Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Żabki

Nasze grupy

Grupa "Żabki"

nauczyciele: Alina Liczmańska, Hanna Projs


konsultacje: poniedziałek 15.45 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
11.30 - 12.00 j. angielski
12.50 - 13.20 religia
15.15 - 15.45 szachy (zamiennie, co drugi tydzień połowa grupy)

wtorek
14.45 - 15.15 zabawy z piłką

środa
10.30 - 11.00 religia
14.30 - 15.30 basen

czwartek
12.30 - 13.00 j. angielski

piątek
10.00 - 10.30 rytmika
12.30 - 13.00 j. angielski

WsteczPlayDalej

Zwykle rano podczas zabaw Logo-budzik ćwiczymy buzię recytując różne wierszyki łamiące języki, ale tym razem ćwiczyliśmy oddech podczas zabaw z chusteczkami, które po chwili stały się płatkami śniegu... zabawa była udana...

Byliśmy na niezapomnianym koncercie pt. "Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie". Dzieci poznały nazwy instrumnetów takich jak akordeon guzikowy, klawiszowy, melodyka, słuchały pieśni ukraińskich. Oglądały tradycyjny ubiór kozaków i ich buławę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zainspirowani książką Iwony Chmielewskiej pt "Cztery zwyczajne miski" dzieci ..........odtworzyły , a niektóre stworzyły nowe obrazy układając cztery miski w przeróżnych układach.

Zimowe zabawy na śniegu i lodzie... nareszcie aktualna jest piosenka z naszego przedstawienia pt " Bałwankowy zawrót głowy".... ulepimy bałwana śniegowego bałwana , czekaliśmy tu na niegio cały rok....

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

12.01 samodzielnie przygotowywaliśmy II śniadanie komponując sobie swoje kanapki typu sandwich, wykorzystując oczywiście opiekacze elektryczne. Daniel powiedział : lubię takie zajęcia w przedszkolu, dzisiaj mamy fajny dzień, inne dzieci dołączyły się przytakując. Obiecaliśmy sobie w najbliższym czasie śniadanie gofrowe.

10.01 w ramach realizacji tematyki sprzęty godpodarstwa domowego wybraliśmy sie na wycieczkę do muzeum etnograficznego, by obejrzeć wystawę pt, Życie na Kujawach i Pomorzu dawniej. Dzieci poznały nazwy wielu sprzętów , które używane były w gospodarstwach bez prądu. Oglądały filmiki przedstawiające proces wypieku chleba czy wyrobu garnków glinianych. Wróciliśmy pełni wrażeń . Na pewno tu wrócimy, by poznać jeszcze inne eksponaty lub chaty wiejskie w skansenie.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W ostatnim czasie rozpoczęliśmy realizację programu "Klucz do uczenia- Konstrukcje". Dzieci będą systematycznie poznawać nazwy klocków oststnio uczylismy się o sześcianie , prostopadłościanie..Dzieci czasami konstruują wg wzoru , a czasami muszą same coś zaprojektować. Zajęcia sprawiają dzieciom dużo zadowolenia.

Gratulujemy Wojtkowi, który zajął III miejsce w konkursie fotograficznym!!!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

6.12 poszliśmy na wycieczkę na pocztę. Tam dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat pracy listonosza, Widzieliśmy także pana listonosza, który dźwigał ciężkie torby. Na poczcie okazało się, że czekał na nas list od świętego Mikołaja, a po powrocie do przedszkola znaleźliśmy worki z lizakami i grami stolikowymi.

30.11. w ramach realizacji tematyki o zmysłach przygotowywaliśmy sałatkę warzywną (produkty zakupione z Państwa pieniędzy z Rady Rodziców), dzieci musiały "uruchomić" zmysł smaku i węchu. Podczas czynności krojenia, widać było , że dzieci pomagają w domu ponieważ pokrojone zostały warzywa w sposób bardzo dokładny. Sałatkę prawie wszyscy zjedliśmy w ramach drugiego śniadania. Czulismy dumę, że sami przygotowaliśmy tą potrawę.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17.11 byliśmy na zajęciach w WORD'zie , mielismy okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu znajomości zasad poruszania się po drogach. Był też z nami Wojtek i jego mama, która na koniec poczęstowała zasponsorowanymi przez siebie bułeczkami. Byliśmy zmęczeni , ale wycieczka nam się bardzo podobała.

W ostatnim czasie podczas zabawy dzieci poświęcają na rózne gry planszowe dlatego postanowiliśmy poznać sposóby konstruowania gier. Największą popularnościa wsród chłopców cieszą się warcaby.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Fotorelacja z biblioteki dla niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej. Dzieci miały okazję poznać inne książki, które przeznaczone są dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Największe wrażenie zrobiła książka czarna, która opisywała osobom niewidomym kolory.

Byliśmy na warsztatach kulinarnych w pizzerii Dominum. Bardzo się wszystkim podobało i smakowało. Poznaliśmy nazwę czapki kucharskiej oraz sposoby podrzucania ciastem przez pana kucharza.

WsteczPlayDalej

Chwila zadumy. Każdy z nas wykonał znicz dla kogoś bliskiego...

Z wizytą przybył do nas kolejny gość tata Igora z ... żółwiem Rysiem. Dzieci dowiedziały sie o sposobach żywienia oraz miały okazję obserwować jego poruszanie się. Tata Igora przygotował także dla dzieci kolorowanki..

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jesienne porządki na terenie....

Byliśmy w bibliotece przy ul. Okólnej. Pani czytała nam wiersze Brzechwy i opowiadanie i Basi, a po wysłuchaniu wykonywaliśmy małą pracę plastyczną i kolorowych baniek mydlanych. Wszystkie dzieci mogą zapisać się i być czytelnikami.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzięki Państwa wsparciu nasz kącik jest bardzo jesienny. Dziękujemy.


Podczas dnia przedszkolaka braliśmy udział w grach i zabawach sportowych, a na koniec każdy otrzymał balonik z cyfrą 5, bo przecież jesteśmy już „pięciolatkami”.


Zostaliśmy, przez tatę Bartka z grupy Krasnali, zaproszeni do udziału w spotkaniu z ratownikami , którzy opowiadali o swojej pracy i pokazywali sposoby postępowania z osobą nieprzytomną. Otrzymaliśmy pamiątkową koszulkę i inne gadżety.


Sprzątanie świata . Dzieci z panią Alinką wybrały się do pobliskiego parku i uporządkowały kilka alejek. Szkoda, że ludziom sprawia taką trudność wrzucenie śmiecia do pojemników, taki piękny i czysty byłby nasz świat…


WsteczPlayDalej

Gościliśmy u nas mamę Wojtka i Bartka z.... papużką. Mama opowiadała nam różne ciekawostki o zwyczajach swojej pupilki. Dowiedzieliśmy się także , że opieka nad takim ptaszkiem to też nie lada wyzwanie i trzeba mieć dużo miejsca żeby ptaszek mógł sobie swobodnie latać.

Budowaliśmy budę dla psa ze znanych nam figur, wiemy jak złożyć trójkąt z kwadratu!!!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W tygodniu o panu Brzechwie uczyliśmy się wiersza o papużce oraz wykonywaliśmy papugę z kółek orgiami.

Nasza wizyta w schronisku. Dziękujemy rodzicom, którzy kupili karmę dla zwierząt w schronisku. Dzieci były bardzo dumne, że mogły podarować przyniesione przez siebie dary. Dzieci dowiedziały się kilku ważnych rzeczy o zwierzętach i opiece nad nimi.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego