Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Misie

Nasze grupy

Grupa "Misie"

nauczyciel: Justyna Sowińska
pomoc nauczyciela: Anna Stanny

konsultacje: piątek 15.00 - 15.45
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:
10.10 - 10.25 religia

wtorek
:
14.15 - 14.30 rytmika
15.00 - 15.15 angielski

czwartek:
10.10 - 10.25 religia
15.00 - 15.15 angielski

piątek:

14.15 - 14.30 rytmika

Pojechaliśmy do teatru Zaczarowany Świat na operę dla dzieci "Tuba Dei i anioły".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień patrona przedszkola, Władysława Szafera.

Dowiedzieliśmy się kim był nasz patron. Dzieci z różnych grup zaprezentowały piosenki i wiersze ekologiczno - przyrodnicze. Odwiedził nas pan leśniczy, który bardzo ciekawie opowiedział nam o drzewach, lesie i jego mieszkańcach.

Dzień Ziemi

Tego dnia Ziemia obchodziła swoje urodziny.Obejrzeliśmy przedstawienie "Jak rozweselić Ziemię". Dowiedzieliśmy się co należy zrobić, aby nasza planeta była uśmiechnięta, a nie zasypana śmieciami. Każda grupa przygotowała plakat pokazujący piękno naszej ziemi. My namalowaliśmy łąkę.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Swiąteczne zjaęcia otwarte dla rodziców, czyli wspólne lepienie baranka z masy solnej.

Śniadanie Wielkanocne

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Już jest wiosna!

Ubraliśmy nasza grupową Wiosnę w sukienkę w kwiaty. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu o wiosennej łące, muzyką i kwiatami powitaliśmy wiosnę.

Wiosenne rytmy

W przedszkolnym przeglądzie zaśpiewaliśmy piosenkę o ogrodniczce pt: "Kwiatki, bratki i stokrotki". Wszystkim bardzo podobał się nasz występ. W nagrodę dostaliśmy nowy instrument muzyczny, dziękujemy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Nadchodzi Wielkanoc - posieliśmy owies w doniczkach, udekorowaliśmy mazurki, pomalowaliśmy pisanki. Teraz już tylko czekamy na zajączka...Wiosenne prace

Już nie możemy doczekać się cieplejszych dni. W naszej sali już jest wiosennie: siejemy i sadzimy. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać co wyrośnie w naszych doniczkach.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni"

Uczestniczyliśmy w przedstawieniu, w którym ludzie i zwierzęta z utęsknieniem oczekują wiosny. W przedstawieniu mogły brać udział dzieci. Z naszej grupy odważnymi aktorami okazali się Alek i Przemek.Odwiedziła nas mama Marcela, która przeczytała nam książkę o Misiu Łasuchu. Bardzo dziękujemy i zapraszamy innych rodziców!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


Nasz pierwszy bal!

24.01 2017 Dzień Babci i Dziadka.

Tego dnia odwiedzili nas w przedszkolu wspaniali goście - nasze kochane babcie i dziadkowie. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie i drobne upominki.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W końcu spadł śnieg! Było dużo zabawy i radości.

18.01.2017 - zajęcia otwarte dla rodziców, czyli współna nauka, tańce i zabawa z rodzicami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

23.02.2017 Dzień niebieski
Wszyscy przszli ubrani na niebiesko i przynieśli niebieskie zabawki. Byliśmy kropelkami wody. Wyszukiwaliśmy w sali przedmiotów w tym kolorze, tworzyliśmy deszczowy obrazek z parasolem i sprawdziliśmy co pływa w wodzie.

26.01.2017 Dzień biały
Tego dnia byliśmy w Krainie Śniegu: przechodziliśmy przez śnieżne tunele, dmuchaliśmy śnieżny pył, malowaliśmy zimowy pejzaż, wkonaliśmy taniec śnieżnek. Dobrze, że w sali było ciepło...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20.12.2016 Świąteczne przedstawienie dla rodziców i wizyta Mikołaja, który wręczył nam prezenty.

grudzień 2016 - piekliśmy pierniczki. Już pachnie świątami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Świąteczne przedstawienie - 09.12.2016 - wizyta w przedszkolu elfów i Mikołaja

22.11. uczestniczyliśmy w warsztatach i malowaliśmy, najpiękniej jak potrafiliśmy, świąteczne niespodzianki dla naszych rodziców. Będą pięknie wyglądać na choince...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

24.11. Dzień szary - mimo, że jest to smutny kolor, dzień w przedszkolu był wesoły. Bawiliśmy się wspólnie naszymi zabawkami. Dowiedzielismy się jakich kolorów użyć, aby powstał szary.

21.11. Napisaliśmy, a właściwie narysowaliśmy list do Mikołaja. Każdy z nas chciałby dostać jakiś wymarzony prezent. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni i mamy nadzieję, że spełni nasze prośby. Z workiem pełnym naszych listów wybraliśmy się do najbliższej poczty. Już nie możemy doczekać się ...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jesienny spacer i zabawy na placu

15 - 18.11. Włączylismy się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Dowiedzieliśmy się, że dzięki zmysłom poznajemy piękno naszego świata. Odwiedziło nas wielu gości: ratownik medyczny, pani policjant, tatuś naszego przedszkolnego kolegi. Dowiedzielismy się wielu ciekawych rzeczy o ich pracy, a także wysłuchaliśmy kilku ciekawych książeczek. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas w przeszłym roku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

15.11. Odwiedziła nas orkiestra wojskowa. wysłuchaliśmy przepięknie wykonanych pieśni patriotycznych.

10.11. odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Poznaliśmy trzy najważniejsze symbole narodowe: flagę, godło i hymn narodowy. My Misie także wystąpiliśmy. Przedstawiliśmy dzieciom wiersz pt: "Katechizm dziecka polskiego". Mieliśmy także okazję zobaczyć prawdziwy mundur, odznaki i czapki wojskowe.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

08.11. Koncert patriotyczny - wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych, a także poznalismy nowe instrumenty: akordeon i kontrabas.

Jesienne zabawy plastyczne.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

26.10 Tego dnia spotkaliśmy się z Cecylką Knedelek i jej gąską. Mieliśmy okazję poznać różne smaki przetworów ze spiżarni Cecylki. Trzeba było je odgadnąć z zamknietymi oczami! Dla naszej Kornelki nie było to trudne zadanie. Każda grupa na pożegnanie otrzymała słoik z powidłami, które zjedliśmy na drugie śniadanie.

28.10 To był bardzo ważny dzień - zostaliśmy posowani na przedszkolaków. Wszyscy pięknie śpiewaliśmy, mówiliśmy wierszyki i tańczyliśmy. Obiecaliśmy także, że będziemy grzeczni, nie będziemy płakać i wszystko będziemy zjadać z talerzyka. W nagrodę od naszych rodziców dostaliśmy przepyszny tort z misiami. Podziwialiśmy także występ dzieci z grupy "Żabek".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

19.10. odbyła się audycja muzyczna pt. "Obrazy malowane muzyką". Poznaliśmy nowy instrument - wiolonczelę. Mieliśmy także okazję wysłuchać fragmenty muzyki klasycznej i super się bawić!

29 września - dzień czerwony, czyli zabawy i harce na dywanie

WsteczPlayDalej

20.10 wystąpił teatr "Magmowiec" z przedstawieniem pt. "Co zabawki robią jesienią?". W przedstawieniu wzięła udział nasza Patrycja przebrana za niebieską kredkę, a także dzieci z innych grup. Wszyscy super się bawiliśmy!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Takie były nasze początki w przedszkolu - zabawy w kącikach, układanie puzzli, leżakowanie, obiad...

Wesołe zabawy na przedszkolnym placu zabaw.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

22 września przyszła do nas pani Jesień.Żeby pięknie wyglądała zrobikiśmy dla niej sukienkę z ...liści!

20 września dzieci wzięły udział w audycji muzycznej "Najpiękniejsza muzyka z bajek". Tego dnia w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego