Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Sówki

Nasze grupy

Grupa "Sówki"

nauczyciele:
Justyna Sowińska
Magdalena Wąsewicz

konsultacje: wtorek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK:

  • Język angielski 10:15 - 10:45
  • Religia 12:00 - 12:30
  • Zajęcia gimnastyczne 14:15 - 14:45


WTOREK:

  • Rytmika 13:30 - 14:00


ŚRODA:

  • Religia 11:30 - 12:00
  • Zajęcia taneczne 13:30 - 14:00


PIĄTEK:

  • Język angielski 09:15 - 9:45
  • Zabawy z piłką 12:30 - 13:00


LUTY

DOM ESKENÓW
W dniu 11.02.2020 r. odwiedziliśmy Muzeum Historii Torunia, czyli Dom Eskenów. Dowiedzieliśmy sie, jak zmianiały się budowle na przestrzeni wieków w naszym mieście, a także obejrzeliśmy wybrane zgromadzone w Muzeum eksponaty.

TORUŃ MOJE MIASTO
Podczas audycji na "Muzyczny spacer po Toruniu" zaprosili nas członkowie Fundacji Wszyscy Tworzymy Sztukę: Krzyżak Jarek, Flisak Tomek oraz Piekarz Bogumił, którzy nie tylko śpiewali piosenki o naszym pięknym mieście, ale też przypomnieli nam kilka legend.

EKSPERYMENTY PANA BARTKA
Kolejne spotkanie z panem Bartkiem i ciekawe eksperymenty - tym razem poznaliśmy wybuchowe mikstury.

DWÓR ARTUSA Poznaliśmy legendę związaną ze św. Jerzym i smoku, zwiedziliśmy cały Dwór Artusa i uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych.

BAWIMY SIĘ I UCZYMY

Nauka może być świetną zabawą...

Dom Eskenów.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ

MUZYKA ŚWIATA
Podczas spotkania z panem Arkiem poznaliśmy kilka ciekawych instrumentów z różnych stron świata.

BEZPIECZNE FERIE
Pani Policjantka wyjaśniła nam, jak bezpiecznie bawić się podczas zbliżających się ferii. Dziękujemy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dzień Babci i Dziadka był dla nas okazją, aby pokazać, jak bardzo kochamy naszych najbliższych. Specjalnie dla nich przedstawiliśmy Jasełka, były również wierszyki i piosenki o Babci i Dziadku. Dziękujemy, że nas odwiedziliście . Kochamy Was.

Muzyka świata.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

LIST DO MIKOŁAJA

Grudzień to czas oczekiwania na Świętego Mikołaja. My też czekamy i przygotowujemy listy z wymarzonymi prezentami.

BARBÓRKA

W dniu 04.12.2019 r. tradycyjnie świętuje się Barbórkę. Z tej okazji Pan Janusz, który kiedyś pracował w kopalni opowiedział nam o ciężkiej pracy górnika. Dziękujemy.

KODOWANIE NA DYWANIE
Kodowanie to nie tylko nauka, ale też super zabawa. O to nasz obrazek.

MIKOŁAJKI
Z okazji Mikołajek Pani przygotowała dla nas różne mikołajkowe zadania, które musieliśmy wspólnie rozwiązać. Wesoło bawiliśmy się też przy muzyce. Dziękujemy również Mikołajowi, który odwiedził nas w nocy.

PANI MIKOŁAJOWA
Podczas przedstawienia dowiedzieliśmy się, że w okresie świątecznym nie tylko Mikołaj pracuje bardzo ciężko.

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI
Pieczemy pierniki z rodzicami i dziadkami.

WESOŁE ZABAWY
Zabawy z "Twórczą Chatą".

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie odbyło się w naszej grupie świąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci z w specjalnie przygotowanych przez rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie wraz z rodzicami udały się do swojej sali, gdzie odwiedził nas Mikołaj oraz odbył się słodki poczęstunek.

WITAMY ZIMĘ
Chcociaż za oknem nie widać zimy, u nas w sali zawitała. Wesoło bawiliśmy się śnieżkami, a nawet ulepiliśmy bałwana. Pani Zimo czekamy na Panią.

List do Mikołaja.
WsteczPlayDalej

LISTOPAD

TURNIEJ "ZIELONO MI"

Marianka i Stefan uczestniczyli w Turnieju organizowanym przez nasze przedszkole "Zielono mi". Było dużo ciekawych konkurencji. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.

LUBIMY SIĘ UCZYĆ

Uczymy się poprzez zabawę.

WSPÓLNE ZABAWY
W przedszkolu jest bardzo fajnie.....

SMERFOWE MIKSTURY
Kolejne spotkanie z Panem Bartkiem było okazją do zabaw z miksturami.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości było okazją do przeglądu piosenek i wierszy patriotycznych.
W tym roku odwiedziły nas także harcerki z 1. Toruńskiej Drużyny harcerek "Łąka" im. Gen Marii Wittek "Miry". Opowiedziały nam o swoim mundurze, zaśpiewały kilka piosenek patriotycznych. Wspólnie świetnie się bawiliśmy. O 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski.

DZIEŃ PRAW DZIECKA
W dniu 20 listopada obchodziliśmy 30 rocznicę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. Przez cały tydzień uczyliśmy sie o prawach dziecka, a w tym szczególnym dniu odwiedziliśmy grupę Mrówki i przedstawiliśmy im krótką inscenizacę o naszych prawach. Bawiliśmy się również wspólnie przy muzyce.

FINANSOWY ELEMENTARZ
Wzięlismy udział w zajęciach o pieniaądzach i ich oszczędzaniu.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Wesoło bawiliśmy się naszą ulubioną zabawką.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Odwiedziła nas babcia Tosi pani Małgosia i przeczytała nam opowiadanie o "Króliczku Piotrusiu". Dziękujemy!

GIMNASTYKA DLA PANI I SMYKA
Natalka i Szymon oraz pani Magda reprezentowali nas w III Międzyprzedszkolnych Zabawach Sportowych w Przedszkolu Miejskim Nr 14. najpierw była wspólna rozgrzewka, następnie dzieci brały udział w różnych konkurencjach. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i nagrody.

Lubimy się uczyć.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

UCZYMY SIĘ WIERSZY

Uczymy się wierszy, a przy okazji prezentujemy swoje talenty aktorskie
.

DARY JESIENI
Korale dla mamy z jarzębiny, które zrobiliśmy samodzielnie.

DZIEŃ DRZEWA

Dzień Drzewa był dla nas okazją do zabaw badawczych. Oglądaliśmy korę drzew poprzez lupy, podziwialiśmy koronę drzew w lusterkach. Następnie odbijaliśmy strukturę kory na kartce papieru oraz czerpaliśmy energię z drzew, podczas przytulania się do nich. Było super.

W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW
Pan Bartek opowiedział nam co to jest prąd, a także skąd bierze się energia. Bardzo chętnie braliśmy udział w różnych doświadczeniach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie…

W STARYM KINIE
Dzięki Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej przenieśliśmy się w czasie do starego kina. Pani Lena pokazała nam, jak grą aktorską można przedstawić różne emocje i czynności. Sami mieliśmy również okazję wcielić się w niemych aktorów. W czasie koncertu towarzyszyła nam muzyka z dawnych filmów.

JAK SIĘ NIE ZGUBIĆ?
Pani ze Straży Miejskiej przypomniała nam, jak ważna jest znajomość własnego adresu zamieszkania, a także komu wolno udzielać tego typu informacji. Dziękujemy za spotkanie.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
Obejrzeliśmy przedsztawienie w wykonaniu teatru Magmowcy. Marianka i Krzysiu wcielili się w role aktorów i pomagali w czasie przedstawienia.

ZAJĘCIA DLA RODZICÓW
W czasie zajęć przyszli do nas rodzice, żeby zobaczyć jak się uczymy. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy sowy. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie.

W LESIE I PARKU
W dniu 31 października przedstawiliśmy dzieciom z innych grup przedszkolnych wiedzę na temat ekosystemów, jakimi są las i park. Wyrecytowaliśmy wiersze pt "Tajemnice lasu" i "W parku", zatańczyliśmy do piosenki "Tańcowała jesień". W spotkaniu wziął również udział Pan Karol pracownik Wydziału Biologii i Weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na zakończenie wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
W październiku odwiedziła nas również siostra Julki Barczak - Wiktoria, która przeczyta nam bajkę pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Serdecznie dziękujemy.

ZDROWE JEDZENIE
Pod koniec października odwiedziła nas pani Kasia, mama Kornelki. Przekazała nam wiele ciekawych informacji o zdrowym jedzeni. Sami zrobiliśmy kule z bananów. Wszystkim bardzo smakowało, talerze były puste.

Uczymy sie wierszy.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ


ŻEGNAJCIE WAKACJE...
Wakacyjne podróże już za nami. My jednak się nie martwimy, bo w przedszkolu miło spędzamy czas na wspólnych zabawach.

STRAŻ POŻARNA
W dniu 11 września pojechaliśmy na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3, mieszczącej się przy ulicy Olsztyńskiej. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, na których poznaliśmy przyczyny pożarów, sposoby zapobiegania im, podstawowe zasady pierwszej pomocy oraz mogliśmy poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie zwiedziliśmy garaż, w którym zgromadzone są różne samochody oraz poznaliśmy ich wyposażenie.

ZDROWIE NA TALERZU
Już wiemy, że II śniadanie może być nie tylko smaczne, ale też zdrowe. W dniu 19 września przygotowaliśmy kanapkowe bomby witaminowe. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie składników.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 19 września przyłączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata. chcemy, aby nasza planeta była czysta i piękna. Prosimy więc wszystkich: dbajmy o porządek wokół nas.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Nasze wspólne święto było okazją do wspólnych, wesołych zabaw w naszej sali. Najpierw przenieśliśmy się do krainy marzeń, a jak wiemy marzenia się spełniają więc puściliśmy wodzę fantazji. Później bawiliśmy się przy muzyce.

JESIENNE PRZETWORY
Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z dojrzewających w sadach i ogrodach owoców i warzyw. Podczas realizacji tematu "Jesień w ogrodzie i sadzie", uczyliśmy się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, zwłaszcza tych z domowych zapasów. Ciekawym doświadczeniem dla nas było kiszenie ogórków. Dziękujemy mamie Amelki, pani Helsztajn za zaprezentowanie nam sposobu przygotowania ogórków do kiszenia oraz pomoc w przygotowaniu naszych własnych przetworów.

MALI AKTORZY
Uczymy się wierszy, a przy okazji prezentujemy swoje talenty aktorskie.

Żegnajcie wakacje...
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego