Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Pszczółki

Nasze grupy

Grupa "Pszczółki"

nauczyciele:
Katarzyna Dwojak - Zakrocka
Joanna Borkowska
pomoc nauczyciela: Agnieszka Lewandowska

konsultacje: środa 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK:

  • Język angielski 8:30 - 9:00
  • Zabawy z piłką 14:45 - 15.15


WTOREK:

  • Religia 9:30 - 9:45


ŚRODA:

  • Rytmika 14:15 - 14:45


CZWARTEK:

  • Religia 10:30 - 10:45


STYCZEŃ

MUZYKA GRUZIŃSKA
Pan Arkadiusz Timm odwiedził nasze przedszkole z kolejną porcją muzyki etnicznej, tym razem dzieci poznały dźwięki pochodzące z Gruzij.

Muzyka gruzińska.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

BARBÓRKA

W środę 4 grudnia obchodziliśmy "Barbórkę". Dzieci obejrzały film edukacyjny o pracy w kopalni, poznały przedmioty związane z górnictwem oraz "badały" węgiel. Pan Górnik przyniósł ze sobą ciekawe eksponaty m.in. czako, dzięki czemu rozbudził zainteresowanie słuchaczy.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
5 grudnia dzieci z grupy "Pszczółki" uczestniczyły w warsztatach świątecznych poprowadzonych przez animatorki z "Twórczej Chaty". Panie przygotowały zajęcia pełne niespodzianek - zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe oraz pokaz spadającego śniegu. Radości nie było końca.

Barbórka.
WsteczPlayDalej

LISTOPAD

W TEATRZE
Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Zuzanna z leśnej krainy".

FINANSOWY ELEMENTARZ

W ramach projektu "Finansowy Elementarz" dzieci z grupy Pszczółki aktywnie uczestniczyły w zajęciach z zakresu ekonomii. Przewodnikiem wprowadzającym w świat pieniądza był Pan Sebastian - postać z książki. Prowadząca w formie zabawy przekazała wiedzę dotyczącą wyglądu i wartości pieniądza. Dzieci otrzymały drobne upominki m.in. dyplomy oraz książeczki z Panem Sebastianem w roli głównej.

DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji "Pszczółki" poznały prawa oraz zobaczyły scenki dramowe przygotowane przez starszych przedszkolaków z grupy "Zajączki“. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko i słuchały fragmentów książki pt. "Moje prawa, ważna sprawa" Renaty Piątkowskiej i Anny czerwińskiej - Rydel. Podjęcie tych działań ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie w/w praw.


W teatrze.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

ZABAWY Z PIŁKĄ
Bardzo lubimy zajęcia dodatkowe z piłkami.

WSPÓLNE ZABAWY
"Przedszkole, przedszkole,
ulubione miejsce moje.
Cały tydzień zabaw, beztroski i śmiechu,
Czas upływa miło i bez pośpiechu."

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Dnia 9 października roku naszą grupę odwiedził tata Marianki, który przeczytał nam książki z serii "Poczytaj mi mamo" i "Feluś i Gucio idą do przedszkola". Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały czytanych bajek. Serdecznie dziękujemy!

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKAPrzedszkolaki zostały zapoznane z historią ziemniaka, dowiedziały się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, jakie potrawy można z nich przygotować. Głównym bohaterem dnia był ziemniak i to jemu były podporządkowane zabawy przygotowane przez nauczycielki. Wszyscy mogli wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do kosza, czy noszeniu na tacy w zabawie "Kelnerzy". Największą radość dzieci miały z ozdabiania ziemniaków wg własnego pomysłu i stawiania stempelków.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu teatru Magmowcy.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Na spotkaniu dzieci dowiedziały, czym zajmuje się policjant.

Zabawy z piłką.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK
Do przedszkola co dzień rano chodzę z tatą albo z mamą w szatni daję im całusa i do sali szybko ruszam. Jem śniadanko, leżakuję, świetnie bawię się.

Jestem sobie przedszkolaczek.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego