Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Mrówki

Nasze grupy

Grupa "Mrówki"

nauczyciele: Agnieszka Prędkiewicz, Natalia Tarnowska

konsultacje:

Rozkład zajęć dodatkowych:

wtorek:
8.00 - 8.30 angielski
10.30 - 11.00 religia
13.45 - 14.15 rytmika

środa:
9.45 - 10.15 zumba

czwartek:
13.45 - 15.00 religia
14.30 - 15.00 piłka nożna

piątek:
8.00 - 8.30 angielski
13.45 - 14.15 rytmika

WsteczPlayDalej

Znając i lubiąc Smerfy tego dnia postanowiliśmy przenieść się do smerfowej krainy.

Dominik, Maja, Piotr, Zosia oraz Lena dzielnie reprezentowali naszą grupę w konkursie wewnątrz przedszkolnym o nazwie Zabawy małych kucharzy. Dzieci pobudzały swoje zmysły podczas rozwiązywania różnorodnych zadań.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Rodzic w roli eksperta

Tym razem w akcji ,,Rodzic w roli eksperta" wziął udział Kubusia tata. Pan Michał wprowadził dzieci w świat dysków komputerowych, mikroprocesorów, zaprezentował urządzenia, którymi posługuje się w swojej codziennej pracy należą do nich: mikroskop, różnego rodzaju lupy. Dzieci miały okazję zaobserwować jak w powiększeniu, pod mikroskopem wygląda np. noga muchy, banknoty, kryształki soli i wiele innych ciekawych rzeczy.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas!

Dzień biały

Biały kolor wprowadził mrówki w dobry nastrój, tego dnia wszędzie było go pełno. Lepienie bałwanków z twarogu, stworzenie kolejnego wyjątkowego plakatu oraz wesołe zabawy z białymi przedmiotami dostarczyły Mrówkom wiele radości.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Pieczenie świątecznych pierniczków wraz z rodzicami. Było naprawdę wesoło, smacznie i pachnąco.


Powiedzenie ,,Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść" u nas się nie sprawdziło. Efekty były wspaniałe. Przepysznych pierniczków można było skosztować na spotkaniu wigilijnym :)


Dziękujemy aktywnym rodzicom za współpracę!

Wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Dzieci brały udział w zajęciach pt. Lisek i przyjaciele. W tym miejscu dzieci przyswajały nowe wiadomości o przyrodzie poprzez aktywne działania. Po warsztatach przedszkolaki miały okazję zwiedzić ciekawe wystawy np. ,,Przez Życie", ,,Rzeka", ,,Zawahaj się" i kilka innych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Bajka, opowiadanie, wierszyk czytany przez rodzica to coś na co dzieci zawsze chętnie czekają.

DZIĘKUJEMY rodzicom, którzy o tym pamiętają i dzielą się z nami swoim wolnym czasem.

Dzień Szary...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień Pomarańczowy w Mrówkach.

Światowy dzień drzewa spędziliśmy w Szkółce Leśnej Bielawy. Dzieci poznały proces sadzenia młodych drzewek, zobaczyły jak wyglądają szklarnie, w których trzymane są sadzonki w czasie zimy, utrwaliły wiadomości na temat warunków potrzebnych roślinom do życia. Spacerując po lesie dzieci obserwowały przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W zorganizowanie ,,Dnia czerwonego” włączyły się dzieci, rodzice oraz nauczyciele. ,,Mrówki” spędziły ten dzień bardzo wesoło. Przedszkolaki za pomocą lup prowadziły obserwację czerwonych darów jesieni, z przyjemnością smakowały czerwone warzywa , owoce a także dżemy. Nasz kącik teatralny nakryty czerwonym kocem zmienił się w budynek straży pożarnej a chłopcy dzielnie gasili pożary. Po obiedzie mama Patrycji uraczyła nas bajką o Czerwonym Kapturku.

Dzień Przedszkolaka w naszej grupie uczciliśmy wieloma atrakcjami min. braliśmy udział w loteryjce fantowej, która poprzedzona była poczęstunkiem „galaretka z niespodzianką”. W galaretce znajdowało się jajko z niespodzianką i numerkiem fantowym. Następnie uczestniczyliśmy w audycja muzycznej p.t. „Najpiękniejsza muzyka z bajek” z udziałem muzyków z Fundacji „Wszyscy Tworzymy Sztukę”. A na drugie śniadanie był tort sprezentowany przez Radę Rodziców naszej grupy, a wykonany przez mamę Patrycji. Był piękny i bardzo smaczny!! Śmiechu, radości tego dnia było bardzo wiele.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jak ma się do siebie sklep budowlany i przedszkolaki. Takie rzeczy tylko w CASTORAMIE. Odbyły się tam bowiem zajęcia edukacyjne pt. Majsterkowo, skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Dzieci poznawały poszczególne działy sklepu, słuchały opowiadań pracowników na temat specyfiki ich pracy, obserwowały jak należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa np. podczas obsługi wózka widłowego. Nowym doświadczeniem było na pewno wcielenie się w rolę kasjera, samodzielne skanowanie towarów oraz przesuwanie taśmy z towarem. Druga część zajść była równie interesująca lecz tym razem w plenerze. Tu majsterkowicze stali się na chwilę ogrodnikami i każdy samodzielnie zasadził swoją roślinę - piękny wrzos oraz własnoręcznie ozdobił doniczkę.

Serdecznie podziękowania dla Pana Darka Materny, który wyszedł z inicjatywą zorganizowania tego wyjścia, które jak się okazuje na długo zapadnie nam w pamięć.

W tym roku również nie zapomnieliśmy o naszej planecie! Najpierw na zajęciach rozmawialiśmy na temat tego w jaki sposób możemy chronić naszą planetę na co dzień. Dzieci wpadły na wiele pomysłów np. nalewanie wody do kubka podczas mycia zębów, używanie na zakupach toreb wielokrotnego użytku, gaszenie światła lub segregowanie śmieci. Następnie aktywnie wzięliśmy udział w sprzątaniu. Dzieci oraz panie zaopatrzone w worki, gumowe rękawiczki oraz dobry humor przetrząsnęły park obok przedszkola. Żaden papierek ani butelka nie umknęła uwadze pracowitych mrówek :) Zwieńczeniem akcji było wspólne odśpiewanie hymnu naszego przedszkola, który mówi o tym, że każdy przedszkolak kocha oraz szanuje przyrodę.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego