W styczniu poszerzaliśmy wiadomości na temat Antarktydy i Arktyki. Na zdjęciach dzieci podczas prezentacji swoich prac.

Grudzień już za nami. W tym miesiącu przygotowywaliśmy prezentację o tradycjach świątecznych.

W dniach od 2 do 6 listopada dzieci z grupy „Wiewiórek” bardzo chętnie realizowały wszystkie aktywności w czasie pracy zdalnej . Brawo „Zerówkowicze na szóstkę”!
W ramach zajęć „Lubię dzielić się ciekawostkami”, co miesiąc chętne dzieci przygotowują wraz
z rodzicami prezentację na podany wcześniej temat. Cieszą się one wśród dzieci dużym zainteresowaniem, a pomysłowość na ich przygotowanie jest różnorodna. Po niżej zdjęcia
z trzech prezentacji min.: listopad -„Ważna sprawa moje obowiązki i prawa”, grudzień – „Tradycje świąteczne w mojej rodzinie”, styczeń – „Arktyka kraina niedźwiedzi polarnych”.

6 października dołączyliśmy do udział w akcji VI Ogólnopolskiego Biegu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. W ramach co miesięcznych zajęć „Lubię dzielić się ciekawostkami”, w piątek 30 października chętne dzieci wraz z rodzicami, przygotowały pierwszą w tym roku szkolnym prezentację pt. „Drzewo naszym skarbem”. Ze względu na pracę zdalną nadesłano bardzo dużo zdjęć gotowych prezentacji. BRAWO! Zadanie wykonane na „szóstkę” Dziękujemy za tak duże zainteresowanie tym tematem. Jesteśmy pod dużym wrażeniem odrabianych zadań naszych „Wiewiórek” w czasie pracy zdalnej. Zaangażowanie bardzo duże „Zerówkowicze” BRAWO!!!

We wrześniu w ramach eko-kalendarza obchodziliśmy Dzień bez samochodu.
W tym dniu rozmawialiśmy o dobrych i złych stronach korzystania ze środków transportu. Grupowo zostało ustalone, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i hałasu. Z wycinanek wykonaliśmy „Hulajnogi”.

Wiemy, też że z jabłek i śliwek można przygotować wiele zdrowych pyszności i są dodatkiem
do wielu potraw. Uczestniczyliśmy w pokazie przygotowania kompotu. Przepis zapamiętany
i w domu z rodzicami można było przygotować.