Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Żabki

Nasze grupy

Grupa "Żabki"

nauczyciele: Alina Liczmańska, Hanna Projs


konsultacje: poniedziałek 15.45 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
11.30 - 12.00 j. angielski
12.50 - 13.20 religia
15.15 - 15.45 szachy (zamiennie, co drugi tydzień połowa grupy)

wtorek
14.45 - 15.15 zabawy z piłką

środa
10.30 - 11.00 religia
14.30 - 15.30 basen

czwartek
12.30 - 13.00 j. angielski

piątek
10.00 - 10.30 rytmika
12.30 - 13.00 j. angielski

Wszystkim nam się bardzo podobał spacer po Toruniu szklakiem pominków , dowiedzieliśmy się kim byli słynni Polacy przedstawieni na pomnikach i gdzie one sie znajdują. Po drodze zrobiliśmy sobie małą przerwę na placu zabaw, zjedliśmy po pierniku z fabryki Kopernik i napiliśmy się wody, był bardzo upalny dzień.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Podczas turnieju piłki nożnej na boisku szkolnym, zorganizowanym przez Akademię Piłkarską "Młode talenty", wszyscy się świetnie bawili. Rozegraliśmy mecz z grupą Sówki, dziewczyny profesjonalnie dopingowały, a na koniec był jeszcze cykl ćwiczeń piłkarskich.

Największe przeżycie w ostatnim czasie dostarczyła dzieciom wycieczka do straży pożarnej przy ul . Paderwskiego . Jeden z chłopców podczas drogi powrotnej powiedział ..." to była najlepsza wycieczka w życiu..." Dzieci wysłuchały osoby prowadzącej oraz zwiedzały wóz strażacki , trzymały wąż...


Po raz pierwszy braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprinetm do maratonu" . Cała akcja była poprowadzona w bardzo profesjonalny sposób. Były numerki startowe, rozgrzewka poprowadzona przez "fachowca", bieg na orliku, ćwiczenia po wysiłkowe oraz medale dla prawdziwych sportowców...

WsteczPlayDalej

Byliśmy na koncercie w CKK Jordanki pt" W głosie siła". Dzieci ze skupieniem słuchały pięknych głosów śpiewaków operowych. Dowiedziały się , co potrafi jeden śpiewak, duet oraz tercet. Dzieci także zaproszone zostały do czynnego udziału i śpiewu canonu.

24.04 w ramach obchodów Dni Ziemi i Dni Patrona wybraliśmy się na wycieczkę do lasu do Nadleśnictwa Cierpiszewo, z którym systematycznie współpracuje nasze przedszkole. Pan Leśniczy zabrał nas na spacer po lesie. Pogoda dopisywała, humory także. Mieliśmy okazję zgłębić wiele ciekawych informacji na temat fauny i flory lasu. Przy okazji zjedlismy na II śniadanie kiełbaski pieczone na ognisku. Były też zabawy i gry terenowe. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk pt "Wesoło na wsi". Jak zwykle niektóre dzieci z publiczności zostały zaproszone do wystepów. Tym razem z naszej grupy wybrana została Marysia , która grała krówkę i Piotr, który grał psa.

Realizowaliśmy program "Czyste powietrze wokół nas". Już wiemy, że musimy unikać dymów szczególnie tych z papierosów.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W ostatnim czasie odbywały się w naszym przedszkolu obchody Dni Ziemi i Dzien Patrona. Honorowym gościem była zaprzyjaźniona z PM 12 pani Maria z LOP'u. Przy tej okazji dzieci obejrzały bajkę przygotowaną przez grupę Krasnali, a na zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie wstąpienia do LOP.

Podczas spotkania pod hasłem "Wiosenne rytmy" nasza grupa zaprezentowała piosenkę "Rozśpiewany blok". Okienka przez Państwa przygotowane upiększyły nasz występ , jeszcze raz dziękujemy za pomoc.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Tym razem puzzle 1000 elementów to obrazek kotka, zmagania trwają jestśmy pełne podziwu dla wytrwałości i cierpliwości....

Śniadanie wielkanocne, dzięki Państwa wsparciu wzbogaciliśmy je o łakocie i inne przysmaki, a po śniadaniu dzieci musiały po strzałkach i innych wskazówkach odnaleźć niespodzianki przyniesione przez "zajączka wielkanocnego".

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Braliśmy udział w warsztatach "Tradycja w małym paluszku". Poznaliśmy dawne zwyczaje wielkanocne na wsi, dowiedzieliśmy się, że można jajka farbować naturalnymi produktami takimi jak łupinka od cebuli.

Naszym Patronem jest Władysław Szafer , który kochał przyrodę, dlatego między innymi my też chcemy o nią dbać, szanować i chronić, w związku z tym zostaliśmy członkami Ligii Ochrony Przyrody.(składka opłacona z Rady Rodziców)

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Na zajęciach umiemy już dobrze współpracować w parach i w grupie.

Kolejne ćwiczenia oddechowe podczas zabaw Logo- budzik tym razem ulubione bańki starą metodą słomki i płynu.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Systematycznie myjemy zęby...żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć (słowa piosenki).

Przez ostatnie trzy tygodnie czterech chłopców z naszej grupy wraz z panią Alinką systematycznie podejmowało próbę ułożenia 1000 puzzli, aż pewnego dnia wybuchły śmiechy i okrzyki radości to oznaczało koniec wysiłków i zadowolenie z ukończonej pracy.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zwykle rano podczas zabaw Logo-budzik ćwiczymy buzię recytując różne wierszyki łamiące języki, ale tym razem ćwiczyliśmy oddech podczas zabaw z chusteczkami, które po chwili stały się płatkami śniegu... zabawa była udana...

Byliśmy na niezapomnianym koncercie pt. "Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie". Dzieci poznały nazwy instrumnetów takich jak akordeon guzikowy, klawiszowy, melodyka, słuchały pieśni ukraińskich. Oglądały tradycyjny ubiór kozaków i ich buławę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zainspirowani książką Iwony Chmielewskiej pt "Cztery zwyczajne miski" dzieci ..........odtworzyły , a niektóre stworzyły nowe obrazy układając cztery miski w przeróżnych układach.

Zimowe zabawy na śniegu i lodzie... nareszcie aktualna jest piosenka z naszego przedstawienia pt " Bałwankowy zawrót głowy".... ulepimy bałwana śniegowego bałwana , czekaliśmy tu na niegio cały rok....

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

12.01 samodzielnie przygotowywaliśmy II śniadanie komponując sobie swoje kanapki typu sandwich, wykorzystując oczywiście opiekacze elektryczne. Daniel powiedział : lubię takie zajęcia w przedszkolu, dzisiaj mamy fajny dzień, inne dzieci dołączyły się przytakując. Obiecaliśmy sobie w najbliższym czasie śniadanie gofrowe.

10.01 w ramach realizacji tematyki sprzęty godpodarstwa domowego wybraliśmy sie na wycieczkę do muzeum etnograficznego, by obejrzeć wystawę pt, Życie na Kujawach i Pomorzu dawniej. Dzieci poznały nazwy wielu sprzętów , które używane były w gospodarstwach bez prądu. Oglądały filmiki przedstawiające proces wypieku chleba czy wyrobu garnków glinianych. Wróciliśmy pełni wrażeń . Na pewno tu wrócimy, by poznać jeszcze inne eksponaty lub chaty wiejskie w skansenie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W ostatnim czasie rozpoczęliśmy realizację programu "Klucz do uczenia- Konstrukcje". Dzieci będą systematycznie poznawać nazwy klocków oststnio uczylismy się o sześcianie , prostopadłościanie..Dzieci czasami konstruują wg wzoru , a czasami muszą same coś zaprojektować. Zajęcia sprawiają dzieciom dużo zadowolenia.

Gratulujemy Wojtkowi, który zajął III miejsce w konkursie fotograficznym!!!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6.12 poszliśmy na wycieczkę na pocztę. Tam dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat pracy listonosza, Widzieliśmy także pana listonosza, który dźwigał ciężkie torby. Na poczcie okazało się, że czekał na nas list od świętego Mikołaja, a po powrocie do przedszkola znaleźliśmy worki z lizakami i grami stolikowymi.

30.11. w ramach realizacji tematyki o zmysłach przygotowywaliśmy sałatkę warzywną (produkty zakupione z Państwa pieniędzy z Rady Rodziców), dzieci musiały "uruchomić" zmysł smaku i węchu. Podczas czynności krojenia, widać było , że dzieci pomagają w domu ponieważ pokrojone zostały warzywa w sposób bardzo dokładny. Sałatkę prawie wszyscy zjedliśmy w ramach drugiego śniadania. Czulismy dumę, że sami przygotowaliśmy tą potrawę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17.11 byliśmy na zajęciach w WORD'zie , mielismy okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu znajomości zasad poruszania się po drogach. Był też z nami Wojtek i jego mama, która na koniec poczęstowała zasponsorowanymi przez siebie bułeczkami. Byliśmy zmęczeni , ale wycieczka nam się bardzo podobała.

W ostatnim czasie podczas zabawy dzieci poświęcają na rózne gry planszowe dlatego postanowiliśmy poznać sposóby konstruowania gier. Największą popularnościa wsród chłopców cieszą się warcaby.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Fotorelacja z biblioteki dla niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej. Dzieci miały okazję poznać inne książki, które przeznaczone są dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Największe wrażenie zrobiła książka czarna, która opisywała osobom niewidomym kolory.

Byliśmy na warsztatach kulinarnych w pizzerii Dominum. Bardzo się wszystkim podobało i smakowało. Poznaliśmy nazwę czapki kucharskiej oraz sposoby podrzucania ciastem przez pana kucharza.

WsteczPlayDalej

Chwila zadumy. Każdy z nas wykonał znicz dla kogoś bliskiego...

Z wizytą przybył do nas kolejny gość tata Igora z ... żółwiem Rysiem. Dzieci dowiedziały sie o sposobach żywienia oraz miały okazję obserwować jego poruszanie się. Tata Igora przygotował także dla dzieci kolorowanki..

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jesienne porządki na terenie....

Byliśmy w bibliotece przy ul. Okólnej. Pani czytała nam wiersze Brzechwy i opowiadanie i Basi, a po wysłuchaniu wykonywaliśmy małą pracę plastyczną i kolorowych baniek mydlanych. Wszystkie dzieci mogą zapisać się i być czytelnikami.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzięki Państwa wsparciu nasz kącik jest bardzo jesienny. Dziękujemy.


Podczas dnia przedszkolaka braliśmy udział w grach i zabawach sportowych, a na koniec każdy otrzymał balonik z cyfrą 5, bo przecież jesteśmy już „pięciolatkami”.


Zostaliśmy, przez tatę Bartka z grupy Krasnali, zaproszeni do udziału w spotkaniu z ratownikami , którzy opowiadali o swojej pracy i pokazywali sposoby postępowania z osobą nieprzytomną. Otrzymaliśmy pamiątkową koszulkę i inne gadżety.


Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego