Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wiewiórki

Nasze grupy

Grupa "Wiewiórki"

nauczyciele: Katarzyna Sobecka, Ewelina Staszak

konsultacje: środa 15.30 - 16.00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek:

12.10 - 12.40 religia
13.00 - 13.30 rytmika

wtorek:
12.00 - 12.30 angielski

środa:
10.00 - 10.30 religia
10.45 - 11.15 zumba
14.45 - 15.15 rytmika

piątek:
11.30 - 12.00 angielski
12.30 - 13.00 piłka nożna

6 kwietnia odbyły się zajęcia pokazowe z LEGO . Inspiracją do zajęć były różne budowle…

W marcu odwiedziła nas mama Antosia i Stasia z bajkami dla dzieci.
Dziękujemy gorąco za wspaniałe chwile z książeczką.


22 lutego w ramach akcji rodzic - ekspert, dzieci z naszej grupy odwiedził Pan Marcin Fydrych, tata Olafa. Celem tej wizyty było przybliżenie swojej pasji- podróżowania. Dzieci oglądały zdjęcia z różnych zakątków świata, poznawały budowle, roślinność która tam występuje. W czasie spotkania dzieci zapoznały się z różnym rodzajem środków lokomocji .Wiele radości sprawiła naszym przedszkolakom zabawa w "Pociąg" w czasie której dzieci wybrały się w podróż po świecie. Wizyta ta była bardzo interesująca i już czekamy na kolejnego rodzica, który przybliży nam swój zawód czy zainteresowania

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Naszą grupę odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem:

"Bezpieczeństwo w czasie zabaw zimowych". Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także zachowania bezpieczeństwa podczas aktywnej zabawy na świeżym powietrzu."

Strażnik Miejski przekazał dzieciom podstawowe zasady, do jakich należy się stosować przebywając na dworze.

W dniu 18.02.2017 roku w grupie Wiewiórki oraz Zajączki odbyło się spotkanie z pracownikiem przedszkola Panem Januszem, byłym pracownikiem Kopalni. Dzieci dowiedziały się do czego służyły poszczególne części prezentowanego ubioru- górnika. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: "Legenda o św. Barbarze" "Legenda o Skarbku", opowiedział również jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Następnie zaproszony gość opowiadał dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Lepienie w glinie to nie tylko ćwiczenie sprawności ruchowej czy manualnej. Zajęcia z ceramiki są dla dzieci również bodźcem do rozwoju intelektualnego, rozwoju postrzegania i wyobraźni.

Wycieczka do straży pożarnej.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, w przedszkolu odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

Kolejne spotkanie z Cecylką Knedelek i gąską Walerką.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków, przybliżają literaturę dziecięcą i są inspiracją do prac plastycznych.

29.09.2016r. dzieci włączyły się do obchodów ogólnoprzedszkolnego DNIA CZERWONEGO!


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W dniu 30.09.2016r. dzieci uczestniczyły w wycieczce do Jednostki Wojskowej . Dzieci miały okazję wysłuchać przysięgi wojskowej, zobaczyć z bliska wojskowe pojazdy i sprzęt, z którego korzystają żołnierze.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i opiekę podczas wycieczki Rodzicom Marysi Kozłowskiej.Wyjście do sklepu warzywnego
Dzieci wybrały się z wizytą do pobliskiego sklepu warzywnego. Podczas wizyty dzieci z dużym skupieniem nazywały warzywa pokazywane przez panią. Przyglądały się na czym polega praca w sklepie warzywnym. W czasie przemarszu do sklepu i z powrotem do przedszkola utrwalały znajomość znaków drogowych i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z dziećmi, policjant (wujek Kacperka) uczył zasad bezpiecznego zachowania na drodze, niemałe wrażenie zrobił na dzieciach motor :)


WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego