Czerwiec w grupie Stokrotki rozpoczął się  i zakończył świętowaniem. Najpierw obchodziliśmy Dzień Dziecka. Braliśmy udział w zabawach z balonami, chustą animacyjną oraz warsztatach z Twórczej Chaty. Z tej okazji nasi rodzice przygotowali dla nas również słodki poczęstunek.  Natomiast na koniec czerwca świętowaliśmy rozpoczęcie wakacji – pysznymi lodami. Do zobaczenia we wrześniu! 🙂

W maju poznaliśmy ekosystem łąki. Wzięliśmy lupy i z naszymi paniami obserwowaliśmy owady oraz oglądaliśmy kwiaty. Zobaczyliśmy również jak można robić piękne wianki z mleczy. To był wspaniały słoneczny dzień. 14 maja w naszej grupie obchodziliśmy Święto Polskiej Niezapominajki. Z tej okazji poznaliśmy kwiat niezapominajki oraz zaśpiewaliśmy o nich piosenkę. Posadziliśmy również nasiona tych pięknych kwiatów u nas w sali. Czekamy aż pięknie wyrosną! Podczas realizacji tematyki „Gdy będę duży zostanę…” poznawaliśmy różne zawody, mi.in.: strażaka, piekarza i lekarza. Zaprosiliśmy mamę Ignasia, aby opowiedziała nam, czym zajmuje się lekarz. Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę ! W maju utrwalaliśmy także informacje na temat naszej ojczyzny i barw narodowych.

W kwietniu podczas realizacji tematyki „Mały miś w świecie emocji” rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy emocje, braliśmy udział w zabawach z kostką emocji, dowiedzieliśmy się jak radzić sobie ze złością i wspólnie stworzyliśmy „słoiki spokoju”. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, z tej okazji stworzyliśmy plakaty i już wiemy jak należy postępować, aby nasza planeta zawsze była czysta i  szczęśliwa.  🙂

W marcu w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Kobiet, dziewczynki dostały z tej okazji medale. Świętowaliśmy także początek wiosny i założyliśmy w naszej sali wiosenny ogródek, dbaliśmy o nasze rośliny i obserwowaliśmy jak rosną.

12 lutego w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. Wesołym pociągiem dojechaliśmy do krainy bajek, gdzie czekały na nas różne zagadki i zabawy przy muzyce. To był wspaniały dzień!
Zima nas nie opuszcza więc zimowe zabawy trwają.
Stokrotki uwielbiają zabawy na śniegu,
oto efekty.

Styczeń zapukał do drzwi. Najważniejszym wydarzeniem był Dzień Babci i Dziadka. Kochana Babciu ! Kochany Dziadku ! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia i radości. Stokrotki wraz z Paniami 🙂

W grudniu ciekawością oglądaliśmy spektakl teatralny pt. „Anielski wywiad”. Wystąpił w nim nawet Święty Mikołaj 🙂 Co za niespodzianka Święty Mikołaj odwiedził Stokrotki i wręczył dzieciom upominki. Czyżby to ten z bajki? Po spotkaniu z Mikołajem odbyła się Wigilia w naszej grupie. Słuchaliśmy kolęd, każdy mógł skosztować barszczu, pasztecików i słodkości. To był dzień pełen wrażeń i świątecznej atmosfery.

10 listopada w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Poznaliśmy Flagę Polski, stanęliśmy na baczność do hymnu i razem z misiem zatańczyliśmy do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
My, Stokrotki kochamy misie. Z okazji Dnia Pluszowego Misia panie zrobiły dla nas fotobudkę z misiem. Wykonaliśmy również piękne maski misiów. To był bardzo misiowy dzień! Kiedy nie pada deszcz Stokrotki bardzo lubią bawić się na dworzu.

W październiku poznawaliśmy różne owoce, które rosną w sadzie, obchodziliśmy Dzień Drzewa i wykonaliśmy grupową pracę plastyczną. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej
Dziękujemy serdecznie rodzicom za pamięć w w tym szczególnym dla nas dniu. Cały tydzień poznawaliśmy również warzywa, a 15 października poznaliśmy bliżej Pana Ziemniaka i dowiedzieliśmy się, że można z niego zrobić placki ziemniaczane, frytki, chipsy, a nawet mąkę, dodać go do zupy czy ugotować. Na koniec pobawiliśmy się stemplami z ziemniaków przygotowanymi przez rodziców. Zabawa z nimi była wspaniała!

Wrzesień to był dla nas nowy czas w naszym życiu, po raz pierwszy przyszliśmy do przedszkola. Coraz lepiej się tutaj czujemy . Uczymy siebie (i misia) kulturalnego zachowania się przy stole podczas jedzenia. Bardzo lubimy lepić plasteliną. 18 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były wspaniałe zabawy i tańce z balonami. Natomiast  30 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom „Sto lat” oraz wręczyły medale. Zjedliśmy również słodki poczęstunek (dziękujemy za niego rodzicom).