Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Sówki

Nasze grupy

Grupa "Sówki"

nauczyciele: Agnieszka Janecka, Natalia Tarnowska

konsultacje: czwartek 15:45 – 16:15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek:
10:15 – 10:45 j. angielski
13:00 – 13:30 Szkoła pamięci
wtorek:
14:45 – 15:30 basen
środa:
13:30 – 14:00 j. ang. dod.
czwartek:
13:00 – 13:30 rytmika
piątek:
08:30 – 09:00 j. angielski
13:30 – 14:00 zabawy z piłką

LUTY

BAL KARNAWAŁOWY
6 lutego wspólnie z dziećmi z grup "Wiewiórki" i "Biedronki" bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Piękne przebrania, wesołe zabawy i tańce sprawiły, że było to dla nas niezapomniane wydarzenie!!


OŚRODEK CZYTELNICTWA CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
19 lutego udaliśmy się do Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych. Dzieci starały się wyjaśniać czym według nich jest niepełnosprawność. Oglądały książki pisane pismem Brajla oraz wiele innych rodzajów książek również dla dzieci. Nauczyły się jak w języku migowym mówimy ,,dzień dobry" oraz ,,do widzenia". Każde dziecko otrzymało pierwszą literę swojego imienia pisaną pismem Brajla. W bibliotece dzieci podziwiały galerie obrazów zatytułowaną ,,Zaczarowany Świat Tymoteusza". A podczas spaceru ulicami Starego Miasta dzieci wypatrywały rzeźb, pomników i podziwiały piękno toruńskiej architektury.

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
26 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych pt. "Zwierzaki - fakturaki" w Centrum Sztuki Współczesnej. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z pojęciem faktury – bezpośrednio doświadczając jej różnorodności, badają tajemnicze wnętrza „pudełek zmysłów” a także eksperymentując z fakturami materiałów, tworząc wielkoformatowe przedstawienia zwierząt.

SPOTKANIE Z PANIĄ JUSTYNĄ
W lutym gościliśmy również mamę Nikoli - Panią Justynę, której serdecznie dziękujemy za to, że poświęciła swój czas i opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Dzieci dowiedziały się czym jest spedycja, w jaki sposób leki trafią do aptek czy szpitali, jaki kask przeznaczony jest dla kierownika, w jakich kamizelkach chodzą osoby, które się uczą. Największa radość sprawiło dzieciom przymierzanie przyniesionych przez Panią Justynę rekwizytów. Po zakończonej pogadance odbyła się wspólna zabawa, a dzieci zaprezentowały piosenkę pt. ,,W filharmonii" graną na instrumentach. Brawo dla aktywnych rodziców!

Bal karnawałowy.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

MŁYN WIEDZY
6 grudnia odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Mieliśmy tam możliwość zwiedzenia z edukatorem dwóch wystaw: "Rzeka" i "PrzeŻycie" oraz uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych pt: "Poznajemy pojazdy do wesołej jazdy".

PIECZENIE PIERNIKÓW Z RODZICAMI
Zapach, gwar, śmiech i kolędy w tle to stałe elementy towarzyszące wydarzeniu jakim jest pieczenie pierników wraz z rodzicami. Czas płynie ale miłe wspomnienia wspólnie spędzonego czasu pozostaną na lata. Dziękujemy aktywnym mamom za cierpliwość i zaangażowanie!

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE
W tym roku dzieci z grupy Sówki przygotowały przedstawienie pt. ,,Święta Bożego Narodzenia obchodzone na Kujawach. Dawniej i dziś." Zebrani goście mogli podziwiać przepiękną grę małych aktorów, śpiew, muzykę oraz interpretację ruchową. Prawdziwym zaskoczeniem było dla wszystkich przybycie Świętego Mikołaja. Ten dzień sprawił, że chyba każdy poczuł magię świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu scenografii do przedstawienia!

Młyn Wiedzy.
WsteczPlayDalej


LISTOPAD

POZNAJEMY ZAWODY
W listopadzie gościliśmy w naszej grupie tatę Mai W., który z zawodu jest żołnierzem. Opowiedział nam o swojej pracy, pokazał elementy osprzętu żołnierza a dzieci zadawały mu wiele pytań. Nie obyło się także bez musztry, która dostarczyła dzieciom wiele radości.
Odwiedziła nas także mama Natalki, która z zawodu jest geodetą. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że jednym z jej zadań jest sporządzanie map, poznały przykładowe oznakowania na mapie, uczyły się rysować obrazki w skali i wspólnie stworzyły mapę naszego najbliższego otoczenia.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!!!!ŚWIAT CHEMII

W dniu 6 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach w Centrum Chemii w Małej Skali. Dzięki warsztatom poznaliśmy zawód chemika oraz braliśmy udział
w pokazach i wykonywaniu prostych eksperymentów chemicznych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Zajęcia bardzo nam się podobały.

POKAZ MODY "BIAŁO - CZERWONI"
W ramach projektu Piękna Nasza Polska cała, w którym uczestniczy nasza grupa zorganizowała 8 listopada pokaz mody. Dzieci przy współpracy z rodzicami wykonały stroje, które dosłownie zachwyciły gości obecnych na pokazie. Rzecz jasna dominowały barwy biało - czerwone.Serdeczne dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział oraz kreatywność!

APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. W tym dniu dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki patriotyczne opowiadające o historii Polski, tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.


Świat chemii.
WsteczPlayDalej


PAŹDZIERNIK

02.10.2018 Zajęcia edukacyjne w Ratuszu Staromiejskim

Podczas zajęć w Muzeum Okręgowym Ratusza Staromiejskiego dzieci dowiadywały się czym jest witraż, z jakich surowców powstaje szkło. Podziwiały zachowane piękne gotyckie witraże, rozmawiały na temat tego w jaki sposób powstaje witraż, słuchały opowieści na temat dawnych zawodów takich jak kupiec, witrażownik. Same również stworzyły bajecznie kolorowe, jesienne ,,witrażowe kolorowanki".

Z wizytą w Wielkopolsce
W dniu 31.10.2018 odbyła się audycja muzyczna pt. ,,Z wizytą w Wielkopolsce".
Nasza grupa oraz ,,Zajączki" wspólnie z Fundacją Wszyscy Tworzymy Sztukę w ciekawy sposób przyedstawiła wiele informacji związanych z tym regionem.

PROJEKT "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

W pierwszym półroczu roku przedszkolnego 2018/2019 nasza grupa bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski

Zajęcia edukacyjne w Ratuszu Staromiejskim.
WsteczPlayDalej


WRZESIEŃ

20.09.2018 ,,Dzień Przedszkolaka"

Tego dnia część grupy reprezentowała nasze przedszkole podczas uroczystego koncertu pt. ,,Piękna nasza Polska cała" w Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz podczas wesołego przemarszu ulicami Torunia. Natomiast na pozostałe dzieci czekała niesamowita niespodzianka tj. przedstawienie teatralne pt. ,,Rzepka" wystawiane przez nauczycieli z naszego przedszkola.

21.09.2018 ,,Akcja segregacja - sprzątanie świata"

W tym roku również z wielkim zaangażowaniem wzięliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata. Sówki skrzętnie uwijały się w poszukiwaniu śmieci i niestety... znajdowały je na każdym kroku. Tegoroczny bilans to aż 6 pełnych worków odpadków zebranych w ciągu godziny. Smutne... tak więc ponawiamy apel do wszystkich : DBAJMY O NASZE ŚRODOWISKO I WYRZUCAJMY ŚMIECI DO KOSZA!

27.09.2018 ,,Wycieczka na skrzyżowanie"

Wiedzę na temat znaków drogowych, bezpiecznego poruszania się po chodniku, przechodzenie przez jednię dzieci mogły utrwalić podczas spaceru ulicami osiedla. Dzieci poznały znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu oraz informacyjne.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Rekrutacja | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego