W maju poznaliśmy legendy o Toruniu. Wiele ciekawych historii opowiedziała nam mama Zosi – toruński przewodnik. Robiliśmy i malowaliśmy pierniki z masy solnej, ale także jedliśmy te najsmaczniejsze – toruńskie. Poznaliśmy także mieszkańców łąki. Wyszukiwaliśmy na łące w Parku Tysiąclecia, zarówno zwierzęta, ale także rośliny, które na niej rosną. Przygotowywaliśmy się także do Dnia Mamy i Taty. Nauczyliśmy się kilku piosenek i wierszyków. Niestety pogoda w maju jest deszczowa, więc często gramy w różne gry, układamy puzzle i super się bawimy.

W kwietniu poznaliśmy postać naszego patrona, Władysława Szafera. Obejrzeliśmy teatrzyk Kamishibai, którego bohaterem był pan Władysław. Wiosna, to także powrót ptaków i zakładanie gniazd. Podglądamy bociany w gnieździe. Widzimy jak dbają o swoje jajka. Wiemy także jak ważna jest segregacja śmieci i jak należy postępować, aby Ziemia była zadowolona. Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawych informacji o Polsce, jak powstała, jak nazywa się stolica  i królowa polskich rzek. Pogoda nam dopisuje, więc korzystamy ze słońca i codziennie wychodzimy na plac zabaw. Podglądamy zmieniającą się przyrodę, a także świetnie się bawimy.

Przyszedł marzec, a wraz z nim przyszła do nas WIOSNA. Poszliśmy więc do parku pożegnać zimę i powitać wiosnę. W naszej sali zorganizowaliśmy maleńki ogródek. Zasialiśmy rzeżuchę, owies, wsadziliśmy fasolę, ziemniaki, cebulę i czosnek. Ciekawe co nam wyrośnie? Bardzo lubimy wesoło spędzać czas w przedszkolu: teatrzyk, gra w bingo, kodowanie, zabawy na świeżym powietrzu, to zajęcia, które dają nam wiele radości. Wielkanoc tuż, tuż, a im towarzyszą kolorowe pisanki, zajączki i bazie.

W styczniu zaczęły się ferie i w końcu spadł śnieg! Czas na zimowe zabawy. Dokarmiamy ptaki, bo padł śnieg, a my dbamy o to, aby nasi sąsiedzi, mieszkańcy pobliskiego parku, mieli co jeść. Chociaż Babcia i Dziadek nie mogli być z nami, my nie zapomnieliśmy o ich święcie.

Grudzień to czas wielu niespodzianek. Chyba byliśmy grzeczni, bo Mikołaj zostawił nam
w butach słodkie niespodzianki, a cała grupa dostała list i klocki magnetyczne. Dziękujemy Ci Mikołaju! Z
 okazji zbliżających się świąt robiliśmy  kartki i nauczyliśmy się rysować gwiazdki….. Nasza grupowa panienka zmieniła swoją sukienkę na świąteczną choinkę. Świąteczne aniołki wykonaliśmy poprzez składanie kółek (tzw. origami płaskie). Ozdabialiśmy mega bombki! Posłużą nam do ozdobienia  naszych choinek, będą pięknie wyglądać! Święta tuż, tuż….Więc ozdabialiśmy  też małe choineczki. Dla nas oczekiwanie na święta to czas super zabawy…

Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym roku niestety skromniej niż zawsze. Nauczyliśmy się śpiewać i grać na różnych instrumentach piosenkę „My jesteśmy Polakami”, poznaliśmy symbole narodowe. Wykonaliśmy także z własnych rąk godło Polski. Zabawy andrzejkowe 
to był super dzień, rzucaliśmy monetą do miski, przekłuwaliśmy serce z imionami, a także ustawialiśmy buty. Pierwsza próg przekroczyła Tosia!
Bardzo lubimy zabawy plastyczne: rysowaliśmy górnika węglem, a także zrobiliśmy z papieru renifera.

Październik rozpoczęliśmy od obchodów Dnia Chłopaka.  Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „Sto lat” i wręczyły wszystkim chłopcom drobne niespodzianki. Wszyscy tego dnia dostali także słodki poczęstunek. Obchodziliśmy również Dzień Drzewa. W związku z tym świętem posadziliśmy wokół przedszkola kilka drzew. Mamy nadzieję, że szybko urosną i będą schronieniem dla ptaków i wiewiórek. W przedszkolu bardzo lubimy zajęcia plastyczne.

Wakacje się skończyły i przywitał nas wrzesień. Jak dobrze razem pobawić się w przedszkolu! Dzień Przedszkolaka to był dzień pełen niespodzianek i radości! Nadeszła też  Pani Jesień i z tej okazji  przygotowaliśmy dla niej kolorową sukienkę.
Odwiedziła nas również p. Małgosia. Przyniosła dla nas prezenty, słodkie niespodzianki i przeczytała ciekawą książkę. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz za nami zatęskni i nas odwiedzi. Zapraszamy!