Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Pszczółki

Nasze grupy

Grupa "Pszczółki"

nauczyciel: Hanna Projs, Magdalena Bęben - Talarek

konsultacje: piątek 15.15 - 16.00

Rozkład zajęć dodatkowych:

wtorek
12.45 - 13.00 angielski
13.00 - 13.15 rytmika

środa
9.15.-9.30. zumba
10.30.-10.45. religia

czwartek
12.45 - 13.00 angielski
13.00 - 13.15 religia

Dzięki Państwa wsparciu nasza biblioteczka ma już 65 książek, które dzieci wraz z rodzicami systematycznie wypożyczają i czytają. Widać, że sprawia to dzieciom ogromną radość i zadowolenie. Mamy nadzieję, że wspólne chwile z dzieckiem podczas czytania to dla Państwa także ważny moment dnia.

Ogłaszamy, że w tym miesiącu zdobywcą odznaki "oczytanej pszczółki" został Dominik Jaworski (przeczytał razem z mama 47 książek). Gratulujemy. Zabawa trwa nadal. Kolejnego zwycięzcę ogłosimy w czerwcu.

27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Koloru Żółtego. Dzieci przyniosły żółte zabawki i baloniki. Każde dziecko narysowało na baloniku żółty przedmiot.Dzieci odgadywały za pomocą zmysłu dotyku nazwy żółtych przedmiotow. Robiły żółta pracę pastelami. Bawiły się balonikami na sali gimnastycznej.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

24.04 byliśmy w teatrze "Zaczarowany świat" na przedstawieniu "Tuba dei i anioły". Jest to opowieść - opera o toruńskim dzwonie z Katedry Świętych Janów . Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a następnego dnia postanowiliśmy przedstawić nasze wrażenia za pomocą kredek i kółek. To nasze prace...

2 kwietnia odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Dzieci jadły chleb z jajkiem,sałatą,pomidorem, rzodkiewką. Na deser babkę wielkanocną. Rozmawialiśmy o pokarmach, ktore wkładamy do świeconki oraz o symbolach Świat Wielkanocnych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Odwiedziły nas panie ze Straży Miejskiej z pieskiem. Panie opowiadały dzieciom o swojej pracy.

24. 03 byliśmy na warsztatach pt." Barwa i kolor" w CSW . Dzieci oglądały prezentacje , tworzyły w maszynie miksów swój malarski obraz, szukały kolorów na wystawie, oraz ozdabiały kolorowymi naklejkami parasolki. Dowiedziały się jakie to kolory zimne, a jakie ciepłe.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

23.04 w naszym przedszkolu byl dniem zielonym. Wszyscy mieliśmy element ubrania w tym kolorze, niekórzy z nas przynieśli wiosenne kwiaty i roślinki do kącika przyrody, ale najważniejsze, że założyliśmy w naszej sali zielony ogródek. Teraz będziemy obserwować czego potrzebują rośliny do życia oraz jak szybko rosną nasze założone hodowle rzeżuchy, cebuli.

14 marca byliśmy w bibliotece przy ulicy Żwirki i Wigury na zajęciach "Wielka historia małej kreski". Dzieci robiły prace platyczne kwiatka z wełny oraz zajączka. Po zajęciach bawiły się zabawkami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Ogladamy wystawe "Kapelusz pani wiosny".
Szukamy pierwszych oznak nadchodzacej wiosny.

Codzienne pobyty na dworze wydłużamy w czasie, ze względu na coraz przyjemniejszą aurę. Kilka dni temu bawilismy się wstążeczkami i badaliśmy kierunek i siłę wiatru. W sali też nasze zabawy rozwiją się i w związku z tym powstają coraz bardziej atrakcyjne i wymyślne budowle. To na zdjęciu to karuzela- nawet się obraca.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Gościliśmy także naszych toruńskich sportowców. Żużlowca Pawła Przedpełskiego oraz toruńskie siatkarki z klubu Budowlani.Opowiadali nam o swoich sukcesach , radościach i trudach podczas zmagań sportowych.

Spotkania te zorganizował dla nas tata Izy - Dziękujemy.

W minionych dniach mieliśmy różne atrakcje.
Byliśmy w teatrzyku "Zaczarowany świat", na bajce pt "Królowa śniegu na wesoło".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Cały tydzień rozmawialiśmy i bawiliśmy się w sklep. Uczyliśmy się robić zakupy i będziemy pamietać, żeby na zakupy brać torbę - wielokrotnego użytku.

Dzień niebieski oprócz elementów stroju wykonywaliśmy niebieską niezapominajkę, która miała moc spełniania życzeń.

W tym dniu był też "tłusty czwartek" najedliśmy się pączków i chruścików między innymi dzięki pączkom , które ufundowała nam mama Wiktorii. Dziękujemy!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień babci i dziadka juz dawno minął, ale został utrwalony na zbiorowym zdjęciu...

Ach te bale................

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20.02 rozpoczynając tematykę o sklepie udaliśmy się do Polomarketu, by obejrzeć towary oraz poznać niektóre nowe pojęcia takie jak : klient, paragon, opakowania, ekspedientka.

20.02 odbyło się spotkanie ze strażnikiem miejskim pt. "Bezpieczne zabawy". Dzieci dowiedziały się czym różni się policjant od strażnika, oraz do kogo powinny się zwracać dzieci o pomoc.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17.01. dzieci z grupy "Pszczółki" odwiedziły bibliotekę przy ulicy Żwirki i Wigury. Temat zajęć: "Dwanaście miesięcy w dwanaście kolorów".Dzieci poznały nazwy miesięcy oraz robiły zakładki do książek w formie żyrafy.

16.12 po wizycie mistrza piernikarskiego zainspirowani jego legendą o piernikach, postanowiliśmy upiec ciasteczka na wigilijne spotkanie. Dowiedzieliśmy się jakie składniki potrzebne są do tych ciasteczek. Pokazaliśmy też, że potrafimy się dzielić z innymi swoimi foremkami i miejscem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

15.12 "nawiedził" nas mistrz piernikarski - Tata Adasia- opowiadał dzieciom legendę o Katarzynie. Pokazywał składniki pierników- między innymi imbir, cynamon, miód… Każde dziecko miało okazję, je powąchać. Na koniec wszyscy układaliśmy w formach drewnianych ozdobne, ciasto piernikowe.

Audycja muzyczna-śpiewamy kolędy.

Mikołajki w przedszkolu.

13.12.2016 na zaproszenie mamy Wojtka K. byliśmy na wycieczcie w piekarni.
Pan pokazywał nam sposób przygotowania ciasta na bułeczki oraz sposób ich wycinania i ozdabiania. Dowiedzieliśmy się także jakie składniki są potrzebne do wypieku pieczywa. Na koniec otrzymaliśmy jeszcze ciepłe pachnące bułeczki, które zjedliśmy ze smakiem na II śniadanie po powrocie do przedszkola.
Lubimy wycieczki…

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Podobnie jak w zeszłym roku dzieci przygotowywały się do Mikołajek czyszcząc buty (opłacało się), bo następnego dnia znalazły w butach "bilet" do przedszkolnego kina. Dzieciom bardzo podobał się seans, tym bardziej, że miały okazję poczuć się, jak w Cinema City zajadając popcorn.

Przy okazji "Barbórki" nasz Pan Janusz, który kiedyś pracował na kopalni, zaprosił dzieci na spotkanie i opowiedział kilka ciekawostek o pracy górnika. Pokazał strój, sposób przechowywania odzieży roboczej oraz akcesoria górnika: latarka, baniak z wodą, kask...Dzieci miały ponadto mozliwość obejrzenia filmu przedstawijącego pracę wielkich kombajnów pracujących na wyrobisku, a także bajkowa wersję związaną z tą tematyką "Bolka i Lolka".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

01.12.2016r. Byliśmy znów w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury.
Tym razem Pani Kasia przypomniała nam nazwy i wygląd różnych figur geometrycznych podczas wspólnej zabawy przy konstruowaniu choinki. Na kwadratach każdy z nas narysował wymarzony prezent. Ciekawe czy spełnią się nasze marzenia?
Na koniec Pani poczęstowała nas pierniczkiem i jabłkiem tak jak podczas zbliżających się świąt.
Nasza choinka zaczarowana z wielu trójkątów jest zbudowana, i ozdobiona białymi kołami pod nią prezenty są kwadratami, wszystko to nazwę swoją ma figury geometryczne.

Dzień szary w przedszkolu.

Poznajemy nowe zapachy. Nasz kącik sensoryczny.

Kukiełka z ziemniaka oraz karty sensoryczne.

Dzień czerwony w przedszkolu.

22.11.2013 dzieci brały udział w warsztatach, wykonywały mydła. Poznały nową nazwę- gliceryna. Samodzielnie ozdabiały muszelkami i ziarenkami kawy. W naszej sali pachniało jeszcze długo miłymi aromatami. Mydełka podarujemy babciom i dziadkom.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dziękujemy Rodzicom i Bartkowi oraz Wojtkowi za wypożyczenie na jesienne, deszczowe dni klocków. Zabawa jest bardzo twórcza i rozwija współpracę.

8.11.2016
Byliśmy na wycieczce i zajęciach w bibliotece przy ul. Żwirki i Wigury. Po raz pierwszy jechaliśmy ok. 20 minut autobusem nr 11. Pani Kasia , która nas zaprosiła zapoznała nas z nowym słowem : czasopismo i przeczytała nam bajkę o dziewczynce, która nie chciała być księżniczką. Bajka była śmieszna i opowiadała o zabawach w smoka i rycerzy. Pani zaproponowała nam wykonanie swojej baszty i flagi rycerskiej. Na zakończenie mogliśmy się nawet trochę pobawić , bo w tej b bibliotece jest dużo miejsca, dużo ciekawych książek i nastrój do zabawy.WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień pomarańczowy w naszej grupie był nasycony pomarańczowymi kolorami , zapachem , smakiem i zabawą też pomarańczową. Poranek zaczęliśmy od tańców i zabaw balonami. Odkryliśmy, że mogą nam służyć także jako instrumenty, bo wydają dźwięki . Potem były zabawy marchewkowymi pacynkami. Wykonaliśmy także jeżyka, a na koniec przygotowaliśmy soczek pomarańczowy, który sami wyciskaliśmy. Dziękujemy Państwu za pomoc i za przygotowanie dla dzieci elementów stroju , pacynki i pozostałych rzeczy, które urozmaiciły ten dzień Dzieciom bardzo przypadły do gustu kolorowe dni.

24.10 nareszcie dotarliśmy do biblioteki przy ul. Okólnej. W tej bibliotece jest duuuużo książek. Pani pokazała nam różne książki dla dorosłych i dla dzieci. Przeczytała nam opowiadanie i misiu, którego sposobem na dobry dzień było przytulanie. Miś przytulił wszystkie zwierzęta w lesie i wszystkim od razu było dobrze i miło. My też postanowiliśmy się trochę poprzytulać. Pani zaproponowała nam jeszcze wykonanie pracy plastycznej o tematyce jesiennej. Malowaliśmy kontury listków farbami.
Bardzo nam się podobało.

WsteczPlayDalej

23.09.2016 wybraliśmy się do ogrodu zoobotanicznego na zajęcia dydaktyczne pt. "Moje domowe zoo". Dzieci dowiedziały się, że w domu można opiekować się różnymi zwierzętami, nawet wężem, jeżeli zapewni się im odpowiednie warunki. Najbardziej podobała się dzieciom szynszyla, która była delikatna i "wesoła".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20.09 od rana zaczęliśmy świętować Dzień Przedszkolaka. Na terenie były zabawy i tańce, a potem wysłuchaliśmy audycji muzycznej pt. "Muzyka z bajek". Braliśmy udział w zgadywankach muzycznych jak w programie "Jaka to melodia", dowiedzielismy się , że skrzypce i kontrabas mają cztery struny o pochodza z tej samej rodziny.

16 września odbyła się akcja sprzątanie świata. Rozmawialiśmy o segregowaniu śmieci.

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego