W piątek 18 grudnia odbyły się w naszej grupie występy w ramach „Aniołkowego grania”- ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Dzieci wykazały się przedsiębiorczością- czterolatki śpiewały, grały na dzwoneczkach, mówiły wiersze. Dumne z siebie przedszkolaki wróciły do sali, a tam czekała prawdziwa niespodzianka!
Przybył św. Mikołaj! Szczęśliwe dzieci, po zaśpiewaniu kolędy otrzymały drobne upominki. Zwieńczeniem wydarzeń był wspólny poczęstunek- zgodnie z tradycją na stołach można było spożyć barszcz, paszteciki oraz trochę słodkości.
Wesołych Świąt!

Dnia 1 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka.
Z tej okazji chłopcy brali udział w quizie i udowodnili, że znają zasady zachowania się w grupie. Dziewczynki natomiast określiły „jaki powinien być uprzejmy chłopak”.
Następnie chłopcy przeszli próbę wiedzy dotyczącą tytułów bajek, a potem odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów „Super Chłopaka”.
Dziewczynki i chłopcy uczestniczyli w zabawach ruchowych. Dzieci otrzymały upominki z okazji swojego święta, zakupione przez Radę Rodziców.

Dzień 20 września to bardzo ważna data w kalendarzu przedszkolnym. Tego dnia świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, uczestniczyły w zajęciach plastycznych i wesoło zgodnie
z własnym pomysłem podejmowały twórcze działania. Zwieńczeniem wspólnej zabawy były wspólne zdjęcia, wręczanie medali oraz baloników. Dzieci czerpały radość z życzeń, a bycie przedszkolakiem to powód do dumy.