Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Sówki

Nasze grupy

Grupa "Sówki"

nauczyciele:
Justyna Sowińska
Magdalena Wąsewicz

konsultacje: wtorek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

WRZESIEŃ


ŻEGNAJCIE WAKACJE...
Wakacyjne podróże już za nami. My jednak się nie martwimy, bo w przedszkolu miło spędzamy czas na wspólnych zabawach.

STRAŻ POŻARNA
W dniu 11 września pojechaliśmy na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3, mieszczącej się przy ulicy Olsztyńskiej. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych, na których poznaliśmy przyczyny pożarów, sposoby zapobiegania im, podstawowe zasady pierwszej pomocy oraz mogliśmy poczuć się jak prawdziwi strażacy. Następnie zwiedziliśmy garaż, w którym zgromadzone są różne samochody oraz poznaliśmy ich wyposażenie.

ZDROWIE NA TALERZU
Już wiemy, że II śniadanie może być nie tylko smaczne, ale też zdrowe. W dniu 19 września przygotowaliśmy kanapkowe bomby witaminowe. Dziękujemy rodzicom za pomoc i dostarczenie składników.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
W dniu 19 września przyłączyliśmy się do akcji Sprzątanie Świata. chcemy, aby nasza planeta była czysta i piękna. Prosimy więc wszystkich: dbajmy o porządek wokół nas.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Nasze wspólne święto było okazją do wspólnych, wesołych zabaw w naszej sali. Najpierw przenieśliśmy się do krainy marzeń, a jak wiemy marzenia się spełniają więc puściliśmy wodzę fantazji. Później bawiliśmy się przy muzyce.

JESIENNE PRZETWORY
Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z dojrzewających w sadach i ogrodach owoców i warzyw. Podczas realizacji tematu "Jesień w ogrodzie i sadzie", uczyliśmy się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, zwłaszcza tych z domowych zapasów. Ciekawym doświadczeniem dla nas było kiszenie ogórków. Dziękujemy mamie Amelki, pani Helsztajn za zaprezentowanie nam sposobu przygotowania ogórków do kiszenia oraz pomoc w przygotowaniu naszych własnych przetworów.Żegnajcie wakacje...
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego