PAŹDZIERNIK

Na początku października Sarenki wyruszyły na swoją pierwszą przedszkolną wycieczkę. W kamizelkach odblaskowych dzieci powędrowały na skrzyżowanie. Po drodze obserwowały różne pojazdy i znaki drogowe, dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

W kolejnych dniach Sarenki między innymi malowały radiowóz, wyklejały sygnalizator kółkami origami, dopasowywały pasujące elementy do obrazków z pojazdami, rozpoznawały i naśladowały dźwięki pojazdów, bawiły się przy piosence o samochodach, rozmawiały o pracy policjanta i wyjaśniały dlaczego trzeba znać swoje imię i nazwisko.

WRZESIEŃ

Pierwsze wspólne zabawy już za nami.

15 września Sarenki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i zabawy. Zabawę zaczęliśmy od poszukiwania kropek w najbliższym otoczeniu, a potem zdecydowaliśmy malować farbami kropki na folii bąbelkowej i zamienić ją w efektowne drzewa. Po fantastycznych zajęciach z artystycznego kropkowania zorganizowaliśmy, równie wspaniałą, wystawę prac w naszej sali.

20 września to wyjątkowa data, ponieważ tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z grupy Sarenki w tym roku świętowały po raz pierwszy – były fantastyczne stroje, wspólne zabawy i tańce, sesja fotograficzna. Rodzice zadbali, by na wspólnym stole nie zabrakło wspaniałych smakołyków. To był bardzo udany dzień.

Sarenki malują farbami. Podczas działań plastycznych dzieci kształtują sprawność dłoni i palców.
30 września był dla Sarenek wyjątkowy, ponieważ tego dnia swoje święto obchodzili chłopcy. Panie razem z dziewczynkami udekorowały salę, były wspaniałe prezenty, słodkie niespodzianki, serdeczne życzenia i mnóstwo wspólnej zabawy. Dzień Chłopaka był radosny dla wszystkich!