Miesiąc maj rozpoczęliśmy od projektu dotyczącego Unii Europejskiej. Wybraliśmy się w podróż po naszej pięknej ojczyźnie, odwiedziliśmy również Grecję, Francję i Włochy.
Rozmawialiśmy również o ważnej pracy strażaka.
W kolejnym  tygodniu rozmawialiśmy o emocjach. Już wiemy, że strach nie zawsze ma wielkie oczy, złość nie jest taka zła, a radość daje szczęście.
Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od obchodów Dnia Niezapominajki. W naszej sali zrobiło się bardzo niebiesko. Malowaliśmy też łąką z wykorzystaniem techniki Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.
Nie zapomnieliśmy również o Dniu Mamy i Taty. Przygotowaliśmy dla rodziców koncert, a także upominki.
Ponadto Jaśmina przygotowała pracę na konkurs pt. „Wiosenna matematyka”. Dominik otrzymał wyróżnienie w konkursie pt. „Komiks logopedyczny” zorganizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 3. Wraz z Zuzią, która również brała udział w tym konkursie odebrali dyplomy i drobne upominki . Leon, Marcelinka, Zuzia i Mateusz reprezentowali przedszkole w II etapie projektu prozdrowotnego „Zarażamy zdrowiem” – „Aktywny przedszkolak”. W ramach projektu pokonywali przygotowany tor przeszkód.
Poznaliśmy również na czym polega praca ratownika medycznego, ratownika WOPR oraz policjanta z posterunku wodnego. Dziękujemy za ciekawą lekcję.

Na początku kwietnia uczyliśmy się zdalnie. Po powrocie obchodziliśmy Dzień Ziemi, wiemy jak dbać o naszą planetę. Tosia, Marcysia, Jaśmina i Wiktoria otrzymały dyplom i drobny upominek za przygotowanie prac w ramach projektu organizowanego w naszym przedszkolu pt. „Zawody moich bliskich”. Basia przygotowała pracę na konkurs pt. „Moja wiosenna rabatka”. Gratulujemy dziewczynkom pięknych prac.

Marzec już za nami. Dużo się działo. Bawiliśmy się wesoło, dużo uczyliśmy. Wzięliśmy udział
w konkursie logopedycznym, na którym zaprezentowaliśmy wiersz pt. „Kosze Szymka”.
Obchodziliśmy Dzień Kobiet. Były życzenia i prezenty.
Tosia, Marcel, Jurek i Weronika opracowali na konkurs „Menu zdrowego przedszkolaka” piękne talerzyki z pełnowartościowymi posiłkami- śniadaniem, II śniadaniem, obiadem i kolacją. Na zdjęciu prace, dyplom i nagrody. Świetnie się spisaliście, brawo.
Marcelinka T. przygotowała na konkurs pracę o wiośnie inspirowaną muzyką Vivaldiego. Zuzia P. i Dominik przygotowali komiksy na konkurs logopedyczny, a Iga, Janek P. i Paweł przygotowali pracę na konkurs pt. „Jakie znasz zawody?”. Brawo, gratulujemy.
Wiktoria, Iga, Filip i Dominik otrzymali nagrody za udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzycznym „Rozśpiewane przedszkole”. Jeszcze raz gratulujemy pięknego występu.
Był to też okres pracy zdalnej, dziękujemy za wszystkie zdjęcia prac dzieci. Zuzi P. dziękujemy za piękne serduszko.
Z okazji Świąt Wielkanocnych wzięliśmy udział w zabawie tropiącej, odwiedził nas Zajączek (bardzo dziękujemy za super książki),  zasiedliśmy do wspólnego stołu i przygotowaliśmy niespodziankę dla rodziców.

W lutym poszerzaliśmy wiedzę na temat życia w zimowej krainie. Robiliśmy ciekawe prace plastyczne.
Zimowa aura nadal nam towarzyszyła i inspirowała do zabaw.
Odbył się bal karnawałowo – walentynkowy. Było wesoło, kolorowo i tanecznie. Czekała nas też niespodzianka – poczta walentynkowa. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie pięknych strojów i poczęstunku.
17 luty to święto naszych małych ulubieńców. Nazywaliśmy koty z bajek, bawiliśmy się
w kocie zabawy. Na koniec sami zamieniliśmy się w kotki.

Przenieśliśmy się w przeszłość i poszerzaliśmy wiedzę na temat dinozaurów. Bawiliśmy się też
w archeologów i paleontologów, w naszej sali były mini wykopaliska. Robiliśmy szkielety z makaronu.

W kolejnym tygodniu przenieśliśmy się do królestwa figur…
Iga, Weronika, Filip i Dominik reprezentowali nasze przedszkole i naszą grupę
w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki pt. „Rozśpiewane przedszkole”. Wcielili się
w żywioły i zaśpiewali piosenkę pt. „Cztery Żywioły”. Dzieciom gratulujemy występu, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu strojów.

Nadszedł styczeń, a z nią mroźna zima, korzystamy więc z jej uroków wesoło bawiąc się na dworze.
W lutym rozmawialiśmy o żywiołach, poznaliśmy ich rodzaje. Przeprowadzaliśmy kilka eksperymentów. Na zdjęciach przygotowujemy eksperyment związany z krystalizowaniem soli oraz wzrost roślin w różnych warunkach.

Mały miś jest przyjacielem wszystkich dzieci i my w tym dniu bawiliśmy się wesoło w dniu jego święta. Wykonaliśmy też piękne portrety.
Dzień bez opakowań foliowych po raz kolejny był inspiracją do rozmowy o ekologii. Oglądaliśmy ciekawy film edukacyjny na temat segregowania śmieci oraz wykonaliśmy papierowe torebki. Drodzy rodzice Wy też pamiętajcie o przyrodzie i stosujcie opakowania wielokrotnego użytku. Dziękujemy w imieniu własnym i przyszłych pokoleń.
„Przedszkole drugim domem jest…” tu mamy przyjaciół i wesoło się bawimy.

Chociaż Babcia i Dziadek nie mogli być z nami nie zapomnieliśmy o ich święcie.

W grudniu obchodziliśmy tradycyjne Święto Górników, które było okazją do rozmowy na temat pracy w kopalni oraz węgla. Dowiedzieliśmy sie, jak ciężka jest praca górnika, jak powstał węgiel i do czego jest wykorzystywany. Wykonaliśmy również czapki górnicze.
Z okazji Mikołajek w naszej sali zrobiło się bardzo czerwono. Tego dnia oglądaliśmy przedstawienie, podczas którego wesoło bawiliśmy się z Panią Choinką i Mikołajem. Obejrzeliśmy również pokaz Pana Iluzjonisty. W szatni natomiast czekała na nas niespodzianka! Sam Święty Mikołaj zostawił tam prezenty dla nas. Dziękujemy Mikołaju. Nasze Panie też były grzeczne i dostały prezent. Za co serdecznie dziękują.
Na zajęciach podczas zabaw badawczych poznawaliśmy właściwości lodu. próbowaliśmy również rysować lodem. Była super zabawa.
Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Uroczystą Wigilię rozpoczęliśmy od wspólnego kolędowania. Płonące lampki choinkowe wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Zasiedliśmy również do uroczystego posiłku. Odwiedziła nas pani Karolina, która złożyła nam piękne świąteczne życzenia. Był też gość bardzo długo wyczekiwany – Święty Mikołaj. Mikołaju w imieniu własnym i Pań dziękujemy za prezenty.
Prawdziwi z nas aktorzy. Koncert charytatywny „Aniołkowe granie” udał się na medal. Pięknie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów.

Dzień 11 listopada to ważna data w życiu każdego Polaka. Już od najmłodszych lat uczymy się szacunku dla naszego pięknego kraju.
W ramach akcji Popołudnie z dzieckiem pod hasłem „Warzywne obrazy” Iga, Kamil i Weronika przygotowali prace. Gratulujemy.
Dzień Praw Dziecka był doskonałą okazją do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli.
Dzień Pluszowego Misia stanowił okazję do zabaw z naszymi ukochanymi maskotkami. Dzieci wiedzą, że miś jest bardzo ważny, że można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Odwiedziliśmy również misia w jego domu, skorzystaliśmy z nowoczesnej technologii i wesoło się bawiliśmy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.
W Andrzejki w sali zamiast naszych pań bawiły się z nami Czarownica Asia i Cyganka Magda, które wróżyły nam, przepowiadając co nas czeka w przyszłości. Razem z nimi wesoło bawiliśmy się też przy muzyce.

październiku też nie próżnowaliśmy. Zajączki lubią grę na  na instrumentach, jest  to fajna zabawa, a więc ramach zajęć graliśmy i my. Podczas jesiennego spaceru zbieraliśmy piękne liście, które wykorzystaliśmy do zabawy w przedszkolu. Nasza grupa bardzo dba o przyrodę, dlatego 9 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji wykonaliśmy wspólnie jesienne drzewo. Mycie rąk to bardzo ważna sprawa. Obchodziliśmy więc Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie dlaczego higiena jest ważna, w jaki sposób prawidłowo myć ręce
i wykonaliśmy wspólną pracę. W zabawach towarzyszył nam nasz przyjaciel Miś.
Rodzice i dzieci przygotowali dla nas niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Serdecznie dziękujemy
za pamięć i upominki.
Dziękujemy też mamie Jasia Centowskiego za matę, która będzie nam służyła nie tylko do zabawy, ale też do poznawania liter. Nasza koleżanka Iga podczas zabaw w domu
w okresie pracy zdalnej zamieniła się w naukowca i sprawdzała jak powstaje deszcz.

Nadszedł wrzesień i znowu jesteśmy razem w przedszkolu i wesoło bawimy się, a kiedy się zmęczymy odpoczywamy. Nie zapominamy też o pracy… Tutaj przygotowane przez nas sygnalizatory świetlne.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”
My też świętowaliśmy i wesoło się bawiliśmy.

Pierwszy dzień jesieni powitaliśmy na sportowo. Wspólnie z naszymi paniami wzięliśmy udział w akcji Sprintem do maratonu pt. „Biega nasza Polska cała”. Najpierw była rozgrzewka przy muzyce, a następnie zrobiliśmy kilka okrążeni wokół naszego przedszkolnego mini boiska. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe medale.
„Jesienią, jesienią sady się rumienią”- nasze jesienne prace.
Na zajęciach poznaliśmy różne klocki, dzięki którym nauczymy się konstruować różne ciekawe rzeczy. Tu nasze pierwsze próby.
Z okazji Dnia Chłopaka nasze koleżanki zrobiły nam niespodziankę, zaśpiewały, zatańczyły i wręczyły nam drobne upominki. Dziękujemy.

Nasza grupa bierze udział w projekcie eTwinning. Jest to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

W ramach programu „Opowiedz mi bajkę” dzieci z różnych przedszkoli prezentują sobie nawzajem wybrane bajki. Zapoznają się z wybranym słownictwem w języku angielskim, tworzą obrazkowy słowniczek polsko – angielski. Przygotowują zadania dotyczące treści bajek. Dzielą się ze sobą wrażeniami. My również dołączyliśmy do projektu.
Kolejnym projektem, w którym uczestniczymy jest projekt pt. „Wielki miś w świecie literatury”. Przez cały rok wspólnie z naszym przyjacielem Misiem będziemy poznawać różne książeczki i uczestniczyć w różnych zajęciach.