Znów przeszedł maj….   w maju słońce dla nas świeci i z radością bawią się i uczą dzieci…

Pierwszą połowę kwietnia przedszkolaki spędziły w domach na nauce zdalnej…. był to czas zabawy i nauki…., ale najlepiej jest w przedszkolu – razem poznajemy świat i bawimy się….  Żabki doskonale wiedzą jak należy dbać o swoje zdrowie i zdrowie naszej planety. Bardzo chętnie angażują się w różne czynności przygotowujące do nauki w szkole.

Miesiąc marzec dla żabek upłynął wiosennie, szukaliśmy oznak wiosny, rozmawialiśmy o niej. Wykonaliśmy również wiele eksperymentów, nasza sala przekształciła się w centrum handlowe co sprawiło dzieciom wiele radości oraz przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych.

Miesiąc luty był dla grupy Żabek taneczny, bajeczny, a nawet kosmiczny…
Sprzyjała nam także zimowa pogoda, a zabawy na śniegu sprawiły dzieciom wiele radości, pamiętaliśmy również o dokarmianiu ptaków…

Miesiąc grudzień był bardzo pracowity. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z twórczością znanego artysty Pabla Picasso i również tworzyliśmy abstrakcyjne obrazy. Przygotowywaliśmy przysmaki dla ptaków, robiliśmy porządki i dekoracje w naszej sali, dzieci przygotowywały upominki, śpiewały i tańczyły. Aż wreszcie przyszedł czas na zasłużone prezenty i odpoczynek.
A w wolnym czasie najlepszą zabawą jest nauka…

W listopadzie poznaliśmy zasoby naturalne ogień, wodę, powietrze i ziemię. Wykonywaliśmy różnorodne doświadczenia – pomysły na doświadczenia podsunęły nam Fajniaki. Wykonaliśmy też prace plastyczne zainspirowane opowiadaniami z bohaterami Gangu Fajniaków. Poznaliśmy też pracę górnika i poznaliśmy jak powstał węgiel i gdzie jest wykorzystywany. Rysowaliśmy miasto nocą węglem.
W ostatni dzień listopada pożegnaliśmy ,,dużą” Panią Małgosię. Dzieci bardzo przejęte świetnie się spisały i zaprezentowały swoje umiejętności.

W październiku rozmawialiśmy  o zwierzętach, ptakach. Jeszcze malowaliśmy warzywa, które jedzą zwierzęta zimą. W październiku obchodzimy Święto Drzewa – byli w naszym przedszkolu goście Pani Maria z Ligi Ochrony Przyrody – której jesteśmy członkami i Pani Ola. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Kto tu mieszka?” , porozmawialiśmy o znaczeniu drzew dla człowieka
a na koniec dostaliśmy drzewko do posadzenia. Poszerzaliśmy również naszą wiedzę o owocach i warzywach.

Już wrzesień. Żabki z uśmiechem wróciły do Przedszkola.
Nowa rzeczywistość sprawia, że dzieci są jeszcze bardziej samodzielne.
Do przedszkola wróciły zadowolone, chętne do zabawy i nauki.
Wszyscy za sobą bardzo się stęsknili…
W naszej grupie pojawiły się nowe dwie dziewczynki…

We wrześniu utrwalaliśmy wiadomości na temat lasu, parku, sadu i ogrodu.
Nasze prace, które wykonaliśmy wspólnie w przedszkolu – malowaliśmy park. Wykonaliśmy wspólnie książeczkę o lesie. Natomiast dzieci wykonały różne prace plastyczne w domu, które przyniosły do przedszkola lub zrobiły zdjęcia i przysłały.
Również zaczęliśmy przygodę z Kluczem do uczenia się – konstrukcje.