Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Żabki

Nasze grupy

Grupa "Żabki"

nauczyciele: Alina Liczmańska, Hanna Projs


konsultacje: poniedziałek 15.45 - 16.15
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
11.30 - 12.00 j. angielski
12.50 - 13.20 religia
15.15 - 15.45 szachy (zamiennie, co drugi tydzień połowa grupy)

wtorek
14.45 - 15.15 zabawy z piłką

środa
10.30 - 11.00 religia
14.30 - 15.30 basen

czwartek
12.30 - 13.00 j. angielski

piątek
10.00 - 10.30 rytmika
12.30 - 13.00 j. angielski

WsteczPlayDalej

Gratulujemy Wojtkowi, który zajął III miejsce w konkursie fotograficznym!!!

6.12 poszliśmy na wycieczkę na pocztę . Tam dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat pracy listonosza, Widzieliśmy także pana listonosza, który dźwigał ciężkie torby. Na poczcie okazało się, że czekał na nas list od świętego Mikołaja, a po powrocie do przedszkola znaleźliśmy worki z lizakami i grami stolikowymi.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

17.11 byliśmy na zajęciach w WORD'zie , mielismy okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu znajomości zasad poruszania się po drogach. Był też z nami Wojtek i jego mama, która na koniec poczęstowała zasponsorowanymi przez siebie bułeczkami. Byliśmy zmęczeni , ale wycieczka nam się bardzo podobała.

W ostatnim czasie podczas zabawy dzieci poświęcają na rózne gry planszowe dlatego postanowiliśmy poznać sposóby konstruowania gier. Największą popularnościa wsród chłopców cieszą się warcaby.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Fotorelacja z biblioteki dla niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej. Dzieci miały okazję poznać inne książki, które przeznaczone są dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Największe wrażenie zrobiła książka czarna, która opisywała osobom niewidomym kolory.

Byliśmy na warsztatach kulinarnych w pizzerii Dominum. Bardzo się wszystkim podobało i smakowało. Poznaliśmy nazwę czapki kucharskiej oraz sposoby podrzucania ciastem przez pana kucharza.

WsteczPlayDalej

Chwila zadumy. Każdy z nas wykonał znicz dla kogoś bliskiego...

Z wizytą przybył do nas kolejny gość tata Igora z ... żółwiem Rysiem. Dzieci dowiedziały sie o sposobach żywienia oraz miały okazję obserwować jego poruszanie się. Tata Igora przygotował także dla dzieci kolorowanki..

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Jesienne porządki na terenie....

Byliśmy w bibliotece przy ul. Okólnej. Pani czytała nam wiersze Brzechwy i opowiadanie i Basi, a po wysłuchaniu wykonywaliśmy małą pracę plastyczną i kolorowych baniek mydlanych. Wszystkie dzieci mogą zapisać się i być czytelnikami.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Dzięki Państwa wsparciu nasz kącik jest bardzo jesienny. Dziękujemy.


Podczas dnia przedszkolaka braliśmy udział w grach i zabawach sportowych, a na koniec każdy otrzymał balonik z cyfrą 5, bo przecież jesteśmy już „pięciolatkami”.


Zostaliśmy, przez tatę Bartka z grupy Krasnali, zaproszeni do udziału w spotkaniu z ratownikami , którzy opowiadali o swojej pracy i pokazywali sposoby postępowania z osobą nieprzytomną. Otrzymaliśmy pamiątkową koszulkę i inne gadżety.


Sprzątanie świata . Dzieci z panią Alinką wybrały się do pobliskiego parku i uporządkowały kilka alejek. Szkoda, że ludziom sprawia taką trudność wrzucenie śmiecia do pojemników, taki piękny i czysty byłby nasz świat…


WsteczPlayDalej

Gościliśmy u nas mamę Wojtka i Bartka z.... papużką. Mama opowiadała nam różne ciekawostki o zwyczajach swojej pupilki. Dowiedzieliśmy się także , że opieka nad takim ptaszkiem to też nie lada wyzwanie i trzeba mieć dużo miejsca żeby ptaszek mógł sobie swobodnie latać.

Budowaliśmy budę dla psa ze znanych nam figur, wiemy jak złożyć trójkąt z kwadratu!!!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W tygodniu o panu Brzechwie uczyliśmy się wiersza o papużce oraz wykonywaliśmy papugę z kółek orgiami.

Nasza wizyta w schronisku. Dziękujemy rodzicom, którzy kupili karmę dla zwierząt w schronisku. Dzieci były bardzo dumne, że mogły podarować przyniesione przez siebie dary. Dzieci dowiedziały się kilku ważnych rzeczy o zwierzętach i opiece nad nimi.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Ważne! | Nasze grupy | Warto wiedzieć | Poradnictwo i pomoc | Rada Rodziców | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego