Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Muchomorki

Nasze grupy

Grupa "Muchomorki"

nauczyciele: Daria Bugajna, Monika Jenczewska
pomoc nauczyciela : Agnieszka Lewandowska

konsultacje: piątek 15.30 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:
9.15 - 9.30 religia
14.00 – 14.15 rytmika

wtorek:
14.15 - 14.30 angielski

środa:
14.00 – 14.15 rytmika

czwartek:
9.15 – 9.30 religia
14.15 – 14.30 angielski

WsteczPlayDalej

W Dzień Dziecka 1 czerwca otrzymaliśmy piękne prezenty- niespodzianki! Bardzo dziękujemy swoim rodzicom.

31 maja wybraliśmy się do teatru Baj Pomorski na spektakl pt. "Wąż". Emocji i uśmiechu było co niemiara! Jazda autokarem sprawiła nam dużo radości, przedstawienie bardzo zaciekawiło, a na koniec spektaklu udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tytułowym wężem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

15 maja wzięliśmy udział w kolejnej audycji muzycznej. Tym razem pod lupę wzięliśmy nastrój w muzyce.

W dniach 10-12 maja odbyła się wiosenna akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. Podczas akcji rozwijaliśmy swoje zmysły słuchając, oglądając, smakując i wąchając różne produkty. Poznaliśmy też pracę pani kucharki w przedszkolu. Każdego dnia wysłuchalismy ciekawej bajki czytanej przez specjalnego gościa.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wiosna już w pełni, kwiatki kwitną , a nasz kącik również rozkwita. Bardzo dziękujemy za pomoc w urządzeniu naszego kącika przyrodniczego. Jest piękny!

7 kwietnia zasadziliśmy kwiatki w doniczkach do naszego kącika przyrodniczego. Już wiemy, co jest potrzebne by roślinki wyrosły.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

3 kwietnia obejrzeliśmy teatr pt. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Niektórym z nas udało się nawet wystąpić na scenie!

Co to jest biblioteka? Kim jest tajemniczy pan zwany bibliotekarzem? Co robi? Te i inne tajemnice odkrywaliśmy 13 marca w bibliotece Zespołu Szkół nr 14. Wysłuchaliśmy również wiersza pt. "Daktyle" D. Wawiłow. Dziękujemy p. Krzysiowi za miłą lekcję i wyczerpującą odpowiedź na każde nasze pytanie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W lutym w dzień koloru niebieskiego odwiedziliśmy wioskę Smerfów. Założyliśmy smerfastyczne czapki i poznaliśmy bohaterów tej ciekawej bajki. Malowaliśmy farbami na niebiesko Smerfy i tańczyliśmy w rytm przebojów smerfnych piosenek. Nikt nie marudził jak Maruda, wszyscy pracowali pięknie jak Pracuś , a po skończonej zabawie tak jak Łasuch zjedliśmy ze smakiem drugie śniadanko.

Dziś jest Wasze święto, zaśpiewajmy chórem, babcia jest królową a nasz dziedek królem!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Audycja muzyczna "Na ludowo"

W przedszkolu, w przedszkolu dziś wielki bal!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

15 grudnia Muchomorki wybrały się na pocztę wysłać list do św. Mikołaja. Narysowały swoje wymarzone prezenty i karteczki powędrowały do koperty. Teraz na pewno Mikołaj spełni marzenia dzieci!

21 grudnia 2016 dzieci doczekały się odwiedzin Gwiazdora, który w tym roku zapukał do drzwi przedszkola i grupy Muchomorków. Wraz z prezentami brodacz przyniósł ze sobą świąteczny czar i magię nie opuszczającą wszystkich do końca Świąt Bożego Narodzenia. Kolejna Gwiazdka za rok, a dzieci już teraz starają się być grzeczne, by znów czar zabłysnął i przybył Gwiazdor.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

2 grudnia odwiedził nas renifer i elf z Twórczej chaty. Wspólnie bawiliśmy się, dekorowaliśmy eko - choinkę i malowaliśmy farbami dekoracje choinkowe wykonane z gipsu. Podczas zajęć nie tylko mieliśmy okazję posmakować pyszne pierniczki, ale wcielić się również w rolę Rudolfa i zatańczyć taniec reniferów. Największą atrakcją był dla nas śnieg, który zawitał w sali i sprawił, że zrobiło się biało i zimowo.

12 grudnia wzięliśmy udział w świątecznej audycji muzycznej. Wysłuchaliśmy najpiękniejszych polskich kolęd, a także poznaliśmy rodzaje fletów. Najbardziej spodobały nam się instrumenty z innych krajów: marakasy, cabasa, bongosy kubańskie. Z ich pomocą, ku naszemu zdziwieniu, też można pięknie grać polskie kolędy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W połowie listopada odbyła się jesienna akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci wysłuchały bajek dotyczących bezpieczeństwa, a także poznały pracę policjanta, strażaka i ratownika medycznego. Emocji było co niemiara.

Dzień Pluszowego Misia to chyba jeden z ulubionych dni każdego przedszkolaka! 25 listopada przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Tańczyliśmy z nimi, a później wykonaliśmy misie z papieru. Koniec dnia uświetniły zdjęcia w fotobudce, wykonanej przez p. Alicję z grupy Krecików . Każdy z nas choć przez chwilę mógł być uśmiechniętym misiem.

WsteczPlayDalej

Dzień 11 listopada to wielkie święto Polski, dzień wcześniej Pani Monika i Pani Daria opowiadały o tym dniu przedstawiając nasze symbole narodowe: flagę, godło i hymn. Podczas obchodów święta Polski nasze ubrania były odświętne, a przypięte do nich kotyliony nosiliśmy z dumą przez cały dzień!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

8 listopada wzięliśmy udział w audycji muzycznej pt. "Polskie pieśni patriotyczne". Wysłuchaliśmy starych i pięknych żołnierskich pieśni. Na zdjęciach widać jak jesteśmy zasłuchani. Poznaliśmy również nowy instrument - akordeon.

W ostatni piątek października wybraliśmy się na wycieczkę do kuchni szkolnej, by poznać zawód kucharza. Teraz już wiemy, skąd się biorą te wszystkie pyszności. Po wizycie w kuchni bawiliśmy się kolorowymi liśćmi w parku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Podczas przedstawienia, które odbyło się 26 października Muchomorki poznały postać przedszkolnej bohaterki - Cecylki. Jej przygody oglądały z zainteresowaniem, czego efektem były końcowe, radosne brawa.

20 października gościł u nas teatr "Magma" z przedstawieniem pt. "Co zabawki robią jesienią?". Chętnie dzieci wzięły udział w spektaklu, przebierając się za różne zabawki, np. lalki, piłki, pociąg, samochody, klocki, lalki, kredki. Ciekawie jest zostać aktorem. Nauczyliśmy się, że zabawki nie lubią bałaganu i po zabawie zawsze je sprzątamy!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

19 października odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna pt. "Obrazy malowane muzyką". Przenieśliśmy się w krainę marzeń i fantazji, słuchają pięknych utworów. Potem to, co podpowiedziała nam wyobraźnia wspólnie malowaliśmy. Poznaliśmy również nowy instrument - wiolonczelę. Według nas, to takie duże skrzypce .

Owocowy dzień miał u nas miejsce 17 października. Przynieśliśmy pyszne owoce i wszystkie spróbowaliśmy. Poznaliśmy nowe smaki i nauczyliśmy się, że owoce mają dużo zdrowych witaminek - "Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki…".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Każdy przedszkolak wie, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego 14 października wyruszyliśmy na wycieczkę szukać znaków drogowych. Najważniejszy dla nas znak to "Przejście dla pieszych" - teraz już będziemy pamiętać jak wygląda. Uczyliśmy się również prawidłowo przechodzić na pasach przez ulicę.

My, Muchomorki uwielbiamy Panią Jesień. Przebieraliśmy się za nią podczas zajęć. Uwielbiamy też zabawy kasztanami. Zobaczcie jakiego kasztankowego ludzika ułożyliśmy z Panią Agnieszką i Panią Darią !

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

21 września w Dniu Przedszkolaka wzięliśmy udział w naszej pierwszej audycji muzycznej pt. "Najpiękniejsza muzyka z bajek". Wysłuchaliśmy muzyki m.in z bajek: "Pocahontas", "Król Lew", "Kraina lodu" i "Świnka Peppa" i inne. Poznaliśmy instrumenty muzyczne: skrzypce, gitarę i kontrabas. Wzięliśmy udział w konkursie zgadywania różnych melodii. Po audycji dostaliśmy pyszne cukierki i medale "Grzecznego Przedszkolaka" - w końcu jesteśmy bardzo dzielnymi przedszkolakami.

Wrzesień u Muchomorków był bardzo pracowity: uczyliśmy się zasad, które obowiązują w przedszkolu i poznawaliśmy się wzajemnie. Z panią Moniką i z panią Agnieszką obchodziliśmy dzień koloru czerwonego. Tego dnia wysłuchaliśmy bajki o "Czerwonym Kapturku" i odnaleźliśmy ten kolor w wielu zabawach. Po jesiennym spacerze i zabawie w piaskownicy byliśmy głodni niemal jak wilk z bajki.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego