Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Sówki

Nasze grupy

Grupa "Sówki"

nauczyciele: Agnieszka Janecka, Sylwia Rycharska

konsultacje - czwartek 15.30 - 16.00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
12.00 - 12.30 j. angielski
13.45 - 14.15 szachy
14.30 - 15.30 basen

wtorek
11.00 - 11.30 j. angielski
12.00 - 12.30 religia
12.30 - 13.00 zabawy z piłką

środa
11.00 - 11.30 religia

czwartek
12.00 - 12.30 j. angielski

piątek
11.00 - 11.30 rytmika

20 czerwca wybraliśmy się do kina na film "Odlotowy nielot". Była to świetna przygoda. Dziękujemy tacie Pawełka za pomoc w zorganizowaniu tej atrakcji.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

25 maja wzięliśmy udział w rozgrywkach piłkarskich. Dzieci dały z siebie wszystko i świetnie się bawiły.

Mamo Tato coś Wam dam!
Małe serce, które mam!
A w tym sercu róży kwiat.
Mamo, Tato żyjcie nam 100 LAT!!!

- w dniu 24 maja obchodziliśmy Uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Mamy I Taty.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17 maja Sówki wraz z większością kolegów i koleżanek z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Każdy przedszkolak pokonał dwa okrążenia boiska co w sumie dało nam przedszkolny dystans 78000 m! a tym samym przyczyniliśmy się do pobicia ubiegłorocznego dystansu. Serdecznie dziękujemy mamie Antosi, która jako trener personalny wsparła nas w tym przedsięwzięciu i poprowadziła rozgrzewkę i ćwiczenia rozciągające.

16 maja wzięliśmy udział w zajęciach w Ogrodzie Zoobotanicznym na temat "Rekordziści świata zwierząt" - poznaliśmy przykłady zwierząt będących rekordzistami w różnych dziedzinach np. długowieczności, szybkości czy zwinności. Świętowaliśmy również imieniny naszego kolegi - Adama. Nie zabrakło także czasu na małą przekąskę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

25 kwietnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej nt. "Jak bezpiecznie bawić się z psem?".

4 kwietnia Sówki wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Spacerkiem po Toruniu". Dzieci utrwaliły znajomość toruńskich legend oraz śpiewały piosenki o naszym mieście, poznały też budowę skrzypiec, na których wygrywał legendarny Flisak.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zajęcia z panem Adrianem - bardzo je lubimy!!!!!10 kwietnia wzięliśmy udział w zajęciach pt. "Sekretne życie ptaków", które poprowadził Pan Łukasz Kubacki. Poznaliśmy zwyczaje wybranych ptaków tj. skowronki, sowy, dzięcioły, żurawie, bociany, kaczki, kosy. Słuchaliśmy śpiewu tych ptaków. Podziwialiśmy pióra, oglądaliśmy gniazda ptasie, budki lęgowe drewniane i wiklinowe,a także mieliśmy możliwość zobaczenia, jak wygląda strój maskujący służący do podglądania ptaków w ich naturalnym środowisku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6 kwietnia wzięliśmy udział w "Wiosennych rytmach". To coroczne wydarzenie w naszym przedszkolu witające wiosnę. Sówki wcieliły się w rolę myszek i zaprezentowaly taniec ze wstążkami oraz piosenkę pt. "Idzie kot". Wszyscy świetnie się bawili.

22 marca pojechaliśmy na BARBARKĘ aby poznać oznaki wiosny w lesie. W zimowej scenerii oglądaliśmy dziuplę dzięcioła, tropy zająca i hotel dla owadów a w przytulnej salce leśniczówki wykonaliśmy kwiatowe zakładki do książek.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej


21 marca powitaliśmy wiosnę.

20 marca odwiedziliśmy piekarnię Polkorn - poznaliśmy pracę piekarza, zobaczyliśmy, jak powstaje pyszny chleb i bułeczki i troszeczkę podjedliśmy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

15 marca Sówki miały spotkanie z panem Januszem, przedszkolnym konserwatorem, który niegdyś był górnikiem. Pan Janusz opowiedział dzieciom o tym jak powstał węgiel oraz przybliżył pracę górnika. Było bardzo ciekawie.

7 marca udaliśmy się do Planetarium na seans "Cudowna podróż".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

8 lutego Sówki wraz z koleżankami i kolegami z grupy "Żabki" i "Motylki" bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, nie brakło też ciekawych konkursów. Było świetnie!

Luty rozpoczęliśmy spotkaniem z przedstawicielami WOPR. Dzieci dowiedziały się, jak się zachować podczas załamania lodu oraz utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu;cwiczyły też postępowanie podczas urazów. Na koniec każde dziecko otrzymało ciekawą kolorowankę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

31 stycznia wybraliśmy się do Teatru Lalek ZACZAROWANY ŚWIAT na przedstawienie pt. "O rybaku i smoku niemytym". Było bardzo zabawnie a nasza Weronika zostala nawet poproszona na scenę by wcielić się w rolę rybki.

30 stycznia Sówki wzięły udział w koncercie oriestry wojskowej. Dzieci ochoczo śpiewały kolędy. Była to też okazja do poznania instrumentów dentych.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Przedstawienie "Zaczarowany ołówek".

Babciu i Dziadku w dniu waszego święta,
życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.
Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie.
Smutno by było bez was na świecie...

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

"Pada śnieżek biały,
już go po kolana.
Lepią dzieci razem
śmiesznego bałwana..."
(fragm. wiersza I.Suchorzewskiej)

11 stycznia odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, gdzie zapoznaliśmy się z wybranymi legendami naszego miasta a także mogliśmy wcielić się w role i zagrać scenki z pradawnych opowieści.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

3 stycznia Sówki uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej. Dzieci poznały charakterystyczne elementy ubioru strażnika i poznały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Pani strażniczka pokazała też dzieciom kilka sposobów na rozgrzewkę w mroźny dzień:)

21 grudnia u Sówek odbył się tradycyjny "opłatek". Dzieci złożyły sobie życzenia a przy świątecznym stole dekorowały pierniki.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

20 grudnia Sówki zaprezentowały rodzicom inscenizację pt. "Pomocnicy Świetego Mikołaja". Nie zabrakło też prawdziwego Mikołaja z prezentami.

14 grudnia wzięliśmy udział w zajęciach w bibliotece przy ulicy Okólnej.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

11 grudnia oglądaliśmy przedstawienie pt."O bombce co z choinki spadła".

Nasze spotkanie z "nietypowym" Świętym Mikołajem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6 grudnia był wyjątkowy dla Sówek nie tylko na obchodzone Mikołajki i upominki z nimi związane. Tego dnia wyjątkową niespodziankę dzieciom sprawili rodzice- wystąpili w inscenizacji "Rzepki". Radości dzieci nie było końca!

5 grudnia Sówki wybrały się do Piernikowej Chaty na warsztaty wypiekania pierników. Była to też świetna okazja do wspólnych zdjęć w świątecznym klimacie:)

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

23 listopada "Sówki" wzięły udział w pogadance na temat ekologii. Dzieci poznały znaczenie segregowania śmieci dla środowiska a w mobilnym laboratorium oglądały makietę spalarni odpadów i przez mikroskop oglądały budowę puchy. Edukacja ekologiczna to ważny element ochrony środowiska.

14 listopada odwiedziliśmy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego gdzie poprzez udział w prelekcji i zabawie utrwalaliśmy nasze wiadomości na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

10 listopada odbył się w naszym przedszkolu apel z okazji Święta Niepodległości.

8 listopada "Sówki"miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych w pizzerii. Dzieci poznały historię pizzy, obserwowały wyrób ciasta i komponowały danie ze swoich ulubionych składników. Na koniec oczywiście nastąpiła kulinarna uczta:) Było smacznie i wesoło.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

3 listopada wybralismy się na zajęcia edukacyjne do Schroniska dla bezdomnych zwierząt "Mam psa i co dalej". Dziękujemy rodzicom za dostarczenie karmy dla zwierząt, którą dostarczyliśmy do schroniska.

Jesienne porządki z teatrem MAGMA.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

26 października gościliśmy w naszej sali mamę Wiktora, która przeczytała nam niezwykle pouczające opowiadanie pt. "Tupcio Chrupcio - nie umiem przegrywać" oraz wiersze Jana Brzechwy. Zainspirowani wierszem "Stonoga" stworzyliśmy swoją własną - z liści.

Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego