Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Mrówki

Nasze grupy

Grupa "Mrówki"

nauczyciele: Katarzyna Dwojak- Zakrocka,
Małgorzata Pawłowska


konsultacje: czwartek od czwartek 15.30 - 16.00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
12.30 - 13.00 j. angielski
14.15 - 14.45 szachy (połowa grupy, co drugi tydzień)

wtorek
10.30 - 11.00 religia
12.00 - 12.30 j. angielski

środa
14.30 - 15.30 basen

czwartek
10.30 - 11.00 religia
11.30 - 12.00 j. angielski
14.45 - 15.15 zabawy z piłką

piątek
10.30 - 11.00 rytmika

WsteczPlayDalej

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały przedstawienie na temat lata i jego atrybutów, śpiewały piosenki, tańczyły, grały na bum bum rurkch i składały życzenia swoim rodzicom. Chętne Mróweczki zaprezentowały z Panią Hanią swoje umiejętności i grały na flażoletach piosenkę, a następnie wręczały wcześniej przygotowane upominki.

11 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Straży Pożarnej nr 2 w Toruniu. Strażacy pokazali nam wozy strażackie, całe ich wyposażenie a nawet do jednego z nich mogliśmy wsiąść. Mogliśmy zobaczyć strój strażaka i zjazd jednego z nich po róże strażackiej. Najwięcej radości sprawiła nam możliwość poszczania wody wężem strażackim - mogliśmy zobaczyć tęczę. Było super w przyszłym roku też się wybierzemy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zagościli kolejny raz i ostatni w tym roku przedszkolnym Teatr Magmowcy z przedstawieniem "Legendarna wiosna". Przypomnieliśmy sobie legendy o Toruniu, ale też poznaliśmy nowe o Bydgoszczy i Gdańsku.

Spotkanie ze Strażniczką Miejską na temat "Czy mogę bawić się z tym psem".


Dzieci poznały psa jako przyjaciela człowieka, oraz jako zwierzę, które może być niebezpieczne. Dowiedziały się w jaki sposób należy traktować psa i jak zachować się w razie ataku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

24.04 w ramach obchodów Dni Ziemi i Dni Patrona wybraliśmy się na wycieczkę do lasu do Nadleśnictwa Cierpiszewo, z którym systematycznie współpracuje nasze przedszkole. Pan Leśniczy zabrał nas na spacer po lesie. Pogoda dopisywała, humory także. Mieliśmy okazję zgłębić wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory lasu. Przy okazji zjedlismy na II śniadanie kiełbaski pieczone na ognisku. Były też zabawy i gry terenowe. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni.

Bajka przyrodniczo - ekologiczna "O Szaferku" w wykonaniu dzieci z grupy "Krasnale".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Z ekologią za pan brat" – Apel z okazji Dni Ziemi.

Zabawy z BUM BUM rurkami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Warsztaty edukacyjno - przyrodnicze pt. "Sekretne życie ptaków".

Podczas zajęć kółka flażoletowego wspólnie ustliliśmy kodeks flażolecisty, będziemy pamiętać o systematycznym ćwiczeniu, pokonywaniu trudności i przynoszeniu na zajęcia instrumnetu. Każdy z nas może zdobywać punkty- nutki za pilność, wytrwałość i sumienność. Na razie ćwiczmy układanie trzech palców lewej ręki od góry.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Wiosenne rytmy" - wewnątrz przedszkolny przegląd piosenki i tańca MRÓWKI w inscenizacji muzyczno-ruchowej do piosenki pt. "Kolorowa kokarda"

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego na warsztaty pt. "Tradycja w małym paluszku".WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Śniadanie Wielkanocne u Jeżyków. Jedliśmy tradycyjne śniadanie w przemiłym towarzystwie Jeżyków. Składaliśmy sobie życzenia, rozmawialiśmy, smakowaliśmy baby wielkanocne. Stoły były pięknie przystrojone, a my ubrani odświętnie.

Spotkanie z panią policjantką pt. "Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym". Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy m. in. dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Jak bezpiecznie zachowywać się na przejściach dla pieszych kiedy przez nie przechodzić i w jaki sposób. Jak bezpiecznie korzystać z roweru itd. podczas spotkania towarzyszył nam Spongebob.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wycieczka do parku przywołujemy wiosnę i szukamy jej oznak.

XVIII Scena Piosenki i Poezji w Przedszkolu Miejskim nr 15 im. Czesława Janczarskiego w Toruniu. Amelia, Julia i Lena zaśpiewały piosenkę pt. "Wiosenna Cha-Cha".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Audycja muzyczna pt. "Improwizacja w muzyce: Jazz i jazzmani".

Zabawy badawcze z kolorami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W styczniu również byliśmy na koncercie Wojskowej Orkiestry Dętej, która zagościła w naszym przedszkolu. Mogliśmy wspólnie z gośćmi zaśpiewać kolędy i piosenki patriotyczne.

W naszym przedszkolu w styczniu zagościł nowy Teatr Duet ze spektaklem "Zaczarowany ołówek".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Spotkanie z pracownikami WOPR nt. "Jestem bezpieczny podczas zimy".

Przedstawienie teatralne pt. "O Rybaku i Smoku Niemytym" - teatr "Zaczarowany Świat".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zabawy w teatr w naszej sali.

Zabawy teatralne sprawiły dzieciom wielką radość i przyjemność, szczególnie przebieranie się w stroje, i ogrywały różne role.22 stycznia zaprosiliśmy do naszej sali dziadków i babcie, z okazji ich święta. Zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy dla nich i złożyliśmy życzenia, i prezenty.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Pierwszy śnieg tej zimy, można ulepić bałwana, zrobić aniołki na śniegu. Radość wielka podczas zabaw na śniegu- ciekawe czyje to ślady na śniegu?

10 stycznia uczniowie i nauczyciele ze Szkoły nr 14 zaprosili nas na "Jasełka".

WsteczPlayDalej

3 stycznia 2018 odwidziły nas Strażniczki Miejskie i opowiedziały jak bezpiecznie bawić się zimą.


Serdecznie Panią dziękujemy.

WsteczPlayDalej

"Święci Anieli..." - 18.12.2017 spotkanie świąteczne z rodzicami.

Warsztaty Piernikowe - 18.12.2017.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Warsztaty świąteczne z mamą Helenki i Igora - 15.12.2017


Na spotkaniu dzieci robiły drewniane ozdoby choinkowe metodą decoupage oraz napełniały plastikowe bomki różnymi materiałami tj. brokat, piórka, guziki, cekiny według własnego pomysłu. Na koniec zajęć mama Helenki zrobiła każdemu z nas zdjęcie w świątecznej charakteryzacji. Ozdoby wykonane na warsztatach dzieci podarowały rodzicom jako prezenty świąteczne.

Serdecznie dziękujemy mamie Helenki i Igora za organizację, zaangażowanie i poświęcony nam czas.

"O bombce co z choinki spadła" - 11.12.2017. Przedstawienie ufundowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Na tropie Świętego Mikołaja..." 5.12.2017.

Zawitał do naszego przedszkola Eko-bus. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat segregacji śmieci i ich utylizacji, oraz co można zrobić z butelki plastikowej.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Spotkanie z wierszami Kubiaka w Bibliotece na Okólnej.

Byliśmy w pizzerii Domino. Pani opowiedziała nam historię powstania pizzy , a następnie mogliśmy sami skomponować swoje pizze . Smakowała wybornie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wycieczka do biblioteki przy ul. Okólnej.

Zabawy sensoryczne z masą solną w naszej sali.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego