Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Relacje z wydarzeń

Wydarzenia

WsteczPlayDalej

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Dzieci 5 i 6 letnie z zainteresowaniem i z zaangażowaniem wysłuchały, prelekcji ,,Jestem bezpieczny podczas zimy". Brały aktywny udział w ćwiczeniach w jaki sposób należy udzielać pomocy w nagłych przypadkach, poznawały strój Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Każde dziecko otrzymało w prezencie odbitkę linii papilarnych swojego palca od przedstawicieli z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z akwenów i zbiorników wodnych podczas zimy

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Już po raz drugi w naszym przedszkolu gościła Wojskowa Orkiestra. Podczas koncertu zaprezentowała dla wszystkich dzieci z grup 5 i 6 letnich kolędy i pieśni patriotyczne. Serdecznie dziękujemy tacie Lenki M. z grupy ,,Zajączki", Panu Robertowi, który przyczynił się do zorganizowania tego odświętnego koncertu.
Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Turnieju Przyrodniczym "Z przyrodą żyj w zgodzie", którego V już edycja odbyła się na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo

WsteczPlayDalej

Na przełomie listopada i grudnia w naszym przedszkolu odbywały się warsztaty dla rodziców pt. "Bez klapsa czyli jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice".
6 spotkań (trwających 2 godzinny) prowadzone były przez panie pracujące w Poradni Psychologiczno- pedagogicznej przy ul. ul.Kosynierów Kościuszkowskich 6.
Rodzice mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń , spostrzeżeń dotyczących wychowania dzieci, a także przećwiczyć techniki reagowania w konstruktywny sposób na zachowania akceptowane i nieakceptowane swoich dzieci. Po tych spotkaniach niektórzy rodzice podzielili się swoimi spostrzeżeniami co do przydatności takich spotkań i warsztatów:

Refleksje rodziców:
...........Warsztaty uświadomiły mi, że rodzic musi panować nad swoimi emocjami i zachowanie dziecka w dużej mierze zależy od zachowania rodzica............
...........Zajęcia wartościowe, pomagają rodzicom poznanie ciekawych metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach z dziećmi.............

Z pewnością warto wziąć udział w w/w warsztatch, jeżeli chce się być rodzicem , który mądrze i z miłością wychowuje swoje dzieci.

Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany wzięciem udziału w w/w warsztatch proszę o zgłoszenie swojej gotowości do nauczyciela grupy. Jeżeli okaże się , że zainteresowanie jest duże postaramy się zorganizować cykl spotkań jak najszybciej. Na prawdę WARTO!!!


WsteczPlayDalej

Było mam bardzo przyjemnie i miło gościć w naszych progach na przedstawieniu z cyklu "Spotkanie z Cecylką Knedelek- Na tropie Mikołaja, czyli co ma piernik do buraka" uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 14 pod opieką Pani Magdaleny i Karoliny. Czujemy się wyjątkowo docenione za co bardzo serdecznie dziękujemy.

10 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, podczas którego dzieci poznały symbole narodowe, usłyszały pieśni i wiersze patriotyczne.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W naszym przedszkolu odbył się między przedszkolny konkurs plastyczny "Godło Polski". Pierwsze miejsce zajęła dziewczynka z Przedszkola Miejskiego Nr 12, drugie dziewczynka z Przedszkola Miejskiego Nr 4, a trzecie chłopiec z Przedszkola Miejskiego Nr 11. Wszystkim dzieciom i opiekunom dziękujemy i gratulujemy.

20 września 2017 r. już po raz trzeci obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" W związku z obchodami Roku Rzeki Wisły impreza przebiegała pod hasłem ,,Z biegiem Wisły". Dzieci z naszego Przedszkola z grupy: Wiewiórek i z Zajączków wystąpiły w uroczystym koncercie ,,O czym szemrze Wisła" i zaprezentowały montaż słowno - muzyczny z wykorzystaniem instrumentu dętego, na którym grał Tata Lenki M. z grupy Zajączki. Po występach, kolorowy korowód z niebieskimi balonami przedszkolaków, przemaszerował od placu św. Katarzyny do pomnika Mikołaja Kopernika. Podczas przemarszu Pan Robert grał na trąbce znane dzieciom, piosenki przedszkolne.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Audycja muzyczna - Na góralską nutę!

10 października odbyła się już V edycja turnieju przyrodniczego "Żyj z przyrodą w zgodzie – gramy w zielone", który już na stałe wpisał się do kalendarza naszego przedszkola. W tym roku skorzystaliśmy z gościnności Nadleśnictwa Cierpiszewo. Jak zwykle zaprosiliśmy do wspólnej zabawy toruńskie przedszkola i szkoły. Otoczenie lasu, informacje uzyskane od podczas spaceru po ścieżce edukacyjnej sprawiły, że uczestnicy z zapałem wykonywali konkursowe zadania i dzielili się swoja wiedzą przyrodniczą. Nagrody dla uczestników na wniosek Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody ufundował Prezydent Miasta Torunia Był też przepyszny tort urodzinowy i pieczone kiełbaski na ognisku.


Może za rok powrócimy tam znów………

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedziec | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny


Podmenu:
Powrót do treści | Wróć do menu głównego