Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wydarzenia 2019-2020

Archiwum

Logopeda Małgorzata Stupak, zatrudniona w naszym przedszkolu zorganizowała w okresie zamknięcia przedszkola
Przegląd Logopedyczny
pt.
" ZWIERZAKI - BALONIAKI".
Poniżej prezentujemy nadesłane prace.
Gratulujemy wszystkim dzieciom wykonania pięknych prac!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Bardzo dziękujemy za udział w XX edycji "Góry Grosza". Akcję charytatywną prowadziliśmy na terenie przedszkola w grudniu 2019 r.
Dzięki Państwa zaangażowaniu wspólnie udało nam się zebrać prawie 84 kilogramy monet, co pozwoliło nam wesprzeć zbiórkę na rzecz dzieci z domów dziecko kwotą 1216 złotych.


WsteczPlayDalej

Podczas audycji na "Muzyczny spacer po Toruniu" zaprosili nas członkowie Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę: Krzyżak Jarek, Flisak Tomek oraz Piekarz Bogumił, którzy nie tylko śpiewali piosenki o naszym pięknym mieście, ale też przypomnieli nam kilka legend.

WsteczPlayDalej

W styczniu Wiewiórki oraz Żabki zaprosiły nas na wycieczkę w góry. Zaprezentowały nam wiele ciekawostek na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w górach.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. "Piękno wolnego miasta Torunia" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury narodziło i wyróżniło najciekawsze pracę. Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:
I miejsce WIKTORIA WOŹNIAK Szkoła Podstawowa Nr 17,
II miejsce WŁADYSŁAW MŁYNARCZYK Przedszkole Miejskie Nr 11,
III miejsce ZUZANNA ZEMEŁKO Oddział Przedszkolny Przy Szkole Podstawowej Nr 17,

WYRÓŻNIENIA:
ERNEST POKŁADECKI Przedszkole Miejskie Nr 12,
MICHAŁ JANIK Przedszkole Miejskie Nr 12,
WIKTOR HUCZUK Przedszkole Miejskie Nr 2.

WsteczPlayDalej

Dzięki naszym kochanym Rodzicom w naszym przedszkolu z okazji Mikołajek odbył się piękny spektakl teatralny pt. "Pani Mikołajowa". W czasie przedstawienia dowiedzieliśmy się, że żona św. Mikołaja też ma pełne ręce roboty przed świętami i wcale nie odpoczywa.

WsteczPlayDalej

W listopadzie w naszym przedszkolu odbyła się VIII edycja konkursu rodzinnego "Snuj się snuj bajeczko", część literacka pod tytułem "Przyroda w kolorach". Na konkurs napłynęły trzy prace. Pierwsze miejsce zajął Ignacy Klimczak z grupy "Żabki", II - Olaf Jakubowski z grupy "Misie", a III - AntoninaWesołowska z grupy "Mrówki". W dniu 6 grudnia w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie bajki można przeczytać w zakładce "Bajeczki".


Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać wiele podarunków dla podopiecznych Toruńskiego schroniska. Zebraliśmy, miski, zabawki, karmę suchą i mokrą. Koce, ręczniki oraz legowiska. Bardzo dziękujemy za tak aktywne włączenie się w nasza akcję.

WsteczPlayDalej

29 listopada odbyła się kolejna prezentacja ekosystemu przygotowana przez grupę Motylków i Krasnali - tym razem stawu, jeziora i rzeki. Poznaliśmy zwierzęta tam żyjące oraz rosnące rośliny.

WsteczPlayDalej

W naszym przedszkolu odbył się I Turniej "Toruń - moje miasto pachnące piernikami". Patronat nad konkursem objął Prezydent Torunia, Pan Michał Zaleski, a także Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Turniej składał się z dwóch części: konkursu plastycznego i turnieju znajomości toruńskich legend. Zaproszonych zostało 5 przedszkoli: PM 9, PM 18, PM 15, Jacek i Agatka, PM 12.
Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Kokot z GIOPTD, Pani Dyrektor Aneta Ciepła i Wice Dyrektor Pani Beata Stankiewicz.
W II części, dzieci brały udział w licznych konkurencjach dotyczących toruńskich legend.
Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody od sponsorów. Zapraszamy za rok.

WsteczPlayDalej

Natalka i Szymon oraz pani Magda z grupy Sówki reprezentowali nas w III Międzyprzedszkolnych Zabawach Sportowych w Przedszkolu Miejskim Nr 14. Najpierw była wspólna rozgrzewka, następnie dzieci brały udział w różnych konkurencjach. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody.

WsteczPlayDalej


20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji dzieci poznawały prawa oraz dzieci zobaczyły skrótkie inscenizacje przygotowane przez starszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podjęcie tych działań ma na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie w/w praw.


WsteczPlayDalej

24 października po raz kolejny PM nr 12 im. Wł. Szafera we współpracy z ZOLOP w Toruniu oraz oddziałem LOP w Cierpiszewie zorganizowało VII EDYCJĘ TURNIEJU MIĘDZYPRZEDSZKOLNOEGO „Z przyrodą żyj w zgodzie – gramy w zielone. Ekosystemy w czterech porach roku” w Nadleśnictwie Cierpiszewo.

Do udziału w turnieju zaproszono zaprzyjaźnione placówki - PM nr 14, PM nr 9, PM nr 18, Przedszkole Krasnal oraz naszych wychowanków PM nr 12.

Celem naszego spotkania było :

Obserwowanie zjawisk atmosferycznych i zmian zachodzących w przyrodzie związanych z porą roku.
Doskonalenie umiejętności obserwowania i interpretowania ciekawych zjawisk z zakresu edukacji przyrodniczej.
Zaspakajanie naturalnej ciekawości dziecka poprzez zabawy i eksperymenty o charakterze badawczym.

Drużyny z przedszkoli rozwiązywały zadania z zakresu zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych pór roku, wiedzy na temat niektórych ekosystemów takich jak: łąka, morze, jezioro, las, góry. Największym zainteresowaniem wśród uczestników turnieju cieszyły się zadania praktyczne o charakterze badawczym min. łączenia barw - „Tęcza na talerzu” czy zjawisko kohezji czyli siły przyciągania między cząsteczkami w szklance wody. Dobór treści poszczególnych konkurencji miał na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości przyrodnika – obserwatora oraz służył nauce odpowiedzialności za nią i środowisko przyrodnicze.
Na wniosek ZOLOP w Toruniu Nagrody ufundował Prezydent Miasta Torunia.

WsteczPlayDalej

W listopadzie obchodzimy Święto Niepodległości. Dzieci z naszego przedszkola spotkały się, aby odśpiewać piosenki i wysłuchać wierszy patriotycznych. Odwiedziły nas także harcerki z 1. Toruńskiej Drużyny Harcerek "Łąka" im. Gen Marii Wittek "Miry". O godzinie 11.11 włączając się do ogólnopolskiej akcji, odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".

WsteczPlayDalej

Czas spędzony z dzieckiem to ważne chwile w życiu dzieci i rodziców. W naszym przedszkolu zapewniliśmy wszystkim chętnym możliwość aktywnego i kreatywnego spędzenia czasu. W ramach akcji "Popołudnie z dzieckiem" dzieci i rodzice tworzyli cuda z darów jesieni oraz innych materiałów. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i gratulujemy wykonania pięknych prac, które były ozdobą naszego holu.

WsteczPlayDalej

Dzień Drzewa był okazją do przypomnienia wiadomości na temat drzew i wspólnych zabaw na powietrzu.

WsteczPlayDalej

Dzieci z grup 4, 5, 6 - latów wzięły udział w spotkaniu z panem Bartkiem, który zaprosił nas do świata eksperymentów. Tym razem dowiedzieliśmy się co to jest prąd i gdzie mieszka.

WsteczPlayDalej

23 września zawitała do nas Pani Jesień. Z tej okazji robiliśmy róźnego rodzaju przetwory. Kisiliśmy ogórki lub robiliśmy pyszne kompoty. Była super zabawa!

WsteczPlayDalej

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia we wszystkich przedszkolach obchodzony był Ogólopolski Dzień Przedszkolaka. Tak było też i u nas. Były wycieczki i wspólne zabawy. Grupa Krasnale reprezentowała nas na Koncercie "Toruń wczoraj, dziś i jutro".Wszystkim dzieciom życzymy radości i dużo uśmiechu.

WsteczPlayDalej

Każdy przedszkolak, mały i duży wie, że czyste środowisko to ważna sprawa, dlatego aktywnie zaangażowaliśmy się w akcję "Sprzątanie Świata".

Miło nam poinformować, iż grupa Mrówki bierze udział w międzynarodowym projekcie pt. "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".
Koordynatorem projektu jest Joanna Gościnna.
Więcej szczegółów---> klik

Zapraszamy do udziału w konkursie Fotograficznym dla Dzieci i ich Rodziców pt. ,,Piękno wolnego miasta Torunia w obiektywie”.
Więcej informacji ---> klik

W II semestrze roku szkolnego 2018/2019 nasze przedszkole wzięło udział w Międzyprzedszkolnym Projekcie Edukacyjnym z zakresu edukacji patriotyczno-regionalnej "Mapa Przedszkoli nr 12 w Polsce", którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 12 w Pruszkowie.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego