W maju nasi rodzice zgodzili się opowiedzieć nam o swojej pracy. Były to bardzo ciekawe spotkania. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

kwietniu wzbogaciliśmy swoją wiedzę o toruńskie legendy, które były inspiracją do wielu zabaw. Cieszymy się, że jesteśmy toruńczykami i z dumą opowiadamy o swoim mieście.  Obchodziliśmy również Dzień Ziemi. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że należy dbać o dobrą kondycję naszej planety. Umiemy już segregować śmieci i wiemy, że zwierzęta potrzebują czystych lasów i wód, by żyć……..

W marcu szczególnie zwracaliśmy uwagę na własne zdrowie, poznaliśmy zasady zdrowego żywienia. Założyliśmy też wiosenny ogródek, wyrosła w nim rzeżucha. Bardzo lubimy świat bajek i wiele nauczyliśmy się od Czerwonego Kapturka i Trzech świnek. Już dobrze wiemy, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i warto być pracowitym. Bardzo ucieszyliśmy się z nagród, które otrzymaliśmy z rąk Pani Dyrektor za udział w Przeglądzie logopedycznym, na którym zaprezentowaliśmy wiersz pt. „Pan Sum”.

lutym wyruszyliśmy w kosmiczną podróż. Dotknąć nieba, dosięgnąć do gwiazd to wyzwanie w sam raz dla nas, Biedronek. Zgłębiając tajniki kosmosu świetnie się bawimy i uczymy się współpracować w grupie. Bardzo lubimy nasze spotkania z matematyką. Program – Klucz do uczenia się – daje każdemu z nas możliwość samodzielnego działania i radości z wykonanego zadania. Może to właśnie tajemnica sukcesu?

W styczniu nie mogliśmy zaprosić Babci i Dziadka do przedszkola więc przygotowaliśmy dla Nich niespodzianki. Były piosenki, tańce, wierszyki i tort stworzony z naszych gorących serc.
Babciu i Dziadku – żyjcie 100 lat!!!!!!!!!

W grudniu obchodziliśmy Mikołajki oraz wzięliśmy udział w Wigilii grupowej. W dniu Mikołajek wyczyściliśmy buty i grzecznie czekaliśmy….. Było warto – obejrzeliśmy audycję muzyczną a potem …..ktoś zapukał do drzwi i znaleźliśmy w szatni prezenty. Ale było dużo emocji!!!!!!!!!!!! Natomiast Wigilia to  był niezwykły dzień……….pełen dobrych emocji i wzruszeń. Chociaż Rodzice nie mogli nas bezpośrednio oglądać to na pewno Święty Mikołaj wszystko im opowiedział. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy aż zrobiło się całkiem świątecznie. Były prezenty i wspólna Wigilia………..
Dziękujemy Święty Mikołaju!!!!!!!!!

W listopadzie z radością obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dowiedzieliśmy się też, że matematyka to ważna sprawa, chociaż czasami wygląda jak zabawa.

W październiku obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji  posadziliśmy na terenie przedszkola nowe drzewko. Obiecujemy o nie dbać. Bawiliśmy się również w teatr do wiersza „Na straganie”. Teraz już wiemy, jakie  „Na straganie w dzień targowy, toczą się rozmowy…”.

We wrześniu poznawaliśmy zasady ruchu drogowego. Na zajęciach pani Ala wcieliła się w rolę Policjantki.