Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wiewiórki

Nasze grupy

Grupa "Wiewiórki"

nauczyciele:
Agnieszka Prędkiewicz
Marta Partyka

konsultacje: czwartek 15:30 - 16:00
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK:

  • Język angielski 10:45 - 11:15
  • Zabawy z piłką 13:30 - 14:00


WTOREK:

  • Religia 11:30 - 12:00
  • Zajęcia taneczne 13:00 - 13:30


ŚRODA:

  • Religia 11:00 - 11:30
  • Rytmika 13:00 - 13:30


CZWARTEK:

  • Zajęcia gimnastyczne 13:00 - 13:30


PIĄTEK:

  • Język angielski 11:45 - 12:15

MAJ

Dziękujemy za kolejne przesłane zdjęcia. Pogoda ostatnio sprzyjała spacerom, korzystania z wypraw rowerowych czy wyjazdów za miasto. Wykorzystujecie czas bardzo aktywnie w domu i poza domem. Super !

Dziękujemy Rodzicom za nadsyłane zdjęcia. Miło popatrzeć na aktywność "Wiewiórek" BRAWO!

Hania napisała:
"Robię zadania z przedszkola:
•Śpiewam piosenki – moja ulubiona to „Brudas”,
•Robię doświadczenia, przy których jest dużo śmiechu i zabawy,
•Czytanie bajeczek to czas na wyciszenie i chwilę spokoju oraz na poważną dyskusję o poważnych sprawach,
•Czytanie listów od Pań sprawia wiele radości,
•Z ochotą wykonuję zadania z angielskiego i religii,
•Brakuje mi bardzo wspólnych zabaw z kolegami i koleżankami,
•Tęsknię za zabawami na placu zabaw
•Tęsknię za spotkaniem w przedszkolu"

Sebastian napisał:
"Pomimo wielu ciekawych zajęć trochę tęsknię za przedszkolem i nie mogę się już doczekać kiedy wszyscy razem się spotkamy."

Lidzia dba o szczypiorek. Laura bardzo lubi prace plastyczne. Mikołaj z bratem dbają o kondycję fizyczną i opiekują się szczeniakiem. Mateusz zdrowo się odżywia i jest obserwatorem zabaw badawczych.

Oliwia uwielbia rysować i dba o swój ogródek.

Julka dba dużo przebywa na świeżym powietrzu. Pod okiem rodziców ćwiczy wspinaczki, jeździ na rolkach. Często gra w memory i maluje.

"BRAWO DLA WSZYSTKICH WIEWIÓREK !"

Laura.
WsteczPlayDalej

Chciałybyśmy Wam bardzo podziękować za zdjęcia, które przesyłacie. Jesteście asystentami przy domowych remontach, gotujecie. Potraficie przygotować specjały - sałatkę, sernik, naleśniki czy bułeczki. Ponadto eksperymentujecie, jesteście obserwatorami przyrody, wykonujecie piękne prace plastyczne, gimnastykujecie się. Miło popatrzeć – bardzo dziękujemy.

"BRAWO DLA WSZYSTKICH WIEWIÓREK !"

WsteczPlayDalej

KWIECIEŃ

OZDOBY WIELKANOCNE ZOSI I JEJ MAMY
Zosia z mamą przygotowała na Święta Wielkanocne ozdoby.
Efekt wspaniały!!! Brawo!!!


PRACE MATEUSZA
Mateusza mama pisze:
Mateusz chętnie wszystko wykonuje. Brat często się dołącza :)

Lubi różne eksperymenty. Bardzo angażuje się w pomoc przy codziennych czynnościach w domu, takich jak sprzątanie, gotowanie, pieczenie (np. na zdjęciu chlebek bananowy i bułeczki, które zrobił sam - z moją tylko niewielką pomocą ;)
Mateusz Brawo!!!

ADA DBA O ZDROWIE
Ada również brała udział w zaproponowanych zabawach w domu o tematyce o zdrowiu. Ćwiczy, gotuje i eksperymentuje. Brawo !!!!!

OLIWIA POMAGA RODZICOM
Oliwia aktywnie pomagała w przygotowaniu warzywniaka do ogródka i uczestniczyła w remoncie. Malowanie dobra sprawa - nie tylko na kartce Brawo !!!

KACPER TEŻ PRACUJE...
Kacper bardzo lubi pomagać w kuchni i przygotowywać różne specjały. Ostatnie jego dzieła to sernik na zimno i naleśniki. Lubi, rysować, malować - nie tylko farbami plakatowymi na kartce, ale również maluje ściany farbami - brał czynny udział w remoncie jako asystent taty.
BRAWO KACPER !! Miło popatrzeć na Twoje sukcesy!

ZOSIA
Obserwacje przyrodnicze i doświadczenie Zosi. Wspaniale Zosiu!!!

Ozdoby wielkanocne Zosi i jej mamy.
WsteczPlayDalej

LUTY

WALENTYNKI
Nic dodać, nic ująć...

EKSPERYMENTY Z PANEM BARTKIEM
Kolejny raz przybył do nas nasz naukowiec pan Bartek. Tym razem robiliśmy różne mikstury wybuchowe, a na koniec wysłaliśmy rakietę.

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 25 lutego odbył się bal karnawałowy , na którym nie zabrakło księżniczek, policjantów, superbohaterów oraz bohaterów bajek animowanych. Dzieci zaprezentowały się w pięknych kolorowych strojach. W czasie balu Wiewiórki uczestniczyły w zabawach ruchowych, zagadkach, pokazie magii i iluzji. Pan Bartek wodzirej z Bano Show zagwarantował dzieciom wiele atrakcji dzięki którym czas upłynął w radosnej atmosferze.

Walentynki.
WsteczPlayDalej

GRUDZIEŃ

BOŻONARODZENIOWE OZDOBY
W dniu 02.12.2019 r. gościliśmy mamę Oliwii. Dzięki jej uprzejmości mieliśmy przyjemność stworzyć gipsowe Aniołki, choinki, piernikowe domki. Te Cudeńka będzie można kupić na mini kiermaszu w dniu 19.12 podczas Spotkania Świątecznego.

WARSZTATY W CSWBarwiarnia. 3.12.2019 roku braliśmy udział w zajęciach Centrum Sztuki Współczesnej. Zajęcia dotyczyły barw, barw podstawowych i pochodnych, znaczenia barw w świecie zwierząt i ludzi. Mieliśmy również możliwość stworzenia naszych małych dzieł sztuki przy użyciu bardzo ciekawej maszyny.

BARBÓRKA
Barbórka. Pan Janusz przybliżył nam czym zajmują się górnicy. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się z bliska narzędziom używanych w górnictwie dawniej i dziś.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE
Przygotowujemy ozdoby choinkowe. Kto wykona najdłuższy łańcuch?

MIKOŁAJKI
Mieliśmy dziś wielką przyjemność gościć naszych kochanych dziadków i uwielbiane babcie. Pomagali nam udekorować nasza choinkę. Mamy nadzieję że bawili się z nami równie dobrze jak my. Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny i pięknie udekorowane drzewko.

RODZINNE KOLĘDOWANIE
Rodzice sprawili nam niespodzinkę i zaśpiewali dla nas kolędy. Dziekujemy serdecznie wszystkim którzy włączyli się w to wydarzenie.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI
W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia razem z Rodzicami przygotowywaliśmy świąteczne pierniki. Ciasto na pierniczki zostało przygotowane dzień wcześniej przez panią Justynę mamę Ignasia – WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!!!
Wspólnie z Rodzicami wałkowaliśmy, wykrawaliśmy różne kształty ciasteczek dzięki niezliczonej ilości foremek. To był wspaniały razem spędzony czas, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Bożonarodzeniowe ozdoby.
WsteczPlayDalej

LISTOPAD


W KSIĘGARNI
Dnia 04.11 byliśmy na wycieczce w księgarni "Kafka" , a tam zostaliśmy
przeniesieni w magiczny i kolorowy świat książek, bajek, baśni. Bajek
które nie tylko umilają nam czas ,ale także uczą!!

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 08.11.2019 w ramach obchodów Święta Niepodległości braliśmy udział
w Przedszkolnym przeglądzie wierszy i piosenek patriotycznych.

MUZEUM PIERNIKA
W dniu 15.11 uczestniczyliśmy w warsztatach piernikarskich w Muzeum Toruńskiego Piernika. Oglądaliśmy zabytkowe formy piernikarskie, rozpoznawaliśmy przyprawy które dodaje się do pierników i każdy z nas przygotowywał swojego piernika. W czasie kiedy piekły się pierniki słuchaliśmy legendy o Katarzynce i mieliśmy okazję zwiedzenia muzeum.

SMERFOWE WARSZTATY
Za nami pełne emocji warsztaty z Panem Bartkiem. Było trochę strachu, przejęcia ale także dużo radości!

W księgarni.
WsteczPlayDalej

PAŹDZIERNIK

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI KSIĄŻNICY KOPERNIKAŃSKIEJ FILIA NR 1 - ZAJĘCIE BIBLIOTECZNE
Na podstawie książki czytanej przez Panią Beatę dostrzegliśmy jak należy poruszać się na drodze oraz jakie błędy popełniają piesi oraz kierowcy na jezdni. Wskazywaliśmy bezpieczne miejsca do poruszania się i do zabawy, braliśmy udział w scence "Sygnalizacja świetlna".

KOGO TO TWARZ?
Braliśmy udział w kinezjologicznej zabawie dydaktycznej "Kogo to twarz?" systemu edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. Kreśliliśmy zygzaki, wycinaliśmy zaznaczone pola, przeliczaliśmy i segregowaliśmy koła wg wielkości, koloru. Następnie projektowaliśmy samodzielnie poszczególne części twarzy. Grupowaliśmy postacie wg określonych cech (niebieskie oczy, jasne włosy, chłopcy, dziewczynki), a na koniec nastąpiła prezentacja kart pracy i dzieliśmy się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.

EKSPERYMENTY Z PANEM BARTKIEM
Poprądziło nas!!! Czyli eksperymenty z Panem Bartkiem. Doświadczenia fizyczne na wesoło z elektrycznością w roli głównej.

DZIEŃ DRZEWA
10.10.2019r. obchodziliśmy Dzień Drzewa. Wybraliśmy się wraz z Krasnalami do pomnika przyrody. Obserwowaliśmy, podziwialiśmy, mierzylismy obwód.

W STARYM KINIE
W dniu 21.10.2019r. uczestniczyliusmy w audycji muzycznej pt. "W starym kinie".

RODZICE DZIECIOM
Dziękujemy Rodzicom a w szczególności mamie Zosi, Ignasia, Szymona, Mikołaja, tacie Sebastianowi za tak liczny październikowy udział w czytaniu książek dzieciom.

KOLORY JESIENI
Bardzo lubimy obcować z przyrodą więc odwiedziliśmy Ogród zoobotaniczny, gdzie min. słuchaliśmy ważnych informacji na temat drzew, rozpoznawaliśmy wybrane gatunki drzew, zbieraliśmy liście drzew i ich owoce, tworzyliśmy własne kompozycje z liści na kartce papieru.

JESIENNE PRACE
Jesienne porządki w ogrodzie przedszkolnym.

LAS I JEGO MIESZKAŃCYW ramach przerabianej tematyki chętni rodzice wraz z dziećmi
zaprojektowali i wykonali wg własnego pomysłu
makiety p. t. „Las i jego mieszkańcy”.
Gratulacje za tak piękny efekt!
Makiety służą nam do poszerzania wiadomości o ekosystemie - las.

Zajęcia biblioteczne.
WsteczPlayDalej

WRZESIEŃ

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 19.09.2019 Wiewiórki brały udział w akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w dobre humory i jednorazowe rękawiczki sprzątaliśmy okolicę naszego przedszkola.

ZABAWY NA TERENIE
Aura we wrześniu bywa kapryśna, ale nie zniechęca nas to do zabawy na świeżym powietrzu.

MUZEUM CZEKOLADY
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka odwiedziliśmy
Muzeum czekolady i wzieliśmy udział w warsztatach czekoladowych. Słuchaliśmy informacji na temat historii czekolady, oglądaliśmy film edukacyjny „Od plantacji do tabliczki”. Każdy z nas tworzył własną tabliczkę czekolady. Było przepysznie i bardzo słodko.

POWITANIE JESIENI
Witamy jesień!!! Robimy jesienne kompoty.

Sprzątanie świata.
WsteczPlayDalejPowrót do treści | Wróć do menu głównego