Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wiewiórki

Nasze grupy

Grupa "Wiewiórki"

nauczyciele:
Agnieszka Prędkiewicz
Marta Partyka

konsultacje: czwartek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PAŹDZIERNIK

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI KSIĄŻNICY KOPERNIKAŃSKIEJ FILIA NR 1 - ZAJĘCIE BIBLIOTECZNE
Na podstawie książki czytanej przez Panią Beatę dostrzegliśmy jak należy poruszać się na drodze oraz jakie błędy popełniają piesi oraz kierowcy na jezdni. Wskazywaliśmy bezpieczne miejsca do poruszania się i do zabawy, braliśmy udział w scence "Sygnalizacja świetlna".

KOGO TO TWARZ?
Braliśmy udział w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej "Kogo to twarz?" systemu edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. Kreśliliśmy zygzaki, wycinaliśmy zaznaczone pola, przeliczaliśmy i segregowaliśmy koła wg wielkości, koloru. Następnie projektowaliśmy samodzielnie poszczególne części twarzy. Grupowaliśmy postacie wg określonych cech (niebieskie oczy, jasne włosy, chłopcy, dziewczynki), a na koniec nastąpiła prezentacja kart pracy i dzieliśmy się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

EKSPERYMENTY Z PANEM BARTKIEM
Poprądziło nas!!! Czyli eksperymenty z Panem Bartkiem. Doświadczenia fizyczne na wesoło z elektrycznością w roli głównej.

Zajęcia biblioteczne.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 19.09.2019 Wiewiórki brały udział w akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w dobre humory i jednorazowe rękawiczki sprzątaliśmy okolicę naszego przedszkola.

ZABAWY NA TERENIE
Aura we wrześniu bywa kapryśna, ale nie zniechęca nas to do zabawy na świeżym powietrzu.

MUZEUM CZEKOLADY
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odwiedziliśmy
Muzeum czekolady i wzieliśmy udział w warsztatach czekoladowych. Słuchaliśmy informacji na temat historii czekolady, oglądaliśmy film edukacyjny „Od plantacji do tabliczki”. Każdy z nas tworzył własną tabliczkę czekolady. Było przepysznie i bardzo słodko.

POWITANIE JESIENI
Witamy jesień!!! Robimy jesienne kompoty.

Sprzątanie świata.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego