Przedszkole Miejskie nr 12 Toruń


Idź do treści

Menu główne:


Zajączki

Nasze grupy

Grupa "Zajączki"

nauczyciele: Dorota Kozicka, Dagna Oraczewska

konsultacje: wtorek 15.30 - 16.20
(po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem)


Rozkład zajęć dodatkowych:

poniedziałek
11.50 - 12.20 religia

wtorek
10.00 - 10.30 j. angielski
11.00 - 11.30 religia
13.00 - 13.30 zabawy z piłką

środa
10.00 - 10.30 j. angielski
14.30 - 15.00 szachy (zamiennie, połowa grupy co drugi tydzień)

czwartek
10.00 - 10.30 j. angielski
13.00 - 13.30 j. angielski

piątek
13.40 - 14.30 basen
(dzieci pozostałe po basenie wracają do przedszkola pod opieką Pani Aliny)


WsteczPlayDalej

Dnia 13.06.2018r w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z cyklu Fundacji Banku Milenium "Finansowy Elementarz". Nauka połączona z zabawą dostarczyła dzieciom wiele radości oraz prezentów. Bardzo dziękujemy Paniom prowadzącym zajęcia za wspólny czas.

Rozśpiewany Toruń.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Majowe spotkanie z teatrem.

Dzień Ziemi.

WsteczPlayDalej

Uroczyste Śniadanie Wielkanocne.

Prawdziwa gratka nie tylko dla szesciolatka!


Występ dziewczynek z grupy Zajączki podczas konkursu "Gratka dla szesciolatka" w Szkole Niepublicznej ,,GEM"

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Gimnastyka na wesoło na terenie boiska szkolnego.

Spotkanie : z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Toruniu i z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dzieci 5 i 6 letnie z zainteresowaniem i z zaangażowaniem wysłuchały, prelekcji ,,Jestem bezpieczny podczas zimy". Brały aktywny udział w ćwiczeniach w jaki sposób należy udzielać pomocy w nagłych przypadkach , poznawały strój Wodnego Ratownika Pogotowia Ratunkowego .Każde dziecko otrzymało w prezencie odbitkę linii papilarnych swojego palca od przedstawicieli z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z akwenów i zbiorników wodnych podczas zimy.


WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Uroczysty Koncert Kolęd i Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej W Toruniu.

Już po raz drugi w naszym przedszkolu gościła Wojskowa Orkiestra w Toruniu. Podczas koncertu zaprezentowała dla wszystkich dzieci z grup 5 i 6 letnich kolędy i pieśni patriotyczne. Serdecznie dziękujemy tacie Lenki M. z grupy,, Zajączki' Panu Robertowi ,który przyczynił się do zorganizowania tego odświętnego koncertu.


Zabawy dydaktyczne z literkami.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Nasze zabawy ruchowe i śnieżne na swieżym powietrzu.

Z Okazji Dnia Seniora w dniu 1 grudnia 2017 r. dzieci zaprezentowały swój udział poprzez swoje występy artystyczne w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Sióstr Serafitek. Dziękujemy bardzo Pani Marcie mamie Antosia Ś. Za pomoc w przygotowaniu i w organizacji. Dzieci wiedzą, że osoby starsze należy szanować i dostarczać im wiele przyjemnych chwil.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Zajączki uczestniczyły w V Turnieju Przedszkolno-Szkolnym "Graj w zielone" zabawy i gry przyrodnicze w nadleśnictwie Cierpiszewo.

Muzyczne inspiracje - spotkanie z dudziarzem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym.

Uroczystość Wigilijna - spokanie ze Św. Mikołajem.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

W grudniu nasze spotkanie upłynęło nam na słuchaniu wierszy Tadeusza Kubiaka w bibliotece , z poezji zaczepneliśmy wenę do pracy plastycznej

W listopadzie swój niezwykły zawód ,pracę zołnierza zaprezentował nam tata Olka G.Poznaliśmy jak trudna i niebezpieczna jest praca w wojsku, ale też i piękna. Tata Olka opowiadał na wiele interesujących rzeczy, a my słuchaliśmy z zaciekawieniem . Poznaliśy jak wygląda prawdziwy mundur żołnierski i jego odznaczenia . Wiemy , ze rola żołnierza wymaga wiele poświęceń dla dobra ojczyzny z dala od rodziny i to bardzo daleko poza granicami kraju. Wiemy też jak wygląda ubiór maskołata. Widzieliśy wiele cennych okazów różnorodnych pająków , których nie możńa spotkać w naszym kraju. Widzieliśy też prawdziwą maskę przeciwgazową .

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Tata Michałka G. umilał nam czas przez czytanie wierszy Jana Brzechwy. Opowiadał nam również o tym w jaki sposób zużyte baterie potrafią niszczyć nasze środowisko przyrodnicze i wodne. Dziękujemy bardzo tacie za cenne spotkanie.

Byliśmy na bardzo ciekawych zajęciach. Poznaliśmy w jaki sposób powstają pochodne kolorów. Wiemy w jaki sosób zwierzęta odbierają kolory w świecie i widzą inaczej niż my np tak jak pies , kamelleon , wiewiórka. Świetnie się bawiliśmy z wirówką z barwami , która stwarzała barwne kolory.

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Wiemy ,że w schronisku zamieszkują bezdomne pieski i kotki. Poznalismy zasady jak należy opiekować się naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Audycja Muzyczna- Na góralską nutę!

WsteczPlayDalej
WsteczPlayDalej

Lubimy , gdy umilają nam czas nasi Rodzice i Dziadkowie
Dziękujemy bardzo i zapraszamy do wspólnego czytania.

Spotkanie w świecie literatury Jana Brzechwy na zajęciach w bibliotetece.

WsteczPlayDalej

Strona główna | Aktualności | Klauzula informacyjna | Wydarzenia | Poznajmy się | Organizacja pracy | Dla Rodziców | Nasze grupy | Poradnictwo i pomoc | Warto wiedzieć | Rada Rodziców | Podstawa dzialania | BIP | Mapa witryny
Powrót do treści | Wróć do menu głównego