Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Krasnale

Nasze grupy

Grupa "Krasnale"

nauczyciele: Agnieszka Prędkiewicz, Natalia Tarnowska

konsultacje: poniedziałek 15:00 - 15:40
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
11.20 - 11.50 religia
14.45 - 15.15 szachy (zamiennie, połowa grupy co drugi tydzień)

wtorek
10.30 - 11.00 j. angielski
14.30 - 15.30 basen

środa
10.30 - 11.00 rytmika
12.30 - 13.00 j. angielski

czwartek
10.30 - 11.00 j. angielski
11.00 - 11.30 religia
13.45 - 14.15 zabawy z piłką


WsteczPlayDalej

"Wiosenne rytmy" - wewnątrz przedszkolny przegląd piosenki i tańca. Zaśpiewaliśmy piosenkę pod tytułem "Kaczka Dziwaczka".

23.03 zajęcia biblioteczne w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Spacer po parku z kolorowym gaikiem wykonanym na warsztatach w Muzeum Etnograficznym, wesoły śpiew to wszystko z okazji pierwszego nia wiosny!

Jak na wsi witano wiosnę? Jakie były jej zwiastuny? Tego wszystkiego dzieci dowiadywały się podczas wycieczki do Muzeum Etnograficznego.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

19.03. odbyła 11 Zimowa Toruńska Olimpiada Przedszkolaków. Nasi wspaniali młodzi sportowcy zmagali się z ośmioma innymi przedszkolami, dzielnie przebrnęli przez siedem konkurencji i tym samym zdobyli zaszczytne drugie miejsce oraz srebrny medal i puchar. Wielkie brawa!

WsteczPlayDalej

To był piękny bal...........

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najmilszych dni jakie organizowane są w naszym przedszkolu a to za sprawą szczególnych gości jakimi są dziadkowie i babcie. Ich szczery uśmiech, dobre słowo, gromkie brawa sprawiają, że w powietrzu czuć atmosferę miłości oraz radości. Wnuczęta z naszej grupy najpierw zaprosiły gości na występ, następnie mogliśmy podziwiać walczyka w wykonaniu dwóch par.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W styczniu odwiedziliśmy Centrum Chemii. Podczas warsztatów dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać unikatowe pachnące świeczki.


Serdecznie dziękujemy uczniom SP 14 za zaproszenie dzieci z naszego przedszkola na Jasełka. Sześciolatki miały okazję poczuć szkolny klimat w miłym wydaniu. Bardzo nam się podobało!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze policji jak zwykle przywieźli z sobą ciekawe sprzęty, plecaki ratunkowe, przyrządy do ratowania ludzkiego życia. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę ratowników. Dzieci samodzielnie wykonywały ćwiczenia ratunkowe wg instrukcji ratowników i policji, udzielały pierwszej pomocy, opatrywały rany.

Dzieci podczas spotkania poznały nowy instrument – dudy. Wsłuchiwały się w niesamowite dźwięki. Poznały jego budowę i od dziś każde dziecko wie, że dudy składają się z dymki, przebierki, worka na powietrze oraz dronów. A strój szkocki składa się z kiltu oraz szkockiej sakiewki o nazwie ,,sporan”.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażą miejską. Panie przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu.

W tym roku dzieci z grupy Krasnale przygotowały musical o tematyce Bożonarodzeniowej. Zebrani goście mogli podziwiać przepiękny śpiew, muzykę oraz interpretację ruchową. Prawdziwym zaskoczeniem było dla wszystkich przybycie Świętego Mikołaja. Ten dzień sprawił, że chyba każdy poczuł magię świąt Bożego Narodzenia.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dziękujemy pani Małgosi - mamie Patrycji za coroczne przed świąteczne zajęcie plastyczno - techniczmne. Tym razem wykonywaliśmy wspólnie choinki z popkornu.

Dziękujemy Rodzicom za udział w co rocznym w spotkaniu pieczenia pierników. Piernikami będziemy się częstować podczas spotkania Wigilijnego. Dostarczyliście Państwo swoją obecnością dzieciom wiele radości.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Będąc w Ratuszu na zajęciach muzealnych dzieci słuchały wyjaśnień na temat „Co to jest muzeum” „Kto to jest archeolog”, oglądały zbiory muzealne i słuchały ciekawostek na ich temat.„Zerówkowicz na szóstkę!” chce i potrafi dzielić się zdobytą wiedzą na podane tematy. Dziękujemy Rodzicom za wkład przygotowania dzieci do prezentacji. Odbyły się dwie prezentacje: październik - „Drzewo naszym skarbem” listopad – „Rodzinne pamiątki i ich historie”

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzieci bardzo interesuje świat związków chemicznych. Tym razem w Chemii w Małej Skali uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowania mydła.

23.11 Zajęcie otwarte dla rodziców

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Nasze przedszkole odwiedził EkoBus z Bocianem Bogusiem. Dzieci odbyły interaktywne zajęcia edukacyjne o segregowaniu i recyklingu śmieci.

Byliśmy na warsztatach kulinarnych w pizzerii Dominum. Bardzo się wszystkim podobało i smakowało. Mogliśmy sami dobrać dodatki do pizzy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Reprezentacja naszej grupy na międzyprzedszkolnych zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych p.t. „Gimnastyka dla Pani i Smyka” w PM nr 14.


16.11 byliśmy na zajęciach w WORD-zie , mieliśmy okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu znajomości zasad poruszania się po drogach.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się apel. Dzieci z naszej grupy zaśpiewały piosenkę „Maszerują strzelcy maszerują” oraz wysłuchały pieśni patriotycznych w wykonaniu kolegów i koleżanek innych grup

Dziękujemy za zakupienie karmy dla zwierząt w schronisku. Dzieci były bardzo dumne, że mogły podarować przyniesione przez siebie dary. Dzieci dowiedziały się kilku ważnych rzeczy o zwierzętach i opiece nad nimi.

WsteczPlayDalej

Aby lepiej poznać zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego dzieci brały udział w zajęciach praktycznych w sali edukacyjnej „Ognik”, która zlokalizowana jest w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 3 w Toruniu

Dzieci miały okazję poznać pomieszczenia tj. magazyn, czytelnię, wypożyczalnię Biblioteki Pedagogicznej dla dorosłych. Oglądały ilość zgromadzonych książek, dokumentów w bibliotece oraz ich sposób przechowywania. Poznały „drogę” książki - od magazynu do wypożyczającego.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Osoby wytypowane z naszej grupy uczestniczyły V Turnieju „Z przyrodą żyj w zgodzie – graj w zielone, zabawy i gry przyrodnicze”, który odbył się w Nadleśnictwie Cierpiszewo przy współpracy z LOP.

W tym roku również z wielkim zaangażowaniem wzięliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata. Krasnale skrzętnie uwijały się w poszukiwaniu śmieci i niestety... znajdowały je na każdym kroku. Tegoroczny bilans to aż 9 pełnych worków odpadków zebranych w ciągu godziny. Smutne... tak więc ponawiamy apel do wszystkich : DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO I WYRZUCAJMY ŚMIECI DO KOSZA!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Z inicjatywy Pana Jacka Boguckiego dzieci z grupy Krasnale miały okazję uczestniczyć w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty odbywały się w salonie samochodom Volkswagena.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, postanowiliśmy zrobić miłą niespodziankę naszym najmłodszym kolegom, dzieciom trzyletnim z grupy Misie. Aby udowodnić maluszkom, że przedszkole to wspaniałe i wesołe miejsce zaprosiliśmy je do naszej sali na pokaz sztuczek cyrkowych. Sala na jakiś czas zamieniała się w prawdziwy cyrkowy namiot, a na arenie wystąpiły takie gwiazdy jak: clowni, magik, akrobatki, pianistka, piłkarze, czirliderki, treser wraz ze zwierzętami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły to zagadnienia, które były zgłębiane przez dzieci w ostatnim tygodniu września. Doskonałym podsumowaniem tej tematyki okazała się wycieczka do zegarmistrza. Magiczne miejsce, pełne różnego rodzaju zegarów pobudziło wyobraźnie dzieci, które zasypywały Pana zegarmistrza licznymi pytaniami. Krasnale dowiedziały się który zegar jest najdokładniejszy, poznały narzędzia jakimi naprawia się zegary. Na sam koniec wybraliśmy się na wycieczkę po starym mieście w poszukiwaniu zegarów.

Tematem tegorocznych zajęć edukacyjnych w Szkole Leśnej na Barbarce była ,,Jesień w lesie”. Podczas pierwszej części zajęć dzieci w terenie poznawały różne gatunki drzew, ich owoce oraz omawiały budowę liści. W salce edukacyjnej dzieci zdobywały min. informacje na temat grzybów trujących i jadalnych, rozwiązywały zadania na kartach pracy, oraz ćwiczyły pamięć grając w obrazkowe memo pt ,,Drzewa i ich owoce”.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Nasze aktywności

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego