Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Motylki

Nasze grupy

Grupa "Motylki"

nauczyciele: Małgorzata Dąbkowska, Ewa Siekierska

konsultacje: wtorek 15:30-16:00
(po wcześniejszym ustaleniu terminu z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
12.20 - 12.50 religia
13.00 - 13.30 j. angielski
14.30 - 15.30 basen

wtorek
11.00 - 11.30 j. angielski
13.45 - 14.15 zabawy z piłką

środa
10.00 - 10.30 religia
14.00 - 14.30 rytmika
15.00 - 15.30 szachy (zamiennie, połowa grupy co drugi tydzień)

czwartek
11.00 - 11.30 j. angielski

24.04 w ramach obchodów Dni Ziemi i Dni Patrona wybraliśmy się na wycieczkę do lasu do Nadleśnictwa Cierpiszewo, z którym systematycznie współpracuje nasze przedszkole. Pan Leśniczy zabrał nas na spacer po lesie. Pogoda dopisywała, humory także. Mieliśmy okazję zgłębić wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory lasu. Przy okazji zjedlismy na II śniadanie kiełbaski pieczone na ognisku. Były też zabawy i gry terenowe. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Czy jesteś małym czy dużym przedszkolakiem - bądź dumny z tego ,że jesteś polakiem". Takie motto przyświecało przeglądowi teatralnemu w Przedszkolu Miejskim nr 13. Nasi reprezentanci przedstawili legendę "O tym jak powstało godło polskie". Było wzniośle, pouczająco i bardzo miło. Dla naszej grupy przywieźliśmy grę edukacyjną "Polak mały". Będziemy się razem bawić i uczyć.


Nasze kolejne wiosenne spotkanie to wizyta w szklarni. Przypatrywaliśmy się małym jeszcze kwiatkom i poznawaliśmy tajniki ich hodowania. Dostaliśmy też miły prezent w postaci bratków które teraz zaglądają nam w okna. Pani Marysia zaprosiła nas na kolejna wizytę podczas której będziemy sadzić zioła…..to bardzo miłe - dziękujemy, na pewno skorzystamy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

To było nasze kolejne spotkanie na którym uczyliśmy się zasad zachowania w ruchu drogowym. Było pouczająco i miło. Już czekamy na kolejne spotkanie.

Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy dla Pani Wiosny. "Piłka Oli" to teraz jedna z naszych ulubionych piosenek……

WsteczPlayDalej

Witamy wiosnę !!!! Zimo uciekaj !!!!! Śpiewem i radosnym witaliśmy Panią wiosnę. Teraz czekamy na prawdziwe ciepłe dni………


Dzięki wizycie taty Kubusia pana Winiarskiego mieliśmy okazję poznać sposób zachowania się w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. To bardzo ważną umiejętność wiec bardzo dziękujemy za pierwszą lekcje.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Podczas zajęć kółka flażoletowego wspólnie ustliliśmy kodeks flażolecisty, będziemy pamiętać o systematycznym ćwiczeniu, pokonywaniu trudności i przynoszeniu na zajęcia instrumnetu. Każdy z nas może zdobywać punkty- nutki za pilność, wytrwałość i sumienność. Na razie ćwiczmy układanie trzech palców lewej ręki od góry.

Braliśmy udział w bardzo ciekawej lekcji edukacyjnej - segregowaliśmy śmieci, bocian Boguś opowiadał nam o oczyszczalni i spalarni śmieci. Obiecaliśmy, że my też będziemy dbać o przyrodę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Miasteczko ruchu drogowego w WORD to świetna okazja do wykorzystania znajomości zasad ruchu drogowego w praktyce. Uczyliśmy i świetnie się bawiliśmy - to doskonały sposób na utrwalenie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy.

Spotkanie z panem Brzechwą.

Jesienny spacer do biblioteki przybliżył nam twórczość Jana Brzechwy. Znamy już wiele utworów tego autora i obcowanie z nimi sprawia nam nieustanną radość. W bibliotece poznaliśmy również zasady wypożyczania książek , ta wiedza przyda nam się nam podczas korzystania z naszej grupowej biblioteki.


WsteczPlayDalej

Wierszowane zabawy

Rodzice pomagają nam poznać twórczość Jana Brzechwy. Mama Igora i tata Adasia czytali nam wesołe wierszyki. Zainspirowani ich treścią zrobiliśmy min. zielone robaczki z papieru a wierszyk "Entliczek - pentliczek" znamy już na pamięć.


Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego