Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Muchomorki

Nasze grupy


Grupa "Muchomorki"

nauczyciele:
Daria Bugajna
Magdalena Licau

konsultacje: czwartek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

GRUDZIEŃ

W HOTELU

4 grudnia wybraliśmy się do Hoteliku w Centrum, gdzie poznaliśmy zawód hotelarza. Zwiedziliśmy również izbę pamięci rodziny Szumanów, którzy zbudowali ten budynek. W drodze powrotnej spotkaliśmy św. Mikołaja.

PIECZEMY PIERNICZKI
10 grudnia postanowiliśmy samodzielnie przygotować pierniki na zbliżające się Jasełka. Krok po kroku wykonaliśmy ciasto, a następnie wycinaliśmy foremkami pierniki. Dziękujemy mamom, które przyszły do przedszkola i pomogły nam w pracy.

PANI MIKOŁAJOWA
W tym miesiącu w naszym przedszkolu odbył się piękny spektakl teatralny pt. "Pani Mikołajowa". Dowiedzieliśmy się, że żona św. Mikołaja też ma pełne ręce roboty przed świętami i wcale nie odpoczywa.W hotelu.
WsteczPlayDalej

LISTOPAD


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Zaśpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne oraz zatańczyliśmy taniec pt. "Polska z mych snów". O 11:11 w tym samym czasie, co dzieci z innych przedszkoli, zaśpiewaliśmy hymn "Mazurek Dąbrowskiego".

W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW
W tym miesiącu ponownie odwiedził nas Pan Bartek. Tym razem wspólnie eksperymentowaliśmy w kolorze smerfowym.

PTASIA STOŁÓWKA
Pod koniec miesiąca wybraliśmy się do ogrodu zoobotanicznego na warsztaty pt. "Ptasia stołówka". Poznaliśmy zasady dokarmiania ptaków oraz wykonaliśmy kule zbożowo-tłuszczowe.

NAD STAWEM I JEZIOREM
29 listopada odbyła się kolejna prezentacja ekosystemu przygotowana przez grupę Motylków i Krasnali - tym razem stawu, jeziora i rzeki. Poznaliśmy zwierzęta tam żyjące oraz rosnące rośliny.

Święto Niepodległości.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

OWOCOWE SZASZŁYKI
W tym miesiącu wybraliśmy się do pobliskiego warzywniaka, gdzie utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców. Kupiliśmy owoce, a następnie wykonaliśmy owocowe szaszłyki. Były pyszne i miały mnóstwo witamin!

W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW
W tym roku odwiedził nas znowu Pan Bartek. Tym razem poznaliśmy działanie prądu.

Owocowe szaszłyki.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
W naszej grupie już rozpoczęła się akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dziękujemy za poświęcony czas tacie Ani i przeczytanie ciekawych książek o zwierzętach w Afryce i nie tylko.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
W Dzień Sprzątania Świata 19 września zadbaliśmy o naszą planetę Ziemię. Posprzątaliśmy teren wokół orlika.

MANFAKTURA CUKIERKÓW
20 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka czekała na nas miła niespodzianka. Nasze panie zaplanowały wycieczkę do Manufaktury Cukierków przy ul. Szerokiej. Tam poznaliśmy z czego robione są lizaki, a także wykonaliśmy je samodzielnie. To był słodki dzień!


Cała Polska Czyta Dzieciom.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego