Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Stokrotki

Nasze grupy

Grupa "Stokrotki"

nauczyciele: Daria Bugajna, Magdalena Licau

konsultacje: wtorek 15:30 – 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych
poniedziałek:
10:15 – 10:45 religia
14:15 – 14:45 Szkoła pamięci
wtorek:
10:15 – 10:45 lub 12:00 – 12:30 j. angielski pp
13:30 – 14:00 zabawy z piłką
środa:
10:15 – 10:45 lub 12:00 – 12:30 j. angielski pp
14:15 – 14:45 j. ang. dod.
piątek:
10:30 – 11:00 religia
13:00 – 13:30 rytmika
14:45 – 15:30 basen



MAJ

PREZENTACJA REGIONU KASZUBY
15 maja nasza grupa wystawiła dla innych dzieci prezentację o Kaszubach. Zaprezentowaliśmy m. in. taniec kaszubski "Kowal", zabawę "Kosi, kosi łapci" po kaszubsku. Naszą prezentację uatrakcyjniła audycja muzyczna.

SPOTKANIE Z TATĄ JASIA
28 maja w naszej grupie odbyły się zajęcia rodzic w roli eksperta - tata Jasia zaprezentował zawód mechanika. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i upominki, a przede wszystkim za nową wiedzę na temat tego zawodu.

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ Z PIŁKI NOŻNEJ
Nadszedł koniec maja, a z nim zakończenie sezonu zajęć piłki nożnej w roku szkolnym 2018/2019. Czekamy z niecierpliwością na wrzesień i kontynuację zajęć.

EKSPERYMENTY Z PANEM BARTKIEM

30 maja odwiedził nas Pan Bartek, który jest fizykiem. Przywiózł ze sobą Pana P. (dla wtajemniczonych to po prostu powietrze). Dzięki Panu P. przeprowadziliśmy różne ciekawe eksperymenty, a niektórym z nas udało się nawet asystować podczas ich przebiegu.


Prezentacja regionu Kaszuby.
WsteczPlayDalej

KWIECIEŃ


WYCIECZKA DO GABINETU WETERYNARYJNEGO
2 kwietnia wybraliśmy się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego. Poznaliśmy na czym polega praca weterynarza, obejrzeliśmy narzędzia weterynaryjne oraz te do pielęgnacji sierści zwierząt.

WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W TORUNIU
5 kwietnia odwiedziliśmy zwierzęta w toruńskim schronisku. Były tam nie tylko psy i koty, a także króliki, a nawet jeden lis. Zawieźliśmy zwierzętom jedzenie, za co otrzymaliśmy piękne podziękowanie.

Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego.
WsteczPlayDalej

MARZEC

WYCIECZKA DO SKLEPU POLO MARKET
Na początku marca wybraliśmy się do pobliskiego sklepu. Zrobiliśmy tam zakupy, a później z zakupionych produktów zrobiliśmy sobie pyszne drugie śniadanie.

WYCIECZKA DO PLANW\ETARIUM

W planetarium obejrzeliśmy seans "Astropies Łajka", dzięki któremu poszerzyliśmy wiedzę na temat kosmosu.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21 marca radośnie z kolorowymi pomponami przywitaliśmy Panią Wiosnę wraz z wszystkimi grupami naszego przedszkola.

Wycieczka do sklepu Polo Market.
WsteczPlayDalej

LUTY


GALERIA I OŚRODEK TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECKA
Na początku lutego wybraliśmy się do Galerii i Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka w Toruniu. Wykonaliśmy piękne prace oraz dowiedzieliśmy się kim są artyści i co to jest wystawa plastyczna.

BYŁY SOBIE PIENIĄDZE...
Nasza grupa wzięła w tym miesiącu również udział w warsztatach "Były sobie pieniądze". Poznaliśmy pieniądze o różnych nominałach, dowiedzieliśmy się co to jest banknot, a co to jest nominał, a także jak działa bankomat.

Galeria i Ośrodkek Twórczości Plastycznej Dziecka.
WsteczPlayDalej

STYCZEŃ

LUBIMY POMAGAĆ
Nasza grupa odwiedziła pacjentów z Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego Sióstr Serafitek. W ramach odwiedzin dzieci zaprezentowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, a pacjenci otrzymali ręcznie robione upominki.

ZIMOWE ZABAWY
Nasze zimowe zabawy na śniegu!

Lubimy pomagać.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

PRZEDSTAWIENIE "W FABRYCE ZABAWEK"
W grudniu uczestniczyliśmy w teatrzyku pt. "W fabryce zabawek". Nagle i nieoczekiwanie podczas teatrzyku pojawił się Św. Mikołaj. Ile było radości!

MUZEUM PIERNIKA
Przed samymi świętami Bożego Narodzenia pojechaliśmy do Żywego Muzeum Piernika na ul. Rabiańskiej. Poznaliśmy sekretne składniki ciasta na pierniki, sposób ich tworzenia oraz dekorowania.

Przedstawienie pt. " W fabryce zabawek ".
WsteczPlayDalej

LISTOPAD

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Nasza grupa zaprezentowała symbole narodowe wraz z patriotycznymi pieśniami.

Z WIZYTĄ NA ŚLĄSKU
Pod koniec listopada poznaliśmy następny region Polski - Śląsk. Posłuchaliśmy również jak wygląda praca górnika i jego narzędzia.

Święto Niepodległości.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK


KOLOROWA JESIEŃ
Bardzo lubimy kolorową jesień! W naszej sali "wyrosły" nawet grzyby.

DOM LEGEND
8 października wybraliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Wracając, odwiedziliśmy również pomnik Mikołaja Kopernika.

Kolorowa jesień.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ


GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE
Na koniec września wybraliśmy się z naszymi paniami do Gospodarstwa Agroturystycznego Dzikowscy w Gostkowie. Zobaczyliśmy jak wygląda życie na wsi oraz wybawiliśmy się na wspaniałym placu zabaw.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
We wrześniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia zabawom nie było końca. Obejrzeliśmy również teatrzyk "Rzepka" w wykonaniu pań nauczycielek z naszego przedszkola.


Dzień Przedszkolaka.
WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Rekrutacja | Dla Rodziców | Jadłospis | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Archiwum | Bajeczki | Mapa witryny




Powrót do treści | Wróć do menu głównego