Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Mrówki

Nasze grupy

Grupa "Mrówki"

nauczyciele: Justyna Sowińska, Magdalena Wąsewicz

konsultacje: środa 15:30 – 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek
10:45 – 11:15 j. angielski
12:30 – 13:00 zabawy z piłką
13:45 – 14:30 basen
wtorek:
10:30 – 11:00 religia
13:00 – 13:30 j. ang. dod.
czwartek:
10:30 – 11:00 religia
14:00 – 14:30 rytmika
15:00 – 15:30 Szkoła pamięci
piątek:
12:15 – 12:45 j. angielsk
i

CZERWIEC

W ŚWIECIE MAGII I CZARÓW
Z okazji Dnia Dziecka odwiedził nas iluzjonista Mariusz Czajka. Było bardzo ciekawie. My też braliśmy udział w magicznych sztuczkach. Dziękujemy rodzicom za spotkanie.

BYŁY SOBIE PIENIĄDZE..
W dniu 7 czerwca uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu edukacji finansowej. Pani, która prowadziła spotkanie pokazała nam wartości pieniędzy. Uczyła szacunku do pracy, a także mądrego gospodarowania pieniędzmi. Braliśmy udział w zabawach z użyciem makiet banknotów i monet mających na celu zapoznanie z obowiązującymi w Polsce nominałami, a scenka problemowa ukazała nam wartość pieniądza. Dziękujemy.

EKSPERYMENTY PANA BARTKA
Podczas spotkania poznaliśmy Pana P., czyli powietrze. Dowiedzieliśmy się kim jest i gdzie można go spotkać. Mogliśmy również wcielić się w rolę asystentów.

NA LUDOWO
W sobotę 8 czerwca reprezentowaliśmy nasze przedszkole podczas XXXVIII Dziecięcym Przeglądzie Folkloru Wiejskiego "Kółko graniaste" w Muzeum Etnograficznym. Zatańczyliśmy "Kujawiaka", zaprezentowaliśmy zabawę "Gaiczek zielony" oraz zaśpiewaliśmy przyśpiewkę "Gdzieżeś ty bywał czarny baranie".


W świecie magii i czarów.
WsteczPlayDalej

MAJ

BIEGAĆ KAŻDY MOŻE…
W maju nasza grupa uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji "Sprintem do maratonu". Najpierw była rozgrzewka, a następnie wspólny bieg. Do zobaczenia za rok.

ZABAWY BADAWCZE
W ramach zajęć wybraliśmy się do Parku Tysiąclecia, aby poobserwować życie na polanie. Dzięki lupom mogliśmy z bliska obejrzeć różne owady.

W GABINECIE WETERYNARYJNYM
W dniu 27 maja odwiedziliśmy lecznicę dla zwierząt i zapoznaliśmy się z pracą weterynarza. Dowiedzieliśmy się jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza. Pan weterynarz pokazał nam wyposażenie lecznicy: gabinet zabiegowy, salę operacyjną, salę pooperacyjną , "aptekę" oraz salon fryzjerski. Pan doktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez nas. Na koniec pobytu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Na zakończenie zajęć z piłki spotkaliśmy się z trenerami i innymi grupami na boisku przy Szkole Nr 14. Uczestniczyliśmy w turnieju piłkarskim. Nasza grupa rozgrywała mecz z dziećmi z grupy "Motylki". Następnie uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych z wykorzystaniem piłek. na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

DZIEŃ MAMY I TATY
Dzień Mamy i Taty do dla nas bardzo ważne święto. Z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców na występ, podczas którego zaprezentowaliśmy swoje umiejętności. Podczas spotkania recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Rodzice też mieli zadanie do wykonania, musieli zaśpiewać "Alfabet Kaszubski". Poradzili sobie na szóstkę, gratulujemy. Na koniec wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane upominki. Kochani rodzice bardzo Was kochamy.


Biegać każdy może...
WsteczPlayDalej

KWIECIEŃ

IMIENINY PROFESORA FILUTKA I JEGO PSA FILUSIA
W dniu 1 kwietnia uczestniczyliśmy w imieninach profesora Filutka i psa Filusia. Bawiliśmy się wesoło rozwiązując różne zadania. Każdy z nas otrzymał balonowego pieska. Niespodzianką były odwiedziny Profesora i Filusia.
Wiemy też, że zwierzętom należy pomagać, dlatego zorganizowaliśmy w przedszkolu zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska Miejskiego. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

TURNIEJ WIEDZY O POLSCE
Stefan, Lenka i Mateusz reprezentowali naszą grupę podczas Turnieju Wiedzy o Polsce. Wykazali się ogromną wiedzą i zajęli III miejsce. Gratulujemy.

WIZYTA W PIEKARNI
W kwietniu odwiedziliśmy piekarnie Piekuś mieszczącą się przy ulicy Łódzkiej. Pan Piekarz opowiedział nam o swojej pracy, a także pokazał różne rodzaje pieczywa. Na zakończenie wycieczki kupiliśmy na podwieczorek pyszne bułeczki cynamonowe.

WIZYTA W BIBLIOTECE
Pan Krzysztof pracujący w bibliotece przy Szkole nr 14 opowiedział nam, w jaki sposób można wypożyczać książki. Zapoznał nas też z bogatym księgozbiorem. Dziękujemy.


Imieniny profesora Filutka i psa Filusia.
WsteczPlayDalej

MARZEC

Z WIZYTĄ NA POCZCIE
Mama Mai zaprosiła nas do Urzędu Pocztowego na ul. Kościuszki. Poznaliśmy zawód i strój listonosza. Krzyś nawet założył kurtkę i czapkę listonosza. Mogliśmy przykleić znaczek, a także zrobić na kopercie pieczątkę - co wcale nie było takie łatwe. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Bardzo nam się podobało.

WIZYTA W KWIACIARNI
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, aby poczuć jej zapach udaliśmy się na spacer do pobliskiej kwiaciarni. Podziwialiśmy różne rodzaje kwiatów, cięte i doniczkowe. Wizyta w kwiaciarni była dla nas bardzo ciekawa. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i otrzymane kwiatki, które wzbogaciły nasz kącik przyrody.

MUZEUM W RATUSZU
W dniu 20 marca odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Ratuszu. Wzięliśmy udział w zajęciach pt. "O herbie Torunia". Szymon i Stefan wcielili się w role rycerzy. Podczas zwiedzania wystawy szukaliśmy herbu, następnie kolorowaliśmy obrazki przedstawiające herb i układaliśmy puzzle.

POWITANIE WIOSNY
"Maszeruje wiosna…" - 21 marca powitaliśmy wiosnę. Wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami wzięliśmy udział w barwnym korowodzie. Pani Marzanna, którą wspólnie przygotowaliśmy w naszej sali towarzyszyła nam podczas całego spaceru. Było kolorowo, radośnie i wiosennie.

PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK
Zakładamy kwiatowy ogródek.

Z WIZYTĄ NA MAZOWSZU
W marcu poznaliśmy kolejny region Polski.

MOJE MIASTO W WIERSZU I PIOSENCE
Kornelka wzięła udział w XIX Przeglądzie Wierszy i Piosenek o Toruniu. Zaprezentowała wiersz T. Kubiaka "Toruńskie pierniki". Wszystkim bardzo się podobało, gratulujemy.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
Podczas zajęć pokazaliśmy rodzicom jak dużo umiemy.

Z wizytą na poczcie.
WsteczPlayDalej

LUTY

BAL KARNAWAŁWY
We wtorek 5 lutego nasza sala przedszkolna zmieniła się, została przystrojona kolorowymi serpentynami i balonami.Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dziękujemy rodzicom za piękne stroje.

DOKARMIAMY PTAKI
Nadeszła zima, sypnęło śniegiem, więc czas zadbać o zwierzęta. W tym roku sami przygotowaliśmy "Smakowite pudełka" dla ptaszków. Połączyliśmy smalec z różnymi ziarnami. Włożyliśmy do pudełek i zawiesiliśmy na drzewach.

LITERKOWO
Z wizytą w Baju Pomorskim.

Z WIZYTĄ NA PODHALU

Poznaliśmy kolejny region Polski. Tym razem było to Podhale. Poznaliśmy: strój, gwarę, tańce i przyśpiewki ludowe.

Bal karnawałowy.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ

WIZYTA W KSIĘGARNI
W styczniu odwiedziliśmy księgarnię "Kawka i spółka". Poznaliśmy na czym polega praca księgarza oraz zapoznaliśmy się z wyglądem i księgozbiorem sklepu. Pan Paweł opowiedział nam, jakim sklepem jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co kupuje. Byliśmy pod wielkim wrażeniem zgromadzonych w księgarni książek, albumów i bajek. Pan Paweł wcielił się również w rolę narratora i przeczytał nam historie o zaginionych skarpetkach. Dziękujemy właścicielom księgarni, którzy tak gościnnie nas przyjęli.


ZIMOWE ZABAWY
W końcu przyszła zima...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W styczniu zaprosiliśmy do naszego przedszkola nasze kochane Babcie i Dziadków. Były piosenki, tańce, krótkie przedstawienie i drobne upominki. Mimo, że byliśmy bardzo zestresowani, wyszło nam wspaniale.

Wizyta w księgarni.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...
Święta tuż ,tuż... a My wraz z rodzicami i babciami malowaliśmy szyszki i piekliśmy pierniczki, a także napisaliśmy list do Św. Mikołaja.

BOŻE NARODZENIE

Tradycyjnie w grudniu odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy ujrzeliśmy naszych rodziców w roli aktorów. Rodzice opowiedzieli nam historię o narodzeniu się Pana Jezusa. Serdecznie dziękujemy za cudowny występ. W podziękowaniu za niespodziankę zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla rodziców. Podczas słodkiego poczęstunku odwiedził nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj.


Święta tuż, tuż...
WsteczPlayDalej


LISTOPAD

Z WIZYTĄ NA ŚLĄSKU

Wspólnie z artystami z fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosiliśmy dzieci z innych grup w podróż na Śląsk. Wspólnie odwiedziliśmy Wrocław i Katowice. Zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy, opowiedzieliśmy legendę "O kluskach śląskich". Specjalnym gościem był Pan Janusz, który opowiedział nam o pracy górnika.

ANDRZEJKI
"Świeca marszczy złoty nos..." - wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy "Biedronki" obchodziliśmy Andrzejki. Panie z Twórczej Chaty zaprosiły nas do krainy czarów i magii. Wróżyliśmy, aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, wesoło bawiliśmy się przy muzyce, malowialiśmy pianą. Odwiedził nas też niezwykły gość - Pan Gąbka.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
W listopadzie uczestniczyliśmy w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej pod tytułem "Czyste powietrze wokół nas". Byliśmy na spacerze, gdzie szukaliśmy różnych źródeł dymu. Rozmawialiśmy na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia. Poznaliśmy Dinusia, bohatera piosenki, który jak my nie lubi dymu papierosowego. Nasze zdrowie jest bardzo cenne więc apelujemy "Proszę nie palcie przy mnie!".

Z wizytą na Śląsku.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

PLANETARIUM
W ramach nagrody za konkurs "Ufoludek", pojechaliśmy do Planetarium na seans "Cudowna podróż". Wszystkim bardzo się podobało. Pogoda była bardzo ładna, więc drugie śniadanie zjedliśmy przy fontannie.

OWOCOWE SZASZŁYKI
Wiemy, że w owocach i warzywach mieszkają witaminy i dlatego samodzielnie przygotowywaliśmy pyszne i zdrowe przekąski. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie przepysznych owoców.

DZIEŃ DRZEWA
10 października wraz z zaproszonymi gośćmi - p. Marią z LOP i leśniczego z Cierpiszewa p. Daniela, obchodziliśmy Dni Drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o drzewach - po co są i co z nich otrzymujemy, ale przede wszystkim, że są domem różnych zwierząt. Zaprezentowaliśmy wiersz "Dąb". Wstąpiliśmy do LOP. Przy pomocy naszych gości i Pani dyrektor zasadziliśmy przed przedszkolem trzy dęby "Przedszkolaki - Niepodległej", na pamiątkę odzyskania niepodległości.

PRZEDSTAWIENIE "SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA"

W październiku odwiedziliśmy Baj Pomorski. Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Smacznego, proszę Wilka", gdzie zagubiony zajączek, wędrując po lesie w poszukiwaniu taty naiwnie wkroczył do chatki wilka. Wilk wbrew naturze postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni.

JESIENNE ZABAWY.
Pogoda nam bardzo dopisuje, więc każdą wolną chwilę spędzamy na placu.

MARSZ PRZEDSZKOLAKI - NIEPODLEGŁEJ
W dniu 25 października wspólnie z grupą "Wiewiórki" uczestniczyliśmy w marszu pod hasłem: "Przedszkolaki - Niepodległej" zorganizowanym przez nasze przedszkole.
Marsz został objęty Honorowym Patronatem Pana Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia. Wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli przeszliśmy ulicami Starego Miasta od pomnika Mikołaja Kopernika pod pomnik Józefa Piłsudskiego.
Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewaliśmy hymn Polski, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, następnie wspólnie recytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy pod tytułem " Katechizm dziecka polskiego".

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W dniu 30 paździenika wzieliśmy udział w spotkaniu z Panią Policjant pt. "Bezpieczna droga do przedszkola". W trakcie spotkania przypomnieliśmy sobie, jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą. Dziękujemy za pouczającą lekcję.

Planetarium.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dbamy o naszą planetę, dlatego uczestniczyliśmy w akcji Sprzątanie Świata.

Sprzątanie Świata.
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Rekrutacja | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego