Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Relacje z wydarzeń

Wydarzenia

GRUDZIEŃ


SNUJ SIĘ SNUJ BAJECZKO


Na przełomie października i listopada w naszym przedszkolu odbyła się VII edycja konkursu rodzinnego "Snuj się snuj bajeczko" pod tytułem "Wielcy i mali przyjaciele". Dzieci wraz z rodzicami tworzyły bajki opowiadające o przyjaźni. Na konkurs napłynęło siedem prac. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż każda bajka była bardzo ciekawa. Ostatecznie I miejsce zajął Bartek Wójcicki z grupy "Mrówki", II - Jaśmina Kociszewska z grupy "Pszczółki", a III - Oliwier Witkowski z grupy "Motylki". Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie. W dniu 7 grudnia w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.
Dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Wszystkie nadesłane bajki można przeczytać w zakładce "Bajeczki".
W lutym odbędzie się druga część konkursu, tym razem będziemy tworzyć ilustracje do bajek. Zapraszamy do udziału w konkursie. Informacje i regulamin zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej oraz na plakatach w holu przedszkola.

Snuj się snuj bajeczko.
WsteczPlayDalej


LISTOPAD

"DZIEŃ MODY PATRIOTYCZNEJ" - POKAZ MODY

W ramach projektu Piękna Nasza Polska cała, w którym uczestniczy grupa Sówki zorganizowany został pokaz mody. Dzieci przy współpracy z rodzicami wykonały stroje, które dosłownie zachwyciły gości obecnych na pokazie. Rzecz jasna dominowały barwy biało - czerwone. Muzyka, wybieg oraz uśmiech naszych modeli oraz modelek sprawiły, że dobry humor udzielił się zaproszonym młodszym kolegom z grup Misie, Biedronki, Pszczółki, Sarenki. Serdeczne podziękowania dla rodziców za aktywny udział oraz kreatywność!

APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Podczas apelu dzieci recytowały wiersze śpiewały piosenki patriotyczne opowiadające o historii Polski, tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Odśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Gościem honorowym był pan Dariusz Gardzielewski, Żołnierz Wojska Polskiego. W ciekawy sposób opisał charakter swojej pracy, podzielił się ciekawostkami oraz zademonstrował część używanych w pracy żołnierza akcesoriów. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

O godzinie 11.11 dumnie odśpiewaliśmy też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Dzień Niepodległości stał się radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Pokaz mody.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

DZIEŃ DRZEWA

10 października wraz z zaproszonymi gośćmi - p. Marią z LOP i leśniczego z Cierpiszewa p. Daniela, obchodziliśmy Dni Drzewa. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o drzewach - po co są i co z nich otrzymujemy, ale przede wszystkim, że są domem różnych zwierząt. Dzieci z grupy "Mrówki" zaprezentowały wiersz "Dąb". Wstąpiliśmy do LOP. Przy pomocy naszych gości i Pani dyrektor zasadziliśmy przed przedszkolem trzy dęby "Przedszkolaki - Niepodległej", na pamiątkę odzyskania niepodległości.

MARSZ PRZEDSZKOLAKI - NIEPODLEGŁEJ
Pomimo niespodzianki, jaką zrobił deszcz 25 października o godzinie 10.30 dzieci z toruńskich przedszkoli wzięły udział w marszu pod hasłem: "Przedszkolaki - Niepodległej" zorganizowanego przez nasze przedszkole.
Marsz został objęty Honorowym Patronatem Pana Michała Zaleskiego Prezydenta Miasta Torunia.
Honorowym gościem marszu była Pani Anna Łukaszewska - Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, która włączyła się w uroczystość poprzedzającą obchody stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dzieci z toruńskich przedszkoli z dużym entuzjazmem odpowiadały na zadawane przez Panią Annę Łukaszewską pytania będące formą edukacji patriotycznej naszych najmłodszych obywateli.
Ulicami Starego Miasta od pomnika Mikołaja Kopernika pod pomnik Józefa Piłsudskiego maszerowały przedszkolaki z chorągiewkami flagi polskiej i flagi miasta Torunia.
Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego pani Dyrektor Przedszkola organizator marszu poprosiła o uroczyste odśpiewanie hymnu Polski przez dzieci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, następnie wspólną recytację przez wszystkie obecne dzieci wiersza Władysława Bełzy pod tytułem " Katechizm dziecka polskiego".
W czasie przemarszu i pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego dzieci mogły wysłuchać i wspólnie wykonać pieśni i piosenki żołnierskie.
Pani Dyrektor podziękowała przybyłym na marsz gościom, dzieciom i nauczycielom, ale również toruńskiej Policji, Straży Miejskiej i Miejskiemu Zarządowi Dróg w Toruniu - instytucjom które dbały o bezpieczeństwo dzieci w czasie przemarszu.
Po zakończeniu marszu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

GRAJ W ZIELONE
17 października odbyła sie już VI edycja turnieju - Gramy w zielone-
"Poznajemy świat przyrody z Władysławem Szaferem"
Gościnne progi Nadleśnictwa Cierpiszewo pomogły nam w realizacji naszych celów, którymi było :

  • przybliżenie postaci przyrodnika Władysława Szafera i jego dokonań na rzecz przyrody ,
  • uświadomienie konieczności kontynuowania działań Władysława Szafera na rzecz polskiej przyrody,
  • stwarzanie sytuacji sprzyjających wykorzystaniu zdobytej wiedzy,
  • rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za obecną i przyszła ochronę przyrody w Polsce,
  • integracja środowisk przedszkolnych i szkolnych


Dzieci aktywnie wykonywały zadania turniejowe, poszerzyły swoją wiedzę na temat Władysława Szafera oraz doceniały jego wkład w ochronę przyrody w Polsce.
Z dużym zaangażowaniem przedstawiały złote myśli naszego patrona, wypowiadały się na temat ochrony przyrody oraz wykonywały zadania praktyczne np. "Las w słoiku". Uczestniczyły w pogadance z leśnikiem na ścieżce edukacyjnej oraz bawiły się przy ognisku.
Wszyscy uczestnicy byli pełni wrażeń i ……już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSCE
W dniu 31.10.2018 odbyła się audycja muzyczna pt. ,,Z wizytą w Wielkopolsce".
Grupa ,,Sówki" oraz ,,Zajączki" wspólnie z Fundacją Wszyscy Tworzymy Sztukę w ciekawy sposób przygotowała wiele informacji związanych z tym regionem. Dzieci wskazywały region na mapie Polski, śpiewały piosenkę o Poznaniu, prezentowały stroje ludowe, zabawy wielkopolskie ,,Szewczyk", ,,Dwóm tańczyć się zachciało" oraz układy taneczne do takich piosenek jak ,,Wiwat", ,,Moja Maryneczka". Podczas audycji dzieci dowiedziały się co w gwarze wielkopolskiej oznaczają takie słówka jak np. ,,dylać", ,,kajter" czy ,,melki". Na zakończenie dzieci przedstawiły legendę o rogalach świętomarcińskich podczas, której został zaprezentowany ten prawdziwy poznański przysmak.


Dzień Drzewa.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

Przedstawienie "Rzepka"

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nasze Panie przygotowały dla nas niespodziankę. Zaprosiły nas do auli Szkoły Podstawowej Nr 14, gdzie zaprezentowały nam przedstawienie na postawie wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka".

20.09.2018 ,,Dzień Przedszkolaka"
Tego dnia część grupy "Sówki" reprezentowała nasze przedszkole podczas uroczystego koncertu pt. ,,Piękna nasza Polska cała" w Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz podczas wesołego przemarszu ulicami Torunia.

Przedstawienie "Rzepka".
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny


Podmenu:
Powrót do treści | Wróć do menu głównego