Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Mrówki

Nasze grupy

Grupa "Mrówki"

nauczyciele: Justyna Sowińska, Magdalena Wąsewicz

konsultacje: środa 15:30 – 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek
10:45 – 11:15 j. angielski
12:30 – 13:00 zabawy z piłką
13:45 – 14:30 basen
wtorek:
10:30 – 11:00 religia
13:00 – 13:30 j. ang. dod.
czwartek:
10:30 – 11:00 religia
14:00 – 14:30 rytmika
15:00 – 15:30 Szkoła pamięci
piątek:
12:15 – 12:45 j. angielsk
i

STYCZEŃ

DOKARMIAMY PTAKI
Nadeszła zima, sypnęło śniegiem, więc czas zadbać o zwierzęta. W tym roku sami przygotowaliśmy "Smakowite pudełka" dla ptaszków. Połączyliśmy smalec z różnymi ziarnami. Włożyliśmy do pudełek i zawiesiliśmy na drzewach.

Dokarmiamy ptaki.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ

WIZYTA W KSIĘGARNI
W styczniu odwiedziliśmy księgarnię "Kawka i spółka". Poznaliśmy na czym polega praca księgarza oraz zapoznaliśmy się z wyglądem i księgozbiorem sklepu. Pan Paweł opowiedział nam, jakim sklepem jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co kupuje. Byliśmy pod wielkim wrażeniem zgromadzonych w księgarni książek, albumów i bajek. Pan Paweł wcielił się również w rolę narratora i przeczytał nam historie o zaginionych skarpetkach. Dziękujemy właścicielom księgarni, którzy tak gościnnie nas przyjęli.


ZIMOWE ZABAWY
W końcu przyszła zima...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W styczniu zaprosiliśmy do naszego przedszkola nasze kochane Babcie i Dziadków. Były piosenki, tańce, krótkie przedstawienie i drobne upominki. Mimo, że byliśmy bardzo zestresowani, wyszło nam wspaniale.


Wizyta w księgarni.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...
Święta tuż ,tuż... a My wraz z rodzicami i babciami malowaliśmy szyszki i piekliśmy pierniczki, a także napisaliśmy list do Św. Mikołaja.

BOŻE NARODZENIE

Tradycyjnie w grudniu odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Jakie było nasze zaskoczenie, gdy ujrzeliśmy naszych rodziców w roli aktorów. Rodzice opowiedzieli nam historię o narodzeniu się Pana Jezusa. Serdecznie dziękujemy za cudowny występ. W podziękowaniu za niespodziankę zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy dla rodziców. Podczas słodkiego poczęstunku odwiedził nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj.


Święta tuż, tuż...
WsteczPlayDalej


LISTOPAD

Z WIZYTĄ NA ŚLĄSKU

Wspólnie z artystami z fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę zaprosiliśmy dzieci z innych grup w podróż na Śląsk. Wspólnie odwiedziliśmy Wrocław i Katowice. Zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy, opowiedzieliśmy legendę "O kluskach śląskich". Specjalnym gościem był Pan Janusz, który opowiedział nam o pracy górnika.

ANDRZEJKI
"Świeca marszczy złoty nos..." - wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy "Biedronki" obchodziliśmy Andrzejki. Panie z Twórczej Chaty zaprosiły nas do krainy czarów i magii. Wróżyliśmy, aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, wesoło bawiliśmy się przy muzyce, malowialiśmy pianą. Odwiedził nas też niezwykły gość - Pan Gąbka.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
W listopadzie uczestniczyliśmy w programie przedszkolnej edukacji antynikotynowej pod tytułem "Czyste powietrze wokół nas". Byliśmy na spacerze, gdzie szukaliśmy różnych źródeł dymu. Rozmawialiśmy na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia. Poznaliśmy Dinusia, bohatera piosenki, który jak my nie lubi dymu papierosowego. Nasze zdrowie jest bardzo cenne więc apelujemy "Proszę nie palcie przy mnie!".

Z wizytą na Śląsku.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

PLANETARIUM
W ramach nagrody za konkurs "Ufoludek", pojechaliśmy do Planetarium na seans "Cudowna podróż". Wszystkim bardzo się podobało. Pogoda była bardzo ładna, więc drugie śniadanie zjedliśmy przy fontannie.

OWOCOWE SZASZŁYKI
Wiemy, że w owocach i warzywach mieszkają witaminy i dlatego samodzielnie przygotowywaliśmy pyszne i zdrowe przekąski. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie przepysznych owoców.

DZIEŃ DRZEWA
10 października wraz z zaproszonymi gośćmi - p. Marią z LOP i leśniczego z Cierpiszewa p. Daniela, obchodziliśmy Dni Drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o drzewach - po co są i co z nich otrzymujemy, ale przede wszystkim, że są domem różnych zwierząt. Zaprezentowaliśmy wiersz "Dąb". Wstąpiliśmy do LOP. Przy pomocy naszych gości i Pani dyrektor zasadziliśmy przed przedszkolem trzy dęby "Przedszkolaki - Niepodległej", na pamiątkę odzyskania niepodległości.

PRZEDSTAWIENIE "SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA"

W październiku odwiedziliśmy Baj Pomorski. Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Smacznego, proszę Wilka", gdzie zagubiony zajączek, wędrując po lesie w poszukiwaniu taty naiwnie wkroczył do chatki wilka. Wilk wbrew naturze postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni.

JESIENNE ZABAWY.
Pogoda nam bardzo dopisuje, więc każdą wolną chwilę spędzamy na placu.

MARSZ PRZEDSZKOLAKI - NIEPODLEGŁEJ
W dniu 25 października wspólnie z grupą "Wiewiórki" uczestniczyliśmy w marszu pod hasłem: "Przedszkolaki - Niepodległej" zorganizowanym przez nasze przedszkole.
Marsz został objęty Honorowym Patronatem Pana Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia. Wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli przeszliśmy ulicami Starego Miasta od pomnika Mikołaja Kopernika pod pomnik Józefa Piłsudskiego.
Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewaliśmy hymn Polski, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze, następnie wspólnie recytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy pod tytułem " Katechizm dziecka polskiego".

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W dniu 30 paździenika wzieliśmy udział w spotkaniu z Panią Policjant pt. "Bezpieczna droga do przedszkola". W trakcie spotkania przypomnieliśmy sobie, jak należy bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą. Dziękujemy za pouczającą lekcję.

Planetarium.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dbamy o naszą planetę, dlatego uczestniczyliśmy w akcji Sprzątanie Świata.

Sprzątanie Świata.
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Rekrutacja | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego