W maju czekało nas wiele atrakcji .Prezent w postaci teatrzyku Kamishibai sprawił dzieciom wiele radości. Wkrótce kolejne bajki. Podczas majowego spaceru po parku dzieci zauważyły pięknego kolorowego ptaka. nie jest to kukiełka, nie jest to kaczka; hmmm…. Może ktoś z Państwa podpowie?Wykorzystujemy piękną pogodę na zróżnicowane zabawy na terenie. Dzięki Państwa wsparciu możemy urozmaicać ten czas chociażby zabawami z chustą animacyjną, która sprawia dzieciom wiele radości. Zabawy swobodne na terenie.

Kwiecień nadszedł, a my zbieraliśmy materiał przyrodniczy do naszych eksperymentów. Pamiętamy też , że zabawa to ważna sprawa.

W marcu nasze Panie przygotowały dla nas zajęcia edukacyjne ,,Od nasionka do rośliny”. Miały one na celu poszerzenie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Wiosna już za nami, powitaliśmy ją na spacerze i  zagościła też u nas na papierze, wykonaliśmy krokusy za pomocą wydzieranki.
Nie zapomnieliśmy również o wiosennych porządkach. Obchodziliśmy też Dzień Kobiet. Oczywiście, jak zawsze był czas na zabawę.

Luty w naszej grupie upłynął nam na zimowych szaleństwach. Wzięliśmy również udział w balu karnawałowym, połączonym z karnawałową ucztą. Wykonaliśmy również prace dotyczące „Sawanny”. Była to praca grupowa, wykonana z wykorzystaniem założeń systemu Edukacja Przez Ruch Doroty Dziamskiej.

Pani Jesień przyniosła nam swoje dary, które wykorzystujemy do zabaw. Jesień to też czas porządków…

Czas w przedszkolu to nie tylko nauka, ale też zabawy swobodne.
Chociaż małe rączki mam to na różnych instrumentach gram. Stworzyliśmy bum – bum rurkową orkiestrę.

Nadszedł wrzesień i znowu jesteśmy razem. W przedszkolu uczymy się poprzez zabawę! Czego? Współpracy, panowania nad emocjami i wielu innych rzeczy. Byliśmy też na skrzyżowaniu, a także rozpoznajemy swoje imiona.