Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Kreciki

Nasze grupy

Grupa "Kreciki"

nauczyciel: Sylwia Rycharska
pomoc: Alicja Ehlert

konsultacje: środa 14:15 -15:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:
9.30 - 9.45 religia
13.45 - 14.00 rytmika

wtorek:
14.00 - 14.15 angielski
środa:
13.45 - 14.00 rytmika

czwartek:
9.30 - 9.45 religia
14.00 - 14.15 angielski

Kreciki wzięły udział w kolejnych spotkaniach z ciekawymi osobami w ramach wiosennej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Rozwijaliśmy zmysły wzroku, słuchu i dotyku, poznaliśmy tajniki zawodu pani lalkarki, muzyków i kucharki.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

27 kwietnia był dniem koloru żółtego. Stworzyliśmy kolekcję żółtych przedmiotów, w parku oglądaliśmy piękne krzaki forsycji,które stały się tematem malowania farbami. Tego dnia jedliśmy pyszne tosty z serem... oczywiście żółtym:)

23 kwietnia był dniem koloru zielonego. Tego dnia przygotowywaliśmy na śniadanie zielone kanapki i wymyślaliśmy żabie zabawy w sali gimnastycznej. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniach tego dnia.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20 kwietnia Kreciki wzięły udział w apelu z okazji Dnia Ziemi. Poznały znaczenie pojęcia "ekologia" i dowiedziały się dlaczego warto segregować śmieci. Na koniec dzieci złożyły uroczystą przysięgę Przyjaciela Przyrody i zaśpiewały piosenkę pt. "Ziemia - wyspa zielona".

WsteczPlayDalej

14 kwietnia odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w jego zorganizowaniu.

Zanim nadeszła wiosna w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs na kapelusz Pani Wiosny. Okazało się, że dzieci z naszego przedszkola bardzo chetnie biorą udział w konkursach plastycznych - stworzono ponad 40 kapeluszy! I miejsce w konkursie zajęła Maja Klimczak z naszej grupy!:)

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

12 kwietnia odbyła się nasza pierwsza wycieczka autokarowa. Wybraliśmy się na plastyczne warsztaty wielkanocne, na których dzieci wykonały zajączki z bibuły.

8 marca obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet. Chłopcy wręczyli każdej dziewczynce kwiatka, którego sami w tajemnicy przygotowywali przez dwa dni. Dziewczynki bardzo cieszyły się z tej niespodzianki.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Smaki i zapachy świata-na specjalne zajęcia sensoryczne przyszła do nas pani Ruszkiewicz, mama Kacpra i Oskara. Dzieci poznały zawód kucharza i oglądały i smakowały różnych przypraw. Sala Krecików wypełniona była m.in. aromatem wanilii i cynamonu. Na koniec wspólnie z panią Magdą dzieci przygotowały pyszną lemoniadę.

24 lutego mama Lenki była gościem u Krecików. Przeczytała dzieciom pouczającą bajkę o Tupciu Chrupciu oraz o Czerwonym Kaprturku. Dziękujemy pani Trojakowskiej za poświęcony czas.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda - przeganiamy Robaczka Próchniaczka!

23 luty - dzień koloru niebieskiego
Tego dnia dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Dowiedziały się jak ważny jest kolor niebieski w palecie barw, bawiły się w zabawę "ciepło-zimno" i jadły niebieską galeretkę przygotowaną specjalnie dla nich przez... Smerfetkę!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W przedszkolu, w przedszkolu dziś wielki bal! 17.02.2017

18 stycznia był Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Dla Krecików był to pretekst do rozwijania zainteresowań czytelniczek. Poznały sylwetkę pisarza A.A. Milne, wysłuchały fragmentu książki o Kubusiu Puchatku i oczywiście jadły małe co nieco :).

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

26 stycznia odbył się dzień koloru białego. W zimowej atmosferze dzieci poznały pojęcie "zamieć śnieżna" i ćwiczyły małą motorykę robiąc śnieżki z papieru,nie zabrakło też ćwiczeń oddechowych. Tradycją stało się, że w dzień koloru dzieci przychodzą ubrane na dany kolor.

25 stycznia Kreciki okazały swoją miłość do swych Babć i Dziadków. Z okazji ich styczniowego święta wystąpiły dla nich prezentując wiersze, tańce i piosenki. Wzruszeń nie było końca! Wyjątkową chwilą było wspólne zaśpiewanie piosenki pt. "Telefon z papieru". Na koniec babcie przeczytały dzieciom bajkę pt. "Królowa śniegu". Wszystkie babcie i dziadkowie zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez dzieci.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W karnawale same bale... i nie tylko. 17 stycznia dzieci wzięły udział w audycjimuzycznej pt. "Karnawał! Karnawał!". Poznały wygląd i brzmienie saksofonu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną audycję muzyczną.

Grudzień rozpoczęliśmy od wyjątkowych warsztatów z animatorami z "Twórczej chaty". Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce udając renifery, ozdabiały gipsowe figurki bałwanków, mikołajków, aniołków i gwiazdek, ubierały choinkę a na koniec bawiły się przy sztucznym śniegu. Oczywiście nie zabrakło też świątecznych pierniczków. Z pewnością nie były to ostatnie warsztaty z "Twórczą chatą".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

24 listopada był dniem koloru szarego w naszym przedszkolu. Tradycyjnie wszyscy byli ubrani w tym kolorze. Dzieci dowiedziały się jakie kolory należy zmieszać, by uzyskać kolor szary i dlaczego pod koniec listopada występuje "jesienna szaruga". Tego dnia odwiedziła nas mama Adasia, pani Lidia, żeby poczytać nam o przygodach psa Reksia. Jej czytanie uatrakcyjniły wyjątkowe rysunki, które sama przygotowała dla dzieci:)

18 listopada wyruszyliśmy na spotkanie z policjantką - ciocią Patryka. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta i wysłuchały pouczającego opowiadania o tym, że nie wolno kraść. Przy okazji dowiedziały się jakie funkcje pełni zmysł wzroku i poznały ciekawostki o nim.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17 listopada w ramach spotkań CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM kreciki zapoznały się z zawodem ratownika medycznego. Dowiedziały się jaką rolę w jego pracy odgrywa zmysł dotyku i poznały europejski numer alarmowy 112.

15 listopada w całym naszym przedszkolu rozpoczęła się akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Przez cały tydzień chodziliśmy do głównego budynku by poznawać zasady bezpieczeństwa i zmysły, które są bardzo ważne w wykonywaniu zawodów przez dorosłych i w życiu codziennym nie tylko dzieci. Na pierwszym spotkaniu dzięki bajce o Franklinie dzieci dowiedziały się jak ważne jest słuchanie dorosłych i jak ważne są uszy by słyszeć a nie tylko słuchać.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

10 listopada wzięliśmy udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Dzieci dumnie niosły wykonaną wspólnie biało-czerwoną flagę oraz zaśpiewały piosenkę "Jak długo w sercu naszym…". To były bardzo uroczyste chwile dla wszystkich przedszkolaków.

8 listopada dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej poświęconej pieśnią patriotycznym. Wysłuchały m. in. Utworu pt. "Przybyli ułani" oraz "Czerwone maki na Monte Cassino". Była to tez okazja, żeby poznać instrumenty muzyczne: akordeon oraz kontrabas.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

27 października był w naszym przedszkolu dniem koloru pomarańczowego. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, dowiedziały się jakie kolory mieszać ze sobą by uzyskać pomarańczową barwę i piły świeżo wyciśnięty sok z marchewki.

26 października mieliśmy przyjemność gościć u Cecylki Knedelek - bohaterki opowiadań Joanny Krzyżanek. W postaci książkowych bohaterów wcieliły się panie nauczycielki. Była to świetna okazja, aby poznać znaczenie słów "spiżarnia" oraz "zapasy" a także porównywać smaki różnych potraw. Na koniec każda grupa otrzymała słoik przepysznych słodkich powideł.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

21 października był szczególnym dniem dla Krecików, gdyż tego dnia dzieci zostały oficjalnie włączone w poczet dzielnych przedszkolaków naszej placówki. Kreciki najpiękniej jak potrafią zaprezentowały piosenki, wiersze i taniec. Gościnnie wystąpiły dla nas starszaki z grupy "Wiewiórki". Po uroczystym pasowaniu na wszystkich czekał specjalnie na tę okazję przygotowany krecikowi tort.

20 października wystąpił u nas Teatr Magma z przedstawieniem "Co zabawki robią jesienią" . Było to wyjątkowe przedstawienie, gdyż występowały w nim również wybrane dzieci z "Krecików", "Muchomorków" oraz "Stokrotek". Oglądając to przedstawienie dzieci utrwaliły sobie bardzo ważną zasadę, która obowiązuje nie tylko w przedszkolu ale i w domu: że trzeba dbać o zabawki i zawsze odkładać je na miejsce po skończonej zabawie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

19 października odbyła się audycja muzyczna zatytułowana "Obrazy malowane muzyką". Dzieci słuchając muzyki klasycznej mówiły panu Jarkowi co ma narysować a pomysły podsuwała dzieciom ich wyjątkowa wyobraźnia. Słuchając muzyki o różnym nastroju dzieci w wyobraźni przenosiły się do różnych miejsc i komponowały własną historyjkę. Przy tej okazji dzieci poznały nowy instrument muzyczny -wiolonczelę.

12 października gościliśmy w naszej sali panie dentystki, które dokonały przeglądu naszych zębów. Dzieci z odwagą poddały się tej czynności. Na szczęście okazało się, że kreciki potrafią dbać o swoje zęby: Na koniec wszyscy otrzymali ulubione naklejki dzielnego pacjenta.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6 października mimo brzydkiej pogody za oknem urządziliśmy sobie w sali… witaminowy piknik. Dzieci poznawały smak i zapach owoców i warzyw, porównywały ich wygląd i wielkość ich pestek, poszerzały swoje słownictwo o nowe pojęcia: "spiżarnia", "sad" oraz " przetwory". Tego dnia nikt nie mówił, że czegoś nie lubi jeść, dzieci dzielnie próbowały nowych smaków.


30 września był świętem chłopców. Tego dnia koledzy z grupy Kreciki byli wyjątkowo traktowani: pierwsi ustawiali się w pociągu, wybierali wspólne zabawy przy muzyce. Na koniec chłopcy zostali obdarowani medalami super chłopaka.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

29 września obchodziliśmy przedszkolny CZERWONY DZIEŃ. W związku z tym dzieci ubrały się na czerwono oraz zgromadziły kolekcję czerwonych przedmiotów. Był nawet taniec z czerwonymi balonami, który bardzo ucieszył wszystkie Kreciki. Pani Sylwia i Pani Alicja z pomocą pacynek zrobiły mini teatrzyk pt. "Czerwony kapturek", po którym każde dziecko mogło wcielić się w role Kapturka, wilka czy leśniczego. Wkrótce kolejny dzień koloru.

26 września - słoneczna zabawa na placu zabaw w parku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

22 września "Żegnamy lato, witamy jesień, i wszystko to, co jesień z sobą niesie;
Deszcz oraz chłody, złociste słońce i kolorowe liście spadające".

20 września był dniem wyjątkowym nie tylko w naszym przedszkolu ale też w przedszkolach w całej Polsce. Był to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej "Najpiękniejsza muzyka z bajek". Dzieci wysłuchały melodii m.in. z "Króla lwa", "Pocahontas" a nawet z "Reksia" i "Clifforda", poznały brzmienie instrumentów muzycznych: skrzypiec, gitary i kontrabasu. Po audycji dzieci zostały obdarowane cukierkami oraz specjalnie przygotowanymi dla nich przez panią Sylwię i panią Alicję Minionkami-magnesami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

16 września był Międzynarodowym Dniem Sprzątania Świata, w którym Kreciki wzięły aktywny udział. Zanim wyruszyliśmy sprzątać pobliski park rozmawialiśmy o segregowaniu śmieci i bawiliśmy się przy piosence o leśnych duszkach, które sprzątają las.

14 września wesołe harce na przedszkolnym placu zabaw.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego