Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Motylki

Nasze grupy

Grupa "Motylki"

nauczyciele:
Dorota Truszczyńska
Katarzyna Rodzińska

konsultacje: środa 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK:

  • Język angielski 11:15 - 11:45
  • Zabawy z piłką 12:30 - 13:00


WTOREK:

  • Religia 10:30 - 11:00
  • Zajęcia taneczne 14:00 - 14:30


ŚRODA:

  • Rytmika 12:30 - 13:00


CZWARTEK:

  • Religia 11:30 - 12:00
  • Zajęcia gimnastyczne 14:30 - 15:00


PIĄTEK:

  • Język angielski 9:45- 10:15
WRZESIEŃ

ZABAWY W SALI I W OGRODZIE
We wrześniu powitaliśmy w grupie nasze nowe koleżanki - Maję i Tosię. W naszej nowej sali oraz w przedszkolnym ogrodzie miło spędzamy czas na wspólnych zabawach. Wiemy, że czekają tu na nas nowe wyzwania i wspaniałe przygody.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
We wrześniu, jak co roku, przyłączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata bo chcemy, by wokół nas było czysto. Tegoroczne hasło NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY zachęca nas do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Nasze święto stało się pretekstem by, wspólnie z grupą Żabek, pojechać na
Starówkę. To była nasza pierwsza (i z pewnością nie ostatnia) wycieczka w tym roku szkolnym. Pogoda nam sprzyjała, było słonecznie i ciepło. Jechaliśmy autobusem MZK, a potem spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta. Widzieliśmy Krzywą Wieżę, mury obronne, przeszliśmy przez Bramę Klasztorną, by podziwiać widok na Wisłę, podnosiliśmy wysoko głowy, by zobaczyć wieżę Katedry, a potem Ratusz i pomnik Mikołaja Kopernika. Na koniec, przy fontannie Cosmopolis, zjedliśmy pyszne pączki. To był bardzo miły dzień!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
W ostatni dzień września z wielką przyjemnością gościliśmy panią Aleksandrę. Mama Marty przyszła do naszej sali z książką i koszem pełnym skarbów. Musieliśmy bardzo się starać, by dostać się do Stumilowego Lasu. Byliśmy wiatrem i burzą, zamieniliśmy się w straszne cienie, próbowaliśmy złapać światło, zbieraliśmy kasztany. W baśniowej krainie spotkaliśmy znanych nam bohaterów i pomogliśmy Prosiaczkowi odkryć, że przyjaciele mogą być bardzo pomocni. Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze za tę wartościową lekcję.

NASZE SUKCESY
Podobnie jak w zeszłym roku, w naszej sali znajduje się tablica, na której, obok Kodeksu Przedszkolaka, wiszą NASZE SUKCESY. Przez cały wrzesień zbieraliśmy punkty - naklejki i pieczątki - za aktywność na zajęciach, rzetelne wywiązywanie się z obowiązków dyżurnego, kulturalne spożywanie posiłków, odpowiednie zachowanie na wycieczce, pomoc innym, itp. Po miesiącu podliczyliśmy punkty i dzieci, które zebrały ich najwięcej mogły otworzyć naszą SKRZYNIĘ SKARBÓW. We wrześniu nagrody wybierali: Marysia, Zuzia, Eliza, Maja, Marcin i Mateusz. Gratulujemy!

Zabawy w sali i ogrodzie.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego