 01 odbyło się spotkanie ze Strażą Miejską pt. "Baw się bezpiecznie - bezpieczne ferie zimowe". Sprawozdanie ze spotkania można było obejrzeć w Telewizji Toruń.

Spotkanie z Policjantem.
WsteczPlayDalej


GRUDZIEŃ

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI
Wycieczka do księgarni "Kafka i spółka" - słuchaliśmy bajki pt. "Niezwykły Święty Mikołaj". Oglądaliśmy różne ciekawe książki trójwymiarowe, czarno białe z efektami dźwiękowymi, a na pożegnanie każdy z Nas otrzymał w prezencie książeczkę. Było super.

PRZEDSTAWIENIE "FABRYKA ZABAWEK"
Dzięki rodzicom obejrzeliśmy spektakl teatru Magmowcy pt. "Fabryka zabawek". W czasie przedstawawienia odwiedził nas niezwykły gość - Święty Mikołaj. Dziękujemy.

SPOTKANIE Z MAMĄ HELENKI
14.12 odwiedziła nas Pani Monika z córką przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia. Robiliśmy styropianowe bombki z materiału sypkiego tzn. kaszy, ryżu, soczewicy i "fistaszkowe" Mikołaje i bałwanki. Bawiliśmy się także na dywanie w "Pingwinka". Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

JASEŁKA

17.12 odbyło się przedstawienie dla rodziców pt. "Bóg się rodzi". Dzieci przedstawiły historię narodzin Jezusa, śpiewały pastorałki, kolędy, grały na flażoletach i na bum bum rurkach.

Wycieczka do księgarni.
WsteczPlayDalej


LISTOPAD

WYSTAWA RĘKODZIEŁA
5 listopada Członkinie Zespołu Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" przygotowały dla dzieci wystawę pt. "Sztuka ludowa regionu".

PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

8 listopada trójka dzieci z naszej grupy: Maja, Tymon i Michał W. , reprezentowali nasze przedszkole na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Przedszkolu "Mali giganci". Zaśpiewali piosenkę pt.: "Przybyli ułani pod okienko".

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopad braliśmy udział w Apelu z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
O godzinie 11.11 dumnie odśpiewaliśmy też hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".
Dzień Niepodległości stał się radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

WYCIECZKA WORD

13 listopada byliśmy na wycieczce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzieci poznały rodzinkę znaków drogowych informacyjnych, ostrzegawczych, nakazu i zakazu. Ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez.


WYCIECZKA DO WOJSKA
14 listopada Tata Antka zorganizował dla nas wycieczkę do 12 Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Oglądaliśmy salę tradycji 12WOG położoną w XIX wiecznym Forcie XIII im. gen. Karola Otto Kniaziewicza. W Forcie spotkaliśmy nietoperze szykujące się do snu zimowego.

APEL Z OKAZJI DNIA PRAW DZIECKA
21 listopada braliśmy udział w apelu z okazji Praw Dziecka. Koledzy z grupy Zajączki, Żabki zaprezentowały nam scenki dramowe dotyczące naszych praw. Dostaliśmy puzzle do układania w sali na temat naszych praw "Praw dziecka".

Z WIZYTĄ NA ŚLĄSKU
Audycja muzyczna "Na ludową nutkę - Śląsk" w wykonaniu Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę i grupy Sarenki.

Wystawa rękodzieła.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

TEATR
8 października w naszym przedszkolu zawitali aktorzy Teatru "Magma" z przedstawieniem pt.: "Kolory jesieni".

DZIEŃ DRZEWA
10 października wraz z zaproszonymi gośćmi - p. Marią z LOP i leśniczego z Cierpiszewa p. Daniela, obchodziliśmy Dni Drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o drzewach, jak ważne są dla nas , zwierząt i środowiska. Dzieci z grupy "Mrówki" zilustrowały nam wiersz "Dąb". Przy pomocy naszych gości i Pani dyrektor Wspólnie z naszą p. dyrektor, nauczycielami i przybyłymi gośćmi zasadziliśmy przed przedszkolem trzy dęby "Przedszkolaki - Niepodległej", na pamiątkę odzyskania niepodległości.

ROZMOWY O SZTUCE
24 października byliśmy w Muzeum Okręgowym i zwiedzaliśmy wystawę "Malarstwa i rzeźby polskiej od 1945 do roku 2010". Udało nam się zwiedzić pracę małych artystów w naszym wieku i trochę starszych.

RODZIC W ROLI EKSPERTA
30 października odwiedziła nas mama Igora przygotowała dla nas jak zawsze mnóstwo fajnej i ciekawej zabawy. Robiliśmy jesienne firanki, i grupowego zwierzaka, którego nazwaliśmy "liściak", bawilismy się także w zabawę "Zgadnij co mam na myśli".

Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSCE
W dniu 31.10.2018 odbyła się audycja muzyczna pt. ,,Z wizytą w Wielkopolsce". Mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się wiele ciekawych informacji związanych z tym regionem. O tym wszystkim opowiedzieli nam nasi koledzy i koleżanki z grupy "Zajączki" i "Sówki" wspólnie z Fundacją Wszyscy Tworzymy Sztukę.

Teatr.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

WESOŁE ZABAWY
Po wakacjach się widzimy i znów razem się bawimy.

WIZYTA W PIEKARNI

27 września byliśmy w piekarni na u piekarza P. Kowalskiego. Mogliśmy zobaczyć piece piekarnicze, maszyny do robienia kwasu i ciasta na chleb. Obserwowaliśmy piekarza w pracy, specjalnie dla nas pokazał jak robi się rogaliki i bułki kajzerki. Dla uważny były nagrody w postaci czapek piekarskich a dla wszystkich poczęstunek- różnego rodzaju ciasteczka.

ZABAWY Z LITERKĄ

Wiemy co to głoska a co litera. Dzisiaj uważnie przyglądaliśmy się literce A, a. Wyszukiwaliśmy wyrazy z ta literką. Pani poprosiła nas o utworzenie z nas wielkiej i małej literki A, a. Było dużo śmiechu i zabawy. Po południu kreśliliśmy po śladzie szlaczki i literkę A, a.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci obejrzały przedstawienie teatralne na podstawie wiersza pt. "Rzepka" J. Tuwima przygotowane przez nasze Panie w Szkole Podstawowej nr 14.

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
21 września braliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata" i z tej okazji wybraliśmy się do pobliskiego parku, aby tam posprzątać. Krasnale obejrzały także film edukacyjny pt. "Inżynierka Wilczyca" o tematyce segregacji śmieci.


Wesołe zabawy.
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Rekrutacja | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego