Maj w grupie Motylków rozpoczął się hasłem: „Jestem Polakiem i Europejczykiem”.
Godło, flaga, hymn, stolica te pojęcia nie są nam obce. Teraz jesteśmy gotowi by świętować 9 maja Dzień Unii Europejskiej!

kwietniu poznawaliśmy zwierzęta chronione.

W marcu Motylki powitały wiosnę w Parku Tysiąclecia.

W lutym zima została z nami, zimowe zabawy nadal trwały. Motylki kochają zimę! Luty przyniósł również wesoły karnawał w naszej grupie. Toruń to nasze miasto. Poznawaliśmy więc ciekawostki o naszym mieście. Już wiemy,  skąd biorą się leki w aptece i wiemy jak są przechowywane leki i szczepionki . Dziękujemy mamie Wiktorii p. Justynie za udział w zajęciach dydaktycznych.
Odwiedziła nas również mama Lidki, Pani Marta, która jest lekarzem. Przypomniała nam, co możemy zrobić, aby być zdrowym. Rozmawialiśmy, o sposobach przeganiania wirusów i bakterii. Wyjaśnila nam, że nie musimy się bać szczepionek dla nas przeznaczonych, chociaż ich nie lubimy, bo boimy się zastrzyków. Już wiemy o jej tajemnicach i obronnym działaniu przed wirusami, dziękujemy bardzo za spotkanie.

styczniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka  Tu nasze radosne serca dla Babci i Dziadka. Dziękujemy Wam bardzo Babciu i Dziadku! Ponadto w styczniu pojawił się śnieg, więc czas na dworze wykorzystywaliśmy na zimowe zabawy. Lubimy naszą zimę!

18 grudnia odbyło się nasze spotkanie wigilijne.  Na spotkanie zajrzał Święty Mikołaj!!
Były wiersze, kolędy i pastorałki. Nie obyło się także bez prezentów i uroczystego wspólnego posiłku przy świątecznym stole. Wspominamy ten dzień z szerokim uśmiechem !

Listopad przyniósł deszczową pogodę, a my poznawaliśmy właściwości wody. Zabawy badawcze z wodą to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Na zajęciach wykonaliśmy prace pod tytułem „Chmury”, za pomocą techniki „mokre na mokrym”.

W październiku świętowaliśmy urodziny Marchewki.  Z tej okazji bawiliśmy się w warzywny teatrzyk.