Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Muchomorki

Nasze grupy


Grupa "Muchomorki"

nauczyciele:
Daria Bugajna
Magdalena Licau

konsultacje: czwartek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK:

  • Religia 10:15 - 10:45
  • Zajęcia gimnastyczne 13:30 - 14:00


WTOREK:

  • Język angielski 10:30 - 11:00
  • Zabawy z piłką 14:30 - 15:00


ŚRODA:

  • Język angielski 12:00 - 12:30
  • Zajęcia taneczne 14:45 - 15:15


PIĄTEK:

  • Religia 10:30 - 11:00
  • Rytmika 13:30 - 14:00

MARZEC

MUZYCZNY ŚWIAT BAJEK
2 marca wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt. "Muzyczny świat bajek". Poznaliśmy nowe instrumenty i zgadywaliśmy melodie z naszych ulubionych bajek.

Muzyczny świat bajek.
WsteczPlayDalej

LUTY

LITERKOWO
Dnia 12 lutego wybraliśmy się do teatru Baj Pomorski na spektakl pt. "Literkowo". W krainie tej wszystko kręciło się wokół literek - było zabawnie i ciekawie.

BAL KARNAWAŁOWY
Wspaniały karnawał zakończyliśmy balem karnawałowym w naszym przedszkolu. W pięknych strojach świetnie się bawiliśmy - tańczyliśmy, śpiewaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki czarodzieja i jego asystentki.

Literkowo.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ

"MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!"
Na początku stycznia realizowaliśmy w grupie projekt "Mamo, tato wolę wodę!". Dzieci przeprowadziły różne eksperymenty z użyciem wody - poznały jak rośliny piją wodę, co rozpuszcza się w wodzie, ile cukru jest w sokach, po co człowiekowi woda.

SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA BABCI
4 stycznia udaliśmy się do Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr Serafitek przy ul. Paderewskiego, aby z okazji Dnia Babci zaprezentować piękny występ artystyczny. I choć nie są to nasze babcie to było nam bardzo miło wystąpić dla tych przemiłych Pań.

BEZPIECZNE FERIE
Przed okresem ferii odbyliśmy spotkanie z policjantem oraz ratownikiem medycznym. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie spędzić ferie oraz poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nas pamięta już numer 112.

"Mamo, tato wolę wodę!"
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

W HOTELU

4 grudnia wybraliśmy się do Hoteliku w Centrum, gdzie poznaliśmy zawód hotelarza. Zwiedziliśmy również izbę pamięci rodziny Szumanów, którzy zbudowali ten budynek. W drodze powrotnej spotkaliśmy św. Mikołaja.

PIECZEMY PIERNICZKI
10 grudnia postanowiliśmy samodzielnie przygotować pierniki na zbliżające się Jasełka. Krok po kroku wykonaliśmy ciasto, a następnie wycinaliśmy foremkami pierniki. Dziękujemy mamom, które przyszły do przedszkola i pomogły nam w pracy.

PANI MIKOŁAJOWA
W tym miesiącu w naszym przedszkolu odbył się piękny spektakl teatralny pt. "Pani Mikołajowa". Dowiedzieliśmy się, że żona św. Mikołaja też ma pełne ręce roboty przed świętami i wcale nie odpoczywa.W hotelu.
WsteczPlayDalej

LISTOPAD


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zaśpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne oraz zatańczyliśmy taniec pt. "Polska z mych snów". O 11:11 w tym samym czasie, co dzieci z innych przedszkoli, zaśpiewaliśmy hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW
W tym miesiącu ponownie odwiedził nas Pan Bartek. Tym razem wspólnie eksperymentowaliśmy w kolorze smerfowym.

PTASIA STOŁÓWKA
Pod koniec miesiąca wybraliśmy się do ogrodu zoobotanicznego na warsztaty pt. "Ptasia stołówka". Poznaliśmy zasady dokarmiania ptaków oraz wykonaliśmy kule zbożowo-tłuszczowe.

NAD STAWEM I JEZIOREM
29 listopada odbyła się kolejna prezentacja ekosystemu przygotowana przez grupę Motylków i Krasnali - tym razem stawu, jeziora i rzeki. Poznaliśmy zwierzęta tam żyjące oraz rosnące rośliny.

Święto Niepodległości.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

OWOCOWE SZASZŁYKI
W tym miesiącu wybraliśmy się do pobliskiego warzywniaka, gdzie utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców. Kupiliśmy owoce, a następnie wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Były pyszne i miały mnóstwo witamin!

W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW
W tym roku odwiedził nas znowu Pan Bartek. Tym razem poznaliśmy działanie prądu.

Owocowe szaszłyki.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
W naszej grupie już rozpoczęła się akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dziękujemy za poświęcony czas tacie Ani i przeczytanie ciekawych książek o zwierzętach w Afryce i nie tylko.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
W Dzień Sprzątania Świata 19 września zadbaliśmy o naszą planetę Ziemię. Posprzątaliśmy teren wokół orlika.

MANFAKTURA CUKIERKÓW
20 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka czekała na nas miła niespodzianka. Nasze panie zaplanowały wycieczkę do Manufaktury Cukierków przy ul. Szerokiej. Tam poznaliśmy z czego robione są lizaki, a także wykonaliśmy je samodzielnie. To był słodki dzień!


Cała Polska Czyta Dzieciom.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego