Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Wydarzenia

Dziękujemy za udział w akcji "Każdy znaczek wspiera misje".
Zebraliśmy 587 znaczków.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

9 maja 2017 r. w toruńskim Parku Tysiąclecia swoje drzewa posadzili prezydent Torunia Michał Zaleski, marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober. To nasadzenia zastępcze za drzewa, których wycinka była niezbędna w związku z trwającą rozbudową Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Drzewa sadziły też dzieci z naszego przedszkola.

Więcej informacji i zdjęć znajdą Państwo TUTAJ

Dzień Patrona

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzień Ziemi

Konkurs kulinarny "Mali kucharze"

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Nadeszła wiosna. Widać ją także na naszym przedszkolnym skalniaku, który, dzięki Państwa wsparciu, co roku wzbogacamy o nowe rośliny. Wygląda na to, że się u nas zadomowiły :-)

03.04 dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni" w wykonaniu, jak zwykle niezawodnego, Teatru MagMowcy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Przedszkolny przegląd instrumentacji WIOSENNE RYTMY - występy starszaków.

04.04.2017 r dzieci z budynku A wzięły udział w przedszkolnym przeglądzie piosenki i tańca "Wiosenne rytmy". Każda z grup przygotowała się bardzo starannie. Dzieci były przejęte i podekscytowane. Każda z grup za swój występ otrzymała w nagrodę instrument ufundowany prze Radę Rodziców. Dziękujemy!

WsteczPlayDalej

W głównej hali Areny Toruń rozegrano finał Olimpiady Przedszkoli, którą, jak zawsze, organizował Urząd Miasta Torunia. Wcześniej rozegrano cztery turnieje eliminacyjne. W każdym z nich młodzi „sportowcy” mieli do pokonania kilka konkurencji sprawnościowych - m. in. skoki, slalomy i rzut piłką lekarską. Do finałowej rozgrywki awansowało dziesięć przedszkoli. Emocje były ogromne, a nasze przedszkole zajęło 5 miejsce! Gratulujemy!

Więcej zdjęć i informacji znajdą Państwo TUTAJ

Również starsze dzieci spotkały się 21 marca w sali gimnastycznej by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Pani Zima wcale nie chciała odchodzić, ale w końcu dzieci pomogły jej spakować walizkę i pożegnała się z nami. Wtedy, ku wielkiej radości wszystkich przedszkolaków, nadeszła Pani Wiosna. Rozdawała kwiaty, przygotowała specjalne, wiosenne zadania, a dzieci zaśpiewały dla niej wesołe piosenki. Na koniec, w radosnym korowodzie, wszyscy wyruszyliśmy do parku.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

21 marca spotkaliśmy się w sali gimnastycznej z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Przysłała nam pani Wiosna list z zadaniami do wykonania: odgadywaliśmy zagadki, naśladowaliśmy zwierzęta i wspólnie wyczarowaliśmy z kolorowych kartek kwiatki, które ozdobiły nasze kąciki przyrody. Dzieci z grupy „Biedronki” zatańczyły dla nas przebudzenie przyrody i przyjście małej Wiosny w żółtej sukience. Wspólnie z nią zaśpiewaliśmy wiosenną piosenkę. Po powrocie do sal, wybraliśmy się do naszej Filii obejrzeć „Wiosenne kapelusze”.

W ramach uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości 14 listopada wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry wojskowej. Serdecznie dziękujemy za chwile wzruszeń.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości wszystkie odświętnie ubrane dzieci spotkały się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Dzieci z grupy "Misiów" wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka", "Pszczółki" zaprezentowały wiersz pt. "Flaga", natomiast dzieci z grupy "Mrówki" powiedziały wiersz "Co to jest Polska?". W drugiej części występowały starszaki - śpiewały, tańczyły i recytowały "Motylki", "Krasnale", "Sówki", "Zajączki", "Żabki" i "Wiewiórki". Specjalnym Gościem na naszym spotkaniu był Tata Marysi, który jest żołnierzem. Tego dnia nastrój w całym przedszkolu był bardzo podniosły i uroczysty.

27 października odbyło się kolejne spotkanie z Cecylką w ramach akcji „Żyj zdrowo” . Hasłem przewodnim było "Tajemnice jesiennej spiżarni Cecylki". Cecylka z Walerią opowiadały o walorach jesiennej aury i co najbardziej lubią robić jesienną porą – chodzić na grzyby, obserwować odloty ptaków, zbierać dary jesieni, robić przetwory na zimę. Uczyły rozpoznawać się grzyby jadalne i trujące. Zaprezentowały dzieciom przetwory przygotowane na zimę, opowiadały o walorach zdrowotnych, smakowych warzyw i owoców. Na koniec spotkania dzieci otrzymały konfitury, powidła, dżemy aby móc rozkoszować się smakiem jesiennych zbiorów podczas drugiego śniadania.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

IV Turniej przyrodniczy - "Gramy w zielone".
25.10 2016r. odbyła się w naszym przedszkolu kolejna edycja turnieju "Gramy w zielone". W tym roku poznaliśmy smaki pani jesieni. Nasza znajoma Cecylka Knedelek z książki pani J. Krzyżanek pokazała nam swoja spiżarnię. Dowiedzieliśmy się jak zdrowo się odżywiać, poznaliśmy grzyby jadalne i trujące oraz kaprysy jesiennej pogody. Zadania turniejowe sprawiły nam wiele radości a niektóre była bardzo smaczne….. Naszymi specjalnymi gośćmi byli pani Maria Piotrowska i pan Tomasz Czarnecki z Ligi Ochrony Przyrody. Otrzymaliśmy piękne nagrody indywidualne i dla przedszkola. Już nie możemy się doczekać następnej edycji……
Telewizyjną relację z turnieju można obejrzeć TUTAJ.

20.10.2016 dzieci obejrzały przedstawienie teatrzyku "MagMa" pt.: "Co zabawki robią jesienią". I tym razem część widowni uczestniczyła w bajce przyjmując na siebie role zabawek. Były piłki, pociąg, laleczki, samochody i klocki. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest porządkowanie swoich zabawek, żeby można było zawsze znaleźć to co czego się potrzebuje.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Koncertem piosenek oraz barwnym korowodem ulicami miasta, 20 września 2016 r., Toruń uczcił „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.
Z okazji przedszkolnego święta Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość” we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Torunia oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegaturą w Toruniu zorganizowało koncert „Dzieci – Dzieciom”. Jego celem było promowanie osiągnięć edukacji przedszkolnej Torunia i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncert odbył się w Centrum Kształcenia Ustawicznego. W koncercie wzięły udział również dzieci z naszego przedszkola (grupa Żabki). Prezentowały one swoje umiejętności artystyczne.
Po koncercie kolorowy korowód przedszkolaków przemaszerował od placu św. Katarzyny pod pomnik Kopernika.
Honorowy Patronat nad imprezą objęli Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Torunia.

20.09 2016 w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci , między innymi, wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Muzyka z bajek". Dzieci miały okazję przypomnieć sobie budowę skrzypiec oraz kontrabasu. Dowiedziały się ponadto, że instrumenty te pochodzą z jednej "rodziny". Brały udział także w zgadywankach i czyły się troche tak jak uczestnicy teleturnieju "Jaka to melodia"- rozpoznając fragmenty muzyki z bajek.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Rekrutacja 2017 | Urlop 2017 | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Archiwum | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego