Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wydarzenia 2017-2018

Archiwum

W okresie od 16.10.2017 r. do 30.04.2018 r. w placówkach oświatowych trwał konkurs Prezydenta Miasta Torunia pt. "Zbieramy makulaturę". Łącznie w konkursie wzięło udział 56 placówek. Nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji. Miło nam poinformować, że zajęliśmy II miejsce i zdobyliśmy nagrodę w wysokości 20 000. Dzięki Państwa zaangażowaniu i udziale w zbiórce udało się nam osiągnąć tak świetny wynik.
Indywidualnie, najwięcej makulatury w naszym przedszkolu zebrała Maja z grupy "Sówki".

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wręczenia nagród --->klik

WsteczPlayDalej

Miło nam poinformować, iż Julia z grupy "Biedronek" zajęła I miejsce w kategorii 3-4 latków w V Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "Muzyką Chopina Malowane". Praca została wykonana do utworu Preludium Des-dur op. 28 nr 15. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na stronie Przedszkola Miejskiego Nr 17 ---> klik

W dniach 15 i 18 czerwca mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłej podróży lokomotywą przez świat wierszy Juliana Tuwima. Młodsze grupy m. in. wysłuchały wiersz pt. "Kotek" recytowany przez dzieci z grupy Biedronki oraz wiersz "Zosia Samosia" i "Bambo" czytany przez Panią Katarzynę (mamę Grzesia z grupy "Biedronek"). Na spotkaniu grup starszych Pani Sylwia wcieliła się w postać samego poety, pani Agnieszka odegrała rolę Pana Hilarego a pani Dagna- Zosi Samosi. Jako gość specjalny wystąpiła nasza pani logopeda czytając nam wiersz "Idzie Grześ" a dzieci z grupy "Sówek" pięknie zaśpiewały piosenkę przewodnią akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

10 czerwca Sówki reprezentowały nasze przedszkole podczas XXXVII Przeglądu Folkloru Wiejskiego "En ten toli". Dzieci w tradycyjnych strojach ludowych zaprezentowały zabawę, piosenkę i taniec z Wielkopolski.

W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem ,,Najważniejsza jest rodzina, bo od niej wszystko się zaczyna".
Celem konkursu było:

  • integracja rodzin, promowanie wspólnego spędzania czasu wolnego;
  • propagowanie świadomości wartości rodziny;
  • uświadomienie, że przynależność do rodziny zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zaspokajania potrzeb miłości;
  • kształcenie postawy twórczej i rozwijanie zainteresowań plastycznych;
  • integracja środowisk przedszkolnych.


Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku 4-6 lat, które wykonały przepiękne wizerunki swoich rodzin. Spośród zgłoszonych prac, jury biorąc pod uwagę samodzielność, estetykę pracy oraz dobór ciekawej techniki wyłoniono zwycięzców.


I miejsce - Mateusz Makowski Przedszkole Miejskie nr 12
II miejsce - Julia Kotwicka Przedszkole Miejskie nr 2
III miejsce - Pola Karolewska - Przedszkole Miejskie nr 10
wyróżnienie - Nela Labzenko Przedszkole Miejskie nr 2
wyróżnienie- Zuzanna Żero nr 10
wyróżnienie- Oliwia Zillman Przedszkole Miejskie nr 10


Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!


Paulina z grupy Sówki zajęła drugie miejsce w I Miejskim Konkursie Piosenki Przedszkolnej "Muzyczna Tęcza". Swój występ zaprezentowała również 1 czerwca na scenie Piernikowego Miasteczka. Gratulujemy!

17 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM BIEGU PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu" organizowanym przez Wydawnictwo "Bliżej Przedszkola". Tym samym znaleźliśmy się wśród 50036 biegających przedszkolaków oraz 671 placówek biorących udział w wydarzeniu. Ubiegłoroczny dystans został pobity o 10668 km. W IV edycji pokonano dystans 620 maratonów.
Brawo my!!!

Święto Niezapominajki w przedszkolu było okazją do przypomnienia dzieciom o konieczności ochrony środowiska i dbałości o przyrodę. Mała niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory. Wzięły udział w przygotowanym apelu, podczas którego obejrzały inscenizację "Listy do Ziemi" w wykonaniu dzieci z grupy "Wiewiórki". Wszystkie grupy przedszkolne zostały również obdarowane sadzonkami wdzięcznych niezapominajek, które umieszczone w kącikach przyrody będą przypominać im, jak ważne jest dbanie o przyrodę - o nasz wspólny dom.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Grupa "Krasnale" z okazji obchodów Dnia Patrona zaprosiła kolegów i koleżanki na bajkę pod tytułem "Szafarek - wynalazca super nasionka". Biografia jednego z najwybitniejszych polskich przyrodników profesora Władysława Szafera oraz jego osiągnięcia na rzecz przyrody stały się inspiracją do stworzenia tego przedstawienia.

Aktorzy: dzieci z grupy "Krasnale"
Scenariusz i reżyseria: Natalia Tarnowska, Agnieszka Prędkiewicz
Muzyka: Dagna Oraczewska, Natalia Tarnowska, Agnieszka Prędkiewicz
Montaż muzyczny: Katarzyna Dwojak - Zakrocka
Choreografia: Natalia Tarnowska, Agnieszka Prędkiewicz
Scenografia: Zdzisław Adamowicz - Dziadek Złota Rączka, Artyści Wydziału Sztuk Pięknych Aleksandra Kamińska i Paweł Wiśniewski
Kostiumy: Rodzice dzieci z grupy "Krasnale"

Obchody Święta Patrona były okazją do przypomnienia, że profesor Władysław Szafer był wielkim propagatorem przyrody i jej ochrony. W tym dniu dzieci młodsze wzięły udział w uroczystym apelu. Grupy "Sarenki", "Misie", "Pszczółki', "Biedronki", "Jeżyki" i "Mrówki" uczestniczyły również w ekologicznym pokazie mody. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie niesamowitych kreacji.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

19.04 obchodziliśmy Dzień Ziemi. Młodsze grupy podczas spotkania obejrzały teatrzyk w wykonaniu dzieci z gr. Mrówek, wysłuchały wiersz o ekologii w wykonaniu gr. Biedronek, ale przede wszystkim wszyscy dobrze się bawili przy piosence Majki Jeżowskiej pt. "Moja planeta". Na zakończenie złożyliśmy przyrzeczenie, że będziemy segregować śmieci, dbać o przyrodę i sprawić aby Ziemia była szczęśliwa. Natomiast grupy starsze zaprosiły z tej okazji Honorowego gościa, była nim zaprzyjaźniona z PM 12 pani Maria z LOP'u. Przy tej okazji dzieci obejrzały bajkę przygotowaną przez grupę Krasnali, a na zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie wstąpienia do LOP.


Dzieci z grupy "Motyle" wzięły udział w przeglądzie teatralnym, który odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 13. Nasi reprezentanci przedstawili legendę "O tym jak powstało godło polskie". Było wzniośle, pouczająco i bardzo miło. Gratulujemy udanego występu.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W miesiącu marcu dzieci z grupy "Stokrotki" wzięły udział w konkursie plastycznym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pod hasłem "Bohater potrzebny od zaraz". Dzieci wraz z paniami stworzyły wspólnie pracę plastyczną metodą kolażu oraz nadały bohaterowi imię "Ziemiochronek". 10 kwietnia dotarła do przedszkola radosna nowina, że dzieci zajęły I miejsce spośród 175 nadesłanych do Ośrodka prac. Serdecznie gratulujemy!

W naszym przedszkolu kolejny raz odbył się przegląd piosenki i tańca pod tytułem "Wiosenne rytmy". Każda grupa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę lub taniec. Było radośnie i kolorowo.

WsteczPlayDalej

Miło nam poinformować, iż Nikodem z grupy Jeżyki zajął pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 1 w Toruniu pt. "Toruń moim miastem". Serdecznie gratulujemy!

Dziewczynki z grupy Zajączki uczestniczyły w konkursie "Gratka dla sześciolatka" organizowanym przez Szkołę Niepubliczną ,,GEM". Gratulujemy udanego występu.

Zgodnie z tradycją w dniu 28 marca wszystkie grupy wzięły udział w Śniadaniu Wielkanocnym. Na stole gościły różne smakołyki, było bardzo smacznie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już..." - 21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, było kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Z tej okazji wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem do pobliskiego parku aby pożegnać Panią Zimę i przywitać Panią Wiosnę.


Bartosz B. wziął udział w konkursie recytatorskim pt. ,,Poeci rozśmieszają dzieci". Konkurs został zorganizowany w PM nr1 im Wandy Szuman w Toruniu, dziękujemy za miłe przyjęcie oraz wspaniałą atmosferę.


12 marca odbył się w toruńskim Teatrze Baj Pomorski XV Konkurs Interpretacji Teatralnej dla dzieci i młodzieży. Nasze przedszkole reprezentowali Martyna J. w wierszu J. Brzechwy ,,Kaczka dziwaczka" oraz Bartosz B. w wierszu A. Frączek ,,Dzień Niegrzeczności". Ogromne gratulacje dla naszych zdolnych sześciolatków!

19.03. odbyła 11 Zimowa Toruńska Olimpiada Przedszkolaków. Nasi wspaniali młodzi sportowcy zmagali się z ośmioma innymi przedszkolami, dzielnie przebrnęli przez siedem konkurencji i tym samym zdobyli zaszczytne drugie miejsce oraz srebrny medal i puchar. Wielkie brawa!

WsteczPlayDalej

TURLANE OPOWIEŚCI

Z przyjemnością informujemy, że Przedszkolny konkurs plastyczny "Turlane opowieści" został rozstrzygnięty. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Oto lista laureatów:
I miejsce: Filip Zieliński grupa "Muchomorki"
II miejsce; Paulina Olszewska grupa "Krasnale"
III miejsce: Oliwier Witkowski grupa "Muchomorki"
Wyróżnienia:
" Adam Połowniak grupa "Sówki"
" Aleksander Gardzielewski grupa "Zajączki"
" Nina Gardzielewska grupa "Sarenki"
" Kacper Pełka grupa "Kreciki"

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił. w konkursie.


WsteczPlayDalej

Zakończyliśmy akcję "Odblaski dla dzieci z Ghany". Dzięki Państwa pomocy udało nam się zebrać bardzo dużo odblasków , a także kamizelek odblaskowych. Dzieci z "Biedronek" wykonały dla afrykańskich dzieci pocztówkę z naszego miasta. Bardzo dziękujemy za pomoc!

Amelia, Julia i Lena z grupy "Mrówki" reprezentowały nasze przedszkole w XVIII edycji przeglądu "Scena Piosenki i Poezji". Przegląd odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 15 im. Czesława Janczarskiego w Toruniu. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. "Wiosenna Cha-Cha". Gratulujemy udanego występu.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Dzieci 5 i 6 letnie z zainteresowaniem i z zaangażowaniem wysłuchały, prelekcji ,,Jestem bezpieczny podczas zimy". Brały aktywny udział w ćwiczeniach w jaki sposób należy udzielać pomocy w nagłych przypadkach, poznawały strój Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każde dziecko otrzymało w prezencie odbitkę linii papilarnych swojego palca od przedstawicieli z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z akwenów i zbiorników wodnych podczas zimy

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Już po raz drugi w naszym przedszkolu gościła Wojskowa Orkiestra. Podczas koncertu zaprezentowała dla wszystkich dzieci z grup 5 i 6 letnich kolędy i pieśni patriotyczne. Serdecznie dziękujemy tacie Lenki M. z grupy ,,Zajączki", Panu Robertowi, który przyczynił się do zorganizowania tego odświętnego koncertu.
Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Turnieju Przyrodniczym "Z przyrodą żyj w zgodzie", którego V już edycja odbyła się na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo

WsteczPlayDalej

Na przełomie listopada i grudnia w naszym przedszkolu odbywały się warsztaty dla rodziców pt. "Bez klapsa czyli jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice".
6 spotkań (trwających 2 godzinny) prowadzone były przez panie pracujące w Poradni Psychologiczno- pedagogicznej przy ul. ul.Kosynierów Kościuszkowskich 6.
Rodzice mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń , spostrzeżeń dotyczących wychowania dzieci, a także przećwiczyć techniki reagowania w konstruktywny sposób na zachowania akceptowane i nieakceptowane swoich dzieci. Po tych spotkaniach niektórzy rodzice podzielili się swoimi spostrzeżeniami co do przydatności takich spotkań i warsztatów:

Refleksje rodziców:
...........Warsztaty uświadomiły mi, że rodzic musi panować nad swoimi emocjami i zachowanie dziecka w dużej mierze zależy od zachowania rodzica............
...........Zajęcia wartościowe, pomagają rodzicom poznanie ciekawych metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach z dziećmi.............

Z pewnością warto wziąć udział w w/w warsztatch, jeżeli chce się być rodzicem , który mądrze i z miłością wychowuje swoje dzieci.

Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany wzięciem udziału w w/w warsztatch proszę o zgłoszenie swojej gotowości do nauczyciela grupy. Jeżeli okaże się , że zainteresowanie jest duże postaramy się zorganizować cykl spotkań jak najszybciej. Na prawdę WARTO!!!


WsteczPlayDalej

Było mam bardzo przyjemnie i miło gościć w naszych progach na przedstawieniu z cyklu "Spotkanie z Cecylką Knedelek- Na tropie Mikołaja, czyli co ma piernik do buraka" uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 14 pod opieką Pani Magdaleny i Karoliny. Czujemy się wyjątkowo docenione za co bardzo serdecznie dziękujemy.

10 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, podczas którego dzieci poznały symbole narodowe, usłyszały pieśni i wiersze patriotyczne.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W naszym przedszkolu odbył się między przedszkolny konkurs plastyczny "Godło Polski". Pierwsze miejsce zajęła dziewczynka z Przedszkola Miejskiego Nr 12, drugie dziewczynka z Przedszkola Miejskiego Nr 4, a trzecie chłopiec z Przedszkola Miejskiego Nr 11. Wszystkim dzieciom i opiekunom dziękujemy i gratulujemy.

20 września 2017 r. już po raz trzeci obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły impreza przebiegała pod hasłem ,,Z biegiem Wisły". Dzieci z naszego Przedszkola z grupy: Wiewiórek i z Zajączków wystąpiły w uroczystym koncercie ,,O czym szemrze Wisła" i zaprezentowały montaż słowno - muzyczny z wykorzystaniem instrumentu dętego, na którym grał Tata Lenki M. z grupy Zajączki. Po występach, kolorowy korowód z niebieskimi balonami przedszkolaków, przemaszerował od placu św. Katarzyny do pomnika Mikołaja Kopernika. Podczas przemarszu Pan Robert grał na trąbce znane dzieciom, piosenki przedszkolne.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Audycja muzyczna - Na góralską nutę!

10 października odbyła się już V edycja turnieju przyrodniczego "Żyj z przyrodą w zgodzie – gramy w zielone", który już na stałe wpisał się do kalendarza naszego przedszkola. W tym roku skorzystaliśmy z gościnności Nadleśnictwa Cierpiszewo. Jak zwykle zaprosiliśmy do wspólnej zabawy toruńskie przedszkola i szkoły. Otoczenie lasu, informacje uzyskane od podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej sprawiły, że uczestnicy z zapałem wykonywali konkursowe zadania i dzielili się swoja wiedzą przyrodniczą. Nagrody dla uczestników na wniosek Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody ufundował Prezydent Miasta Torunia Był też przepyszny tort urodzinowy i pieczone kiełbaski na ognisku.


Może za rok powrócimy tam znów………

WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego